Skocz do zawartości

Jak ocenić konkurencyjność frazy


Beerbant

Rekomendowane odpowiedzi

Pozycjonuję od niedawna i próbuję wypracować metody oceny konkurencyjności. Na jednym z kursów SEO (nie chcę zdradzać kto), dowiedziałam się, że jeśli top 10 oblegane jest przez fora, a nie strony, to bardzo łatwo zbić te witryny z pozycji. Kilka miesięcy przygody z SEO pokazyje jednak, że Google bierze pod uwagę jakby efekt świeżości i te fora, na których wciąż pojawiają się nowe wątki tematycznie dopasowane do frazy, utrzymują swoją pozycję. Czy może wypowiedzieć się ktoś ze specjalistów na temat swojego doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję!!! Właśnie o tym samym myślałam, kiedy czytałam ten wątek. Parę miesięcy temu natknęłam się na książkę - nie pamiętam tytułu, ale ma chyba kolibra na okadce - amerykańska pozycja. Równolegle jak uczyłam się "polskiego" pozycjonowania, studiowałam grubaśną księgę i nic z tego nie rozumiałam. Dlaczego dla na naszych forach, blogach, wszędzie pisze się i propaguje walkę o pozycję samą w sobie?

W książce z kolibrem największy nacisk kładziono na działania, które prowadzą do wartościowego ruchu na witrynie. Często oczywiście pozycja łączy się z ruchem, ale warto też zwrócić uwagę na SEO PR, który według mnie będzie miał kluczowe znaczenie. A z tego co słyszałam w USA wycenia się koszt pozyskania wartościowego linka, a nie kosztu pozycji danej frazy.

powiem pokrótce- te frazy są dobre, które zwiększają jakościowo dobry ruch na stronie ! każde pozycjonowanie, które nie zwiększa ruchu na stronie można sobie darować . W webmastertools sprawdźcie sobie, które linki i ile razy się pokazały i ile było kliknięć na te linki i to jest cała tajemnica. te mętne dywagacje u góry donikąd nie prowadzą- pozycjonuje się po to, by mieć ruch na stronie od osób zainteresowanych. a które to hasła tylko metodą prób i błędów, reszta to wróżenie z fusów.amen :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozycje w serpach, to tylko jedno ze źródeł ruchu, nie zawsze najlepsze, ruch możesz zdobywać z FB, for, czy innych źródeł. U nas też powoli wchodzi pozycjonowanie rozliczane za zdobyte linki (tkz ryczałt), pytanie co to jest wartościowy link i jak to ocenić.

Edytowane przez Arkaszka

www

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


jeśli top 10 oblegane jest przez fora, a nie strony, to bardzo łatwo zbić te witryny

To nie jest do końca prawda, wszystko zależy od "reputacji" danej strony (forum) optymalnej treści dla danej frazy oraz ilości / jakości linków zwrotnych do danego serwisu. Bardzo dużą rolę gra optymalizacja wewnętrzna forum oraz ilość zaindeksowanych podstron.

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no właśnie! Coś mi tutaj nie grało, szybko się zorientowałam, że to nie do końca prawda...Eh..wydane pieniądze na kurs po to tylko, aby dowiedzieć się jak NIE oceniać konkurencyjności frazy...Beerbant dziękuję za podpowiedź:)


jeśli top 10 oblegane jest przez fora, a nie strony, to bardzo łatwo zbić te witryny

To nie jest do końca prawda, wszystko zależy od "reputacji" danej strony (forum) optymalnej treści dla danej frazy oraz ilości / jakości linków zwrotnych do danego serwisu. Bardzo dużą rolę gra optymalizacja wewnętrzna forum oraz ilość zaindeksowanych podstron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klasycznym przykładem jest "zbijanie" w dół negatywnych opinii z forum gazety.pl gdzie naprawdę trzeba się "mocno przyłożyć" aby przeskoczyć takie wpisy innymi.

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja z darmowych narzędzi do oceny konkurencyjności używam planera słów kluczowych z AdWordsów, do tego ilość wyników wyszukań w google. Z płatnych narzędzi korzystam z Rank Trackera.

Producent zbiorników ze stali nierdzewnej. Indywidualne podejście,doświadczenie, wysoka jakość obsługi i produkowanych zbiorników. Skontaktuj się z nami!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Ja z darmowych narzędzi do oceny konkurencyjności używam planera słów kluczowych z AdWordsów, do tego ilość wyników wyszukań w google. Z płatnych narzędzi korzystam z Rank Trackera.

 

To ja mam pytanie - Twoim zdaniem warto sugerowac się stwaką za klik proponowana przez adwords i ich oceną konkurencyjność?

 

Jeżeli tak to jak stawka proponowana przez adwords zaczyna sie pojawiać w korelacji z trudną frazą ? (przykład: adwokat warszawa -sugerowana stawka google 10-11zł), - jako że jest to średnio trudna fraza to czy ocena google frazy na np. 2-3 zł za klik i określenie konkurencyjnosci na "wysoka" daje podstawy do oceny frazy jako łatwa?

 

(pomijam liczbę wyszukań miesiecznych danej frazy itp. przyjmijmy po 1500 miesięcznie w obu wypadkach - ciekawi mnie tylko czy/jak odczytujesz/cie powyższy czynnik w ocenie konkurencyjnosci używajac planera)

 

Wyjazdy na narty w alpy są lepszą i tańszą alternatywą dla feriii w Polsce.

Zapraszam na wyjazdy narciarskie i sylwestrowe.

Biuro projektowe Wrocław - sprawdź tanie projekty budowlane w mieście Wrocław

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam pytanie - Twoim zdaniem warto sugerowac się stwaką za klik proponowana przez adwords i ich oceną konkurencyjność?

 

Możesz to stosować głównie dla skrajnych wartości, tj. fraz b. łatwych i b. trudnych, bo już w połowie tej drogi bywa różnie. Im więcej reklamodawców w AdWords na konkretne frazy (co wyraża się m.in. stawką CPC), tym potencjalnie (podkreślam, potencjalnie) wyższe prawdopodobieństwo, że frazy w wynikach organicznych są robione przez pozycjonerów.

 

Ale i tak od ręcznego sprawdzenia profilu linków, historii domen etc. w TOP 10 i nie uciekniesz. Są frazy średnie, które są obstawione w AdWords, ale organików nie robi żaden pozycjoner (albo tylko z doskoku, etc.)

 

1.dlaczego strona na słowo MAKIJAŻ PERMANENTNY GDYNIA jest wyżej niż na słowo MAKIJAŻ PERMANENTNY BRWI W GDYNI

 

To podobne, ale nie identyczne frazy, więc wyniki muszą się różnić. Chcesz być wysoko na "makijaż permanentny brwi w gryni" to pozycjonuj stronę na "makijaż permanentny brwi w gdyni".

  • Like 1

paq studio YouTube

Masz Ducati? Patrz sklep Do Dukata | Agencja SEO Paq Studio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności