Skocz do zawartości

Zmiana firmy zajmującej się oprogramowaniem sklepu internetowego.


mientos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z pewną agencją zajmującą się naszym sklepem internetowym. Tymczasem nie będę zagłębiał się w szczegóły a dodam, że sklep nie działa od pół roku i nie można się doprosić żeby ktoś naprawił błędy.

Czy jeżeli sklep działa na ich autorskim oprogramowaniu to inna firma może edytować ów oprogramowanie i czy w ogóle da sobie radę z wprowadzeniem pewnych poprawek?

Pozdrawiam

mientos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jak wygląda umowa licencyjna. Zwykle w umowie jest zastrzeżenie, że w takich sytuacjach edycja kodu nie powoduje utraty gwarancji etc.

Natomiast jest jedno ale. Mało kto będzie zainteresowany edycją cudzego oprogramowania. Dlaczego? Bo mnóstwo czasu poświęcisz na poznanie struktury kodu itd. Zatem sugestia - zastanów się czy nie zmienić firmy, na taką która racjonalnie podchodzi do biznesu. No i spisz umowę przed następną realizacją. Wtedy unikniesz podobnych historii.

Skontaktuj się z nami. Zobaczmy co masz, co potrzebujesz i przedstawimy Ci naszą ofertę.

Pozdrawiam,

Tomasz Michalski - Pffshop.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już zostało wspomniane, w nie swoim kodzie mało kto będzie chciał dłubać, no chyba że jest dobrze wykonana dokumentacja techniczna, drugie warunki licencji

myślę, że umowa była spisana, więc jeśli dobrze to rozegrasz to możesz wygrać sprawę ;) odzyskać kasę, bo jakby nie było usługa/produkt jest wadliwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedzi. Niestety nie dostałem żadnej umowy, jedynce co mam to fakturę na 3000netto. Sklep zrobili ładny, wprowadzili kilka fajnych aktualizacji a później totalna olewka. W dniu napisania postu po kilku telefonach zrobili kilka poprawek następnie wysłałem im maila z listą funkcji, które nadal nie działają lub działają źle i już tydzień cisza, 0 odzewu. Nie wiem jak tak duża firma może tak olewać klientów i jeszcze mieć stabilną pozycję na rynku. Wydaje mi się, że postępują tak, ponieważ nie mam spisanej ów umowy.

Pozdrawiam

mientos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam ponownie

Minęły 3 tygodnie i niestety nikt nie ruszył palcem w sklepie mimo ostatnich obietnic, które miały mnie tylko kolejny raz spławić. Nie długo będę zmuszony upublicznić nazwę firmy w internecie i zrobię im anty reklamę gdzie tylko się da.

Międzyczasie chciałem zapytać czy bez podpisanej licencji tylko na podstawie faktury mam podstawy do jakichkolwiek roszczeń?

Pozdrawiam

mientos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej skontaktuj się z lokalnym oddziałem Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów - kupiłeś produkt wadliwy/nie posiadający zadeklarowanych funkcji (bez względu na to czy jego specyfikacja była przedstawione w formie pisemnej czy ustnej masz prawo ubiegania się o zwrot pieniędzy / rekompensatę / naprawę usterek).

Co do samej zmiany firmy obsługującej sklep - problematyczność takiego zabiegu zależy w dużej mierze od czytelności oraz jakości kodu ale do wszystkiego znajdzie się śmiałek. Niemniej trzeba się liczyć z faktem, że poprawienie napisanej obiektowo aplikacji PHP5 jest łatwiejsze i tańsze niż szukanie błędów w strukturalnym PHP3.

Na emeryturze po SEO zajmuję się R&D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla dobrego programisty i porządnej firmy nie będzie problemem przeniesienie sklepu na jej wlasny silnik - kwestia ceny i SLA.

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku firm Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta nic nie pomoże. Poczekam na ewentualne poprawki do końca przyszłego tygodnia, jeżeli nic z tego nie będzie wówczas zacznę szukać firmy, która po prostu spróbuje wykonać podobny sklep na swoim oprogramowaniu. Jednocześnie podam nazwę firmy i rozpocznę kampanie za którą chyba nawet zapłacę żeby nikt tak jak ja nie utopił niemałych pieniędzy.

Pozdrawiam

mientos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli sklep nie działa w sensie klient nie może nic kupić, albo kupowanie jest maksymalnie utrudnione to faktycznie firma o której mówisz dała ciała. Przerzuć sklep na np. presta shop, tym może się zająć każda firma.

No chyba, że poprawki o których mowa to np. nie ten kolor belki menu albo coś w tym stylu.

Tani, szybki i niezawodny hosting, już od 35zł rocznie  - Webhosting1st

Sklep z częściami do laptopów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mientos, jeżeli planujesz postawienie sklepu od nowa zastanów się nad opensourcem. W takim wypadku o wiele łatwiej zmienić nierzetelną firmę lub programistę, który obsługuję sklep.

Filmy animowane typu explainer video. Najlepszy serwis AGD Gdańsk, jak zepsuje się lodówka, pralka lub inne urządzenie AGD. Organizujemy bezpieczny import z Azji do krajów Unii Europejskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

archeolog.

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności