Skocz do zawartości

Skrypcik php - czy ktoś pomoże?


jantar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...

...nie mam zielonego pojecia o PHP więc wykorzystuję czasami jakieś gotowe skrypty.

Mam na swojej stronce fajny skrypcik php, który losowo tasuje linki tekstowe. W tym skrypcie linki mają swoją "rangę" opisaną znacznikiem h5, a ja bym chciał aby to było h3, ale jednocześnie nie chcę powiększenia czcionki.

Czy ktoś pomoże? A może przy okazji niejako, dowiem się dlaczego niektóre literki z "ogonkami" nie wyswietlają się poprawnie?

A oto ten fragment kodu:

echo '<fieldset style="padding: 0"><legend><a

href="https://'.$adres.'"

target="_blank">'.$adres.'</a></legend><h5>'.$nazwa.'</h5>'.$opis.'</fieldset>';

}

?>

Z góry dziękuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...

...nie mam zielonego pojecia o PHP więc wykorzystuję czasami jakieś gotowe

No, to się naucz, albo zrezygnuj !. To nie jest szkółka dla nic nie wiedzących.To nie jest przedszkole dla was ! Litości

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki Breja...

...czasami coś się człowiekowi zablokuje i nie wpadnie na zadne tego typu rozwiązanie mimo ze kiedy teraz na to spoglądam to mi się wierzyć nie chce że sam na to nie wpadłem, co nie umniejsza mojej wdzięczności za podpowiedź.

Mion...

...to Forum było, jest i pozostanie przedszkolem dla większości z nas, także dla Ciebie. Ludzie piszą najróżniejsze skrypty i publikują je, m.in. po to aby je inni wykorzystywali. Dzieje się tak dlatego że na ogół ci sami ludzie korzystają w podobny sposób z wiedzy i umiejętności innych. I tak jest OK.

Źle natomiast jest kiedy ktoś uważa się za zbawcę świata i geniusza. Napisałeś:

No, to się naucz, albo zrezygnuj !.To nie jest szkółka dla nic nie wiedzących
Nawet prosty murarz (z całym szacunkiem) jest na tyle inteligentny ze nigdy by Ci nie odpowiedział w taki sposób, gdybyś mu zakomunikował że chcesz aby Ci wybudował dom. I także On by Ci nie powiedział że nic nie umiesz i nic nie wiesz. Bo On ma na tyle szacunku dla innych ze zapewne zakłada że wiesz i umiesz coś innego. Ale możliwe że byłby w błędzie.

Twoja obecność na Forum dowodzi, że zaglądasz tu po to aby się czegoś dowiedzieć i nauczyć. A jeśli nie, to znaczy że wpadasz tu tylko po to aby prawić innym powyższe impertynencje, przez co pewnie czujesz się lepszym od innych.

Potwierdza to chyba kolejne Twoje zdanie:

To nie jest przedszkole dla was
A za kogóż to, się uważasz, skoro dzielisz userów na Was (pewnie lepszych) i Nas (pewnie gorszych)?

I możnaby jeszcze coś dorzucić, ale jestem niemal pewien ze nie zrozumiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PHP niestety to nie HTML. Aby w nim pisać trzeba poprostu umieć programować...
Ba.. to nawet nie jest php tylko czysty HTML... jantar pyta się jak zamienić h5 na h3 "aż strach pomyśleć co będzie dalej"...
...to Forum było, jest i pozostanie przedszkolem dla większości z nas,
Tak, ale żeby być przedszkolakiem trzeba najpierw wyjść z łona matki a potem nauczyć się chodzić ! ;)

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jantar, jeśli chcesz zajmować się SEO na poważnie, to niestety trzeba mieć chociaż małe pojęcie o PHP. Widzę to na własnej skórze, bo sam nie jestem dobrym programistą PHP, bo nie mam czasu, żeby się dobrze nauczyć. Jednak podstawy znam, zoptymalizować skrypty pod SEO umiem. Prędzej czy później sam zobaczysz, że trzeba się nauczyć, więc lepiej zabrać się za to teraz, przed zadawaniem takich pytań.

Autor postu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne szkody wynikłe z wykorzystania zawartych w nim informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe...

...nie żebym z Wami polemizował, ale to jest skrypt, pobrany z działu "SRYPTY PHP" i co wiecej nie działa na serwerze bez obslugi PHP.

Mion...

...polskie porzekadlo mówi: "madrej głowie dość dwie słowie". Tobie nie wystarczy nawet opasły tom o hipokryzji. Potwierdziłeś tylko że niczego nie zrozumiałeś, tak jak się spodziewałem.

Nie chce mi się z Tobą gadać.

Rafal...

...a gdzie Ty wyczytałeś że ja się chcę zajmować SEO, na poważnie. Muszę Ci nawet dodać że im więcej na temat SEO się dowiaduję to mam coraz bardziej mieszane uczucia na ten temat.

Znów ktoś pewnie powie że "trolluję". A tymczasem, NIE.

IMHO, SEO jest coraz większym zagrożeniem dla SERP.

SEO w takim wydaniu jakie tutaj niektórzy kreują, jest po prostu IMHO niemal przestępczym podziemiem internetu.

Proszę zauważyć że w powyższym zdaniu są dwa istotne słowa: "niektórzy" i "niemal", bo jestem najdalszy od sprowokowania jakiejkolwiek dyskusji na ten temat.

W każdym razie nie w tym topic'u, bo IMHO właśnie na TYM FORUM powinna się zacząć poważna dyskusja właśnie w takim temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe...

Szanowny Jantarze (kiedys Jantarku).

Odnosnie Twego skryptu braja napisał poradę, która pomoże Tobie dziś (teraz)... Mion natomiast dał Tobie poradę z której powinienes wyciągnąć wnioski i na pewno przyniesie ona efekty w przyszłości - to dobra porada (mimo, że częściowo szydercza).

Odnośnie dalszej Twej treści wypowiedzi przyznaję Tobie rację w jednym: Istnieje Ciemna Strona SEO! Niemniej zapweniam Ciebie, że ludzie lodzi nieznający sie na SEO w dużej mierze (z powodu niewiedzy) stosują takie techniki co można zauważyć szczególnie po ostatnim artykule w 'fachowej' prasie i nalocie 'pokemonów' na forum PiO.

Myślę, że kwestia opisywanych przez Ciebie zagrożeń to nader wszystko sumienie każdego z nas.

Wracając do Twego problemu... Mion naprewdę dał Tobie dobrą radę.

No, to się naucz, albo zrezygnuj !.

...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to może ja ci odpowiem Jantar.

Zadałeś pytanie - na które w google otrzymasz pewnie ok miliona odpowiedzi.

Nikt nie jest idealny - nie wie wszystkiego.

Ale mnie osobiście wstyd byłoby zadać pytanie - bez poszukania wcześniej odpowiedzi np. w Google.

To tak jakby wejść do największej biblioteki w Polsce i zamiast obejrzeć katalog książek, albo otworzyć encyklopedię krzyknąć na całe gardło "Na jakim kontynencie leży Polska bo nie chce mi się czytać ?"

I teraz kilka osób zrobi oczy i odpowie ci "z automatu".

Ale większość jeszcze bardziej otworzy oczy a ktoś odpowie "Nie wiesz No, to się naucz, albo zrezygnuj !".

A skąd wiem czy zadaję głupie pytanie ? Jeśli szukam i szukam, próbuję i na prawdę "zaciąłem się" to duża szansa, że to pytanie nie jest trywialne.

Zobacz na odpowiedzi Miona - szczególnie dotyczące baz danych - odpowiada konkretnie - nawet na te prostsze i nikogo nie "gnoi" za takie pytanie.

Już gdzieś napisałem - czytałem to forum pół roku - zanim napisałem pierwszego posta. Pewnie nie napisałbym go - ale bardzo podoba mi się klimat na tym forum i chcę się trochę zintegrować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe...

...że takie "znakomitości" nie piszą na temat tego topic'u tylko sobie folgują, nie wahając się nawet bez powodu znieważać.

Ale nie dam się sprowokować, tylko jeszcze raz zapytam, skoro macie problem z czytaniem ze zrozumieniem:

A to ciekawe...

...nie żebym z Wami polemizował, ale to jest skrypt, pobrany z działu "SRYPTY PHP" i co wiecej nie działa na serwerze bez obslugi PHP.

I aż nasuwa się pytanie, czy w każdym temacie dezinformujecie userów?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to przestaje już robić się ciekawe...

Znów ktoś pewnie powie że "trolluję".

Znów muszę przyznać Ci rację. Trollujesz.

IMHO, SEO jest coraz większym zagrożeniem dla SERP.

SEO w takim wydaniu jakie tutaj niektórzy kreują, jest po prostu IMHO niemal przestępczym podziemiem internetu.

Wejdź na jakieś forum o hackingu i napisz, że są źli i że są przestępczym podziemiem internetu.

W każdym razie nie w tym topic'u, bo IMHO właśnie na TYM FORUM powinna się zacząć poważna dyskusja właśnie w takim temacie.

Były dyskusje na ten tamat. Bądź łaskaw chociaż przejrzeć forum.

I aż nasuwa się pytanie, czy w każdym temacie dezinformujecie userów?

Znowu jakieś teorie spiskowe? Może nowy dział na to złożyć?

Autor postu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne szkody wynikłe z wykorzystania zawartych w nim informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A żeby udowodnić Ci, że nie masz racji, wytłumaczę jak małemu dziecku.

Pytasz o:

W tym skrypcie linki mają swoją "rangę" opisaną znacznikiem h5, a ja bym chciał aby to było h3, ale jednocześnie nie chcę powiększenia czcionki.

To nie dotyczy PHP. Znaczniki h5, h3 są elementami języka HTML. Zmiana rozmiaru czcionki dotyczy CSS, czyli też nie PHP.

Jeśli zrobisz stronę w czystym HTML i zapiszesz z rozszerzeniem .php to będzie strona napisana w PHP?

Autor postu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne szkody wynikłe z wykorzystania zawartych w nim informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności