Toto

Forumowicze
 • Zawartość

  495
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  2

Ostatnia wygrana Toto w dniu 20 Grudzień 2017

Użytkownicy przyznają Toto punkty reputacji!

Reputacja

91 Excellent

O Toto

 • Urodziny 08.04.1978

Contact Methods

 • Website URL
  http://omulew.pl

Profile Information

 • Gender
  Male

Ostatnie wizyty

1070 wyświetleń profilu
 1. Toto

  Duże spadki frazy w google

  Ja tylko tak z ciekawości: z jakich stron rządowych były te linki? Może też bym skrobnął maila do Jarka albo Mateusza.
 2. Dokładnie opiszę jak to jest zrobione: Jest strona: mojastrona.pl i ta strona ma podstrony mojastrona.pl/warszawa Podstrona jest widoczna wysoko na fraza+warszawa. Udało mi się przechwycić starszą domenę regionalną, którą przekierowałem 301 na podstronę mojastrona.pl/warszawa i właśnie tą regionalną domenę podałem tworząc wizytówkę. Jak już dokonywałem wpisu to Google zapytało mnie czy ta wizytówka ma "coś wspólnego" w inną wizytówką, która istnieje w innym mieście - ja zaznaczyłem jednak, żeby opublikować mimo to. Teraz ta wizytówka jest widoczna, ale jeszcze nie wykonywałem żadnych ruchów związanych z pozycjonowaniem.
 3. Kurcze, szkoda, że jest takie milczenie Nie wiem, może trzeba przenieść do innego działu "Dla początkujących". Zastanawia mnie przede wszystkim sprawa tej 301 - czy tak może zostać?
 4. Mam takie pytanie dotyczące pozycjonowania wizytówki w mapach. Przeszukałem forum i nie znalazłem tego czego szukam. Czy wizytówkę taką pozycjonujemy na takich samych zasadach jak stronę? Czy raczej należy zastosować inną taktykę? Kolejna sprawa, która może mnie niepokoić to adres strony jaki zamieściłem w wizytówce. Jest to adres www, który jest przekierowany 301 na podstronę. Jest to podstrona strony, która istnieje jako adres w innej wizytówce. Czy takie coś może mieć negatywny wpływ na pozycjonowanie wizytówki?
 5. Toto

  Indeksacja tagow

  Wiem, że trochę odkopuje temat, ale właśnie zastanawiam się nad tagami, które siedzą w indeksie. Jak sprawdzam site: to strony z tagami są "pierwsze", a potem artykuły. Czy teraz usunąć tagi czy jakoś to zagospodarować. Są to świeże blogi postawione na przechwyconych domenach.
 6. Toto

  Przygotowanie pod pozycjonowanie sklepu

  W moim odczucie sprawa pozycjonowania takiego sklepu nie jest mocno skomplikowana. Jeżeli zbadałeś rynek, wiesz, że jest zapotrzebowanie na tego typu rzeczy to sprawą pozycjonowania zupełnie bym się nie przejmował. Trafiłeś w takie miejsce, gdzie specjaliści się znajdą. To co powiedział @MaxPan domenę warto już kupować, albo już przechwycić domenę z historią. Będzie łatwiej ruszyć z kopyta. Jeżeli nie ma mocnej konkurencji, tzn. w całej Polsce jest 5-6 takich sklepów to sukcesem jest chociażby to, że jesteś tutaj i masz świadomość - uwierz mi nie wszyscy, którzy są w TOP10 czy nawet w TOP3 mają pojęcie, zdarza się, że ich pozycja jest dziełem przypadku, albo zwyczajnie - jest powodowana brakiem konkurencji.
 7. Toto

  Przygotowanie pod pozycjonowanie sklepu

  Pytanie zasadnicze: co chcesz w tym sklepie sprzedawać? Czy asortyment ma być powiązany z instalacjami gazowymi? Jeżeli tak, to trzeba najprzód zbadać rynek czy posiadacze aut zagazowanych kupują coś na własną rękę - chyba, że sklep ma być kierowany do profesjonalistów.
 8. Toto

  Linkowanie z ogólnodostępnych miejscówek

  Jak branża nie jest konkurencyjna to optymalizacja konkretnych podstron i trochę linków da radę. Ale rzeczywiście za 250 zł miesięcznie pozycjonować 20 fraz, monitorować je i przedstawiać raporty to absolutnie bieda. Pełna zgoda, linki działają bo przecież są to miejsca, w których coś się dzieje, strona żyje, dodawane są treści więc robociki też sobie tam muszą latać. Lepszy link z takiej miejscówki niż z marnego zaplecza, które nie ma linków.
 9. Toto

  Linkowanie z ogólnodostępnych miejscówek

  @GreenParrot nie twierdzę, że nie masz tu racji. Pewną historię strony i domeny buduje się długo. Można też w dość szybki sposób doprowadzić do wzrostów a potem pogodzić się z ruchem w dół. Zadaniem agencji jest w pierwszej kolejności zarobić. Jeżeli taka agencja obsługuje znaczną grupę klientów to siłą rzeczy klienci muszą być posegregowani, na tych co działają poważnie, są perspektywiczni, mają duży potencjał. Jeżeli sprawa dotyczy małej firmy, której budżet na reklamę nie jest duży czasami lepiej zgłosić się do mniejszej firmy, albo nawet do osoby, która to ogarnie - przyłoży się do tej roboty. W moim odczuciu jednak błędem jest założenie, że nad stroną pracuje kilka dni, a potem nic już tam nie robię, chyba, że rzeczywiście branża i konkurencja jest taka, że samą optymalizacją + kilka linków zrobi robotę. Nie zrozum mnie źle, ale w wielu przypadkach sukces lub brak sukcesu w pozycjonowaniu nie zależy od prostych, jednoznacznych czynników. Być może wystarczy jeden link za 500 zł zamiast Twojej całej pracy? Trudno to wszystko ocenić bez eksperymentowania, a jak dodamy do tego, że każda branża jest inna to przedstawiania wyników bez powiązania z całą masą dodatkowych informacji o branży przydaje się tylko do celów edukacyjnych, albo tylko po to, aby pokazać, że agencje nie działają dobrze - co oczywiście jest dużym uproszczeniem.
 10. Toto

  Linkowanie z ogólnodostępnych miejscówek

  Ale czy prace, które wykonała agencja nie mają tu zupełnie znaczenia? Sam pozycjonuje swoje tematy i widzę jedno - pozycje przychodzą z czasem. Jestem też w stanie, w krótkim czasie wbić coś niszowego, udało mi się to nie jeden raz, ale ta pozycja nie musi być stabilna, i taka okazała się po miesiącu. Tam gdzie robię to (w moim odczuciu) dobrze nie ma nagłych wzrostów.
 11. Toto

  Zarabianie

  Nie wydaje mi się, aby osoba, która rejestruje się na forum, aby zadać pytanie: Jak zarabiac w wieku 16 lat? Jak łączyć wszystko ze szkoła? - była zdolna aby skutecznie zarabiać na handlu domenami
 12. Toto

  Nagłe usunięcie linków

  Proponuję się przyzwyczaić i zaakceptować. Możesz stawiać też swoje miejscówki, albo płacić za linki innym.
 13. wiesz, zawsze możesz zamieścić artykuł z linkiem i przylać linkami w ten artykuł. Oczywiście jeśli rzeczywiście będzie coś na tej stronie.
 14. Jeżeli już tak dawno "hobbystycznie" zajmowałeś się tym, o czym piszesz, to nie wiem skąd się biorą takie pytania? Czy to nie jest trochę tak, jakby kolarz pytał na forum czy da się zrobić rower z patyków Jeżeli nie masz czasu to postaw sobie tam WP i ogłaszaj się tutaj, że przyjmiesz wartościowe artykuły z linkiem. Sam to będziesz moderował więc ryzyko bana niewielkie, 5 zł za publikacje x 20 artykułów w roku i zarobisz.
 15. Toto

  Zarabianie

  Można też myć okna, robić zakupy.