freelcopy

Forumowicze
 • Zawartość

  32
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

6 Neutral

Contact Methods

 • Website URL
  freelcopy.pl

Ostatnio na profilu byli

216 wyświetleń profilu
 1. @bkartol Jedno słowo "CONTENT". I może dodam tylko jedno wyrażenie: "Remember: Quality Over Quantity". Teksty długie mają znaczenie z punktu widzenia SEO, ale tylko w przypadku, gdy mają merytoryczną treść, która może zaciekawić internautę. O preclach nie ma ani słowa w przytoczonym artykule. Czyli... Długie, merytoryczne teksty: TAK. Długie precle: NIE.
 2. Łapka w górę dla TB! Oby tak dalej Miłych Mikołajek zespołowi, również!
 3. Taaaak. I dlatego właśnie lepiej pracować na własną markę.
 4. Ja za to widzę jeszcze, że klienci nagminnie i coraz śmielej dają w tekstach preclowych "słowa kluczowe", które wskazują na to, że oczekują od dostarczonego tekstu większej merytoryki. Myślę, że tekst, który ma więcej niż 3 000 zzs nie jest już preclem. Trudno jest pisać niemerytorycznie - co już niejednokrotnie było wspominane na tym forum - powyżej tych około 3 000 zzs.
 5. @plamster Myślę, że najlepiej - jeśli podbijamy do najniższych stawek rynkowych - aby przedstawione przeze mnie stawki dotyczyły najniższej średniej. Chodź to chyba byłoby już zbyt piękne :).
 6. @plamster Do najniższej średniej wciąż jest daleko. Moje stawki to propozycja lekkiego "podbicia" do minimalnej stawki rynkowej. Zerknij na link, który załączyłem. Stawki, średnie i widełki są tam przedstawione bardzo dokładnie. Dla większości rodzajów tekstów pisanych przez copy. Ah. Chyba się nie zrozumieliśmy, bo widzę, że miałeś na myśli średnią ocen, a nie średnią stawek cenowych. Odpowiadając na Twoje pytanie, to chyba nie powinno być ono skierowane do mnie, gdyż to już leży w gestii i dobrej woli TB.
 7. Witam wszystkich forumowiczów i odwiedzających! JESTEM Copywriterem od 3-lat. W tym czasie miałem okazję współpracować ze znanymi agencjami copywriterskimi i pisać treści dla rozmaitych branż.PISZĘ Teksty SEO, tematyczne, specjalistyczne. Tworzysz stronę? Z chęcią napiszę na nią treści. Rozwijasz swój sklep? Zachęcające opisy produktów to moja specjalność. Masz bloga? Dawaj do mnie. Regularnie będę dostarczać Ci teksty, a Ty możesz zająć się prowadzeniem swojego biznesu.CENA Od 13 zł netto/1 000 zzs FORMALNOŚCI Umowa o dzieło lub faktura przez useme.euZachęcam do zapoznania się z moim portfolio. Więcej szczegółów na stronie FreelCopy.pl.Pytania? Napisz do mnie maila. Jestem dostępny pod adresem freelcopy@o2.pl.
 8. Moja propozycja jest następująca: * Zbliżenie stawek za teksty do minimalnych stawek rynkowych teksty preclowe 2 zł netto/1 000 zzs teksty zapleczowe 3,50 zł netto/ 1 000 zzs teksty tematyczne 5 zł netto/ 1 000 zzs * Możliwość dodawania klientów do czarnej listy * Przy tekstach zleconych indywidualnie możliwość ustalenia własnej stawki, której minimum stanowi stawka TB. Opcja zleceń indywidualnych może pojawić się dla copywriterów, którzy mają określony staż w serwisie. Na przykład napisali 100 tekstów * Rezygnacja z opłat przy zlecaniu przelewu * Możliwość zgłaszania zleceń do moderacji - jeśli te mają nieadekwatne do ceny wymagania Jeśli chodzi o minimalne stawki rynkowe copywritingu, to artykuły na ten temat znalazły się m.in. na WhitePress, a także choćby u p. Kozłowskiego http://seocopywriter.com.pl/rynkowe-ceny-copywritingu/ Proponowane przeze mnie wartości stawek za teksty i tak daleko odbiegają od minimalnych stawek rynkowych, jednak myślę, że wszyscy zdajemy sobie sprawę, że na portalu takim jak TB nie ma możliwości ich całkowitego wyrównania (ze względu na branding serwisu - niska cena). Myślę jednak, że ich podniesienie do proponowanego przez mnie poziomu przyczyniłoby się do poprawienia relacji pomiędzy serwisem a copywriterami, a także zachęciło autorów do pisania więcej. Myślę również, że wprowadzenie możliwości ustalania własnej stawki, pozwoliłoby Państwu na ograniczenie "wycieku" copywriterów z serwisu. Copywriterzy byliby zadowoleni z powodu stałego napływu klientów i bardziej adekwatnych do wymagań klientów stawek (przy zleceniach indywidualnych). Klienci czuliby się bezpiecznie w zlecaniu tekstów za pośrednictwem Państwu serwisu (nie musieliby poszukiwać do pisania lepszych tekstów copywriterów zewnętrznie). A Państwo w dalszym ciągu miałoby swoją prowizję od zleceń. Same plusy Chciałbym także dodać, że teksty powyżej 6 000 znaków powinny mieć wyższą stawkę. Każdy, kto pisze doskonale wie o tym, że napisanie długiego tekstu wymaga sięgnięcia do fachowej literatury, artykułów itp. A to przekłada się na czas w realizacji i oczywiście pieniądze. Moim zdaniem teksty takie powinny mieć z założenia stawkę co najmniej 1.5 razy wyższą od podstawowej. Co więcej, teksty powyżej 3 000 zzs powinny być dostępne tylko dla jakości tematycznej i specjalistycznej.
 9. Czyżby copywriter, który szuka podwykonawców piszących za niższe stawki?
 10. Co więcej, gdyby stawki zostały podwyższone do opisanego wyżej poziomu, w znacznym stopniu ograniczony zostałby proceder zlecania tekstów tańszym podwykonawcom przez agencje, copywriterów z własnymi firmami itp. Podwyższenie stawek byłoby korzystne również z punktu widzenia portalu, który nie tylko zarabiałby więcej, ale również atrakcyjniejszymi cenami mógłby przyciągnąć również copy pracujących na własny rachunek - choćby ze względu na możliwość pozyskania większej ilości klientów.
 11. Koszty życia rosną, ale nie koszty pozyskiwania tanich tekstów. Te cały czas spadają . Moim zdaniem - aby nie psuć rynku - teksty na platformie powinny mieć uśrednione stawki, jakie są obecne na rynku, albo przynajmniej chociaż takie stawki, jakie są najbardziej popularne. Dla przykładu daje link.
 12. freelcopy

  Kurs CMS - jaki wybrać?

  Samodzielnie na youtube i Google potrafię znaleźć A jakże! Pytam się jednak o POLECANE kursy przez użytkowników forum. Przecież forum jest od tego, aby dzielić się informacjami, poglądami itp.
 13. freelcopy

  Kurs CMS - jaki wybrać?

  Najlepiej kurs Wordpress, choć wskazaniami co do Drupal i Joomli nie pogardzę.
 14. freelcopy

  Kurs CMS - jaki wybrać?

  Witam, Możecie polecić, jakiś warty uwagi kurs CMS? Oczywiście najlepiej w wersji zdalnej.