Jump to content

Bestek

Forumowicze
 • Content Count

  153
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by Bestek

 1. Tak jak pisał Oka to jest SWL i nie ma co wprowadzać coraz bardziej wyszukanych parametrów filtrujących, żeby wybierać sobie same "wisienki'. Jak ktoś chce bardziej wyszukane linki z parametrem widoczności to będzie miał artykuły sponsorowane.

  • Like 1
 2. Jak to zawsze na wolnym rynku bywa pojawiają się dążenia do jego regulowania, narzucania zakazów, nakazów itp. A to usunąć cenę, a to wprowadzić jakąś minimalną cenę, komuś zabrać, komuś dodać.

   

  Zostawcie te ogłoszenia w takiej formie jakiej są. Klient widzi jakie kto ma ilości punktów w ofercie, widzi przybliżoną cenę i może sobie sam napisać do kilku osób jak mu będzie zależało. Jak wybierze najniższą cenę i będzie niezadowolony z obsługi to następnym razem wybierze inną ofertę.

   

  Jak przyjdzie jeden, nawet średni gracz i będzie chciał kupić większy pakiet punktów to wymiecie wszystkie wolne punkty których wcale nie jest tak dużo w tych ogłoszeniach i wtedy wydawcy naturalnie będą mogli podnieś swoje ceny.

  • Like 1
  • Thanks 1
 3. 1 godzinę temu, okazwłoka napisał:

  Są osoby sprzedające po 11-12 zł netto

   

  Ale są również takie osoby, które sprzedają nawet za 6zł brutto, więc jeżeli prowizja według informacji opiera się na średniej to wynosi ona około 8zł, a 11zł to raczej maksymalna cena.

  Jak rezygnujemy z obliczania prowizji ze średniej ceny to taka informacja nie powinna być podawana bo jest nieprawdziwa i niech będzie to cena zależna od woli właściciela systemu.

   

  • Like 1
 4. Zainstalowałem na stronie certyfikat https i zastanawiam się czy jeżeli do strony z http prowadziło sporo kiepskich linków mogących negatywnie wpływać na pozycję strony i nie chciałbym robić na razie przekierowania 301 z http na https, to czy można zastosować jakieś inne przekierowanie 1:1, które będzie przenosiło użytkowników na https ale nie przeniesie mocy z http?

 5. Jakbym miał kilka adresów to bym sobie mógł na takiej stronce posprawdzać współrzędne, tylko mam kilka tysięcy adresów w bazie dla których chciałbym pokazać lokalizację na mapkach.

  <input type="hidden" id="inputTextAddress" value="{$catalog.city_name} {$catalog.postcode}, {$catalog.street}" />
   <script src="https://maps.googleapis.com/maps/api/js?v=3.exp&sensor=false"></script>

  przed tym kodem co podałem miałem jeszcze takie linijki, tak jakby w miejsce tego value można było podstawić adres, tylko chyba adres lokalizuje na podstawie tego co jest w tych wpisanych wartościach:

  var latlng = new google.maps.LatLng(53.9248413,14.4364621);

  czy z tego całego kodu nie da rady czegoś automatycznego uzyskać?

 6. W bazie danych sql posiadam adresy firmowe i chciałbym dla wizytówek tych firm wyświetlać mapkę z ich lokalizacją. Na jednej ze stron, która wyświetla  mapkę z lokalizacją znalazłem taki kod wyświetlający mapę jak poniżej. Tylko podaje się tutaj współrzędne lokalizacji LatLng. Jak ja mam zwykłe adresy jak ulica, kod, miasto to jak można wyświetlać takie adresy na mapkach?

  <script type="text/javascript">
   var geocoder;
   var map;
   function initialize() {
    geocoder = new google.maps.Geocoder();
    var latlng = new google.maps.LatLng(53.9248413,14.4364621);
    var myOptions = {
     zoom: 16,
     center: latlng,
     mapTypeId: google.maps.MapTypeId.ROADMAP
    };
    map = new google.maps.Map(document.getElementById("map_canvas"),
      myOptions);
   }
   
   function codeAddress() {
    var sAddress = document.getElementById("inputTextAddress").value;
    geocoder.geocode( { 'address': sAddress}, function(results, status) {
      if (status == google.maps.GeocoderStatus.OK) {
        map.setCenter(results[0].geometry.location);
        var marker = new google.maps.Marker({
          map: map, 
          position: results[0].geometry.location
        });
      }
     });
   }
   initialize();
   codeAddress();
    $(".lytebox").click(function(){ return false; });
  </script>

   

 7. Chciałem w pliku robots.txt zablokować wszystkie boty oprócz google i dodałem tam takie linijki:

  Cytuj

  User-agent: Googlebot
  Disallow:

  User-agent: *
  Disallow: /

  jednak w Search Console pokazuje mi błędy jak poniżej:

  robots.jpg.de66300c91d9dac5c2d159b3637d3bd0.jpg

  komunikat po najechaniu na pierwszy X: Nieznana składnia

  komunikat po najechaniu na pierwszy X: Nie określono programu klienckiego

  komunikat po najechaniu na kropeczkę: \efeff

   

  co może stanowić tutaj problem?

 8. Posiadam stronę arimed.pl, która oprócz strony głównej zawiera 6 podstron. Są one zaindeksowane jednak oprócz nich w indeksie google sprawdzając komendą site: pojawiły się podstrony typu /index.php?ie1fK/pepXu3ySI.html, których na stronie nie ma.

   

  Dlaczego takie podstrony zostały zaindeksowane i jak można się ich pozbyć z indeksu? Próbowałem w Google webmaster tools kilka usunąć ale pojawiło się ich więcej, więc to taka walka z wiatrakami.

 9. @ oka

  Dałbyś radę w tej aktualizacji uwzględnić moją prośbę z postu:

  http://www.forum.optymalizacja.com/topic/130557-donlinkage-najnowszy-automat-do-pozycjonowania/page-382#entry1375655

  czyli o pokazywaniu postępu w ilości katalogów?

  Mogłoby to być w zastępstwie: W TRAKCIE - id: 34787 czyli zamiast tej wartości id, która nam nic nie mówi, czyli w ilości mogłoby to być: W TRAKCIE - 1/1000.

  Dzięki.

 10. Z przykrością informujemy, że zgłoszona przez Ciebie Strona została odrzucona w procesie weryfikacji ponieważ nie spełniła wymogów jakościowych.

  Przyczyna odrzucenia strony: Niewystarczająca ilość parametru BackLinks

  Więcej o wymogach stawianych dodawanym Stronom w systemie Statlink możesz przeczytać w Regulaminie oraz zakładce O Systemie.

  Gdzie dokładnie znajduje się ta informacja o ilości parametru BackLinks?

 11. Kilka dni temu dodane do linkowania 2 projekty, tym razem z PR>0 i ani jednego przydzielonego linka.

  Czy nie ma już w ogóle wolnych miejscówek w systemie? Wydaje się to trochę dziwne bo punkty w sprzedaży cały czas są, więc jakim sposobem punkty są a nie ma wolnych miejsc, czy ilość wolnych punktów nie powinna być proporcjonalna do ilości wolnych miejsc na linki?

 12. Najpierw dodajesz do panelu adres domeny, która nie jest zarejestrowana - po weryfikacji dopiero możesz taką domenę zarejestrować i postawić na niej stronę.

  Przecież to już jest wprowadzone do statlinka i jak widać nikt nie dodaje takich stron bo nie ma ani jednej wolnej miejscówki.

  @janekszeryf napisał

  Może wartałoby uruchomić wersję Statlink Silver tylko dla stron z PR 0 jakościowych rzecz jasna

  więc raczej w obecnej wersji statlinka nie dodasz dobrej jakościowo strony którą dopiero masz zarejestrować, dlatego pytam jak miałoby to wyglądać, a nie sieję żadnej demencji.


 13. Może wartałoby uruchomić wersję Statlink Silver tylko dla stron z PR 0 jakościowych rzecz jasna

  Jeżeli myślisz o starych stronach z PR=0 to chyba nie ma sensu, bo pomimo ładnego wyglądu i dużej ilości linków przychodzących mogą być to strony które utraciły PR i są oflagowane. Teraz takie strony są eliminowane ze statlinka.

 14. 2 dni temu dodałem do podlinkowania 2 strony. Linki tylko PR=0, zaznaczyłem 1 kategorię + żeby dodawało do innych jak braknie miejsca i od czasu dodania nie pojawił się ani jeden link.

  Czy to znaczy że nie ma wolnej ani jednej strony PR=0 czy system ma jakieś problemy w przydzielaniu?

 15. 4. W czasie dodawania w harmonogramie mam podaną wartość W TRAKCIE id: x. Czy mógłbyś wprowadzić również statystykę ile dodało i ile jest wszystkich do dodania czyli np. jak mam 100 katalogów a dodaje aktualnie do 50 to by było 50/100 - wtedy będzie widać jaki jest progres. Podawanie ID nic nie wnosi bo zwykle są to wartości dużo wyższe niż ilość katalogów.

  1. Chciałbym ponowić prośbę dodania informacji w harmonogramie projektu jaka ilość katalogów już została przerobiona a jaka została do końca. Chyba mnie źle zrozumiałeś bo pojawiła się statystyka: Stat : 0 / 20 (0) ale jest to ilość jaka ma być dodana i jest ona już widoczna w panelu głównym. A chodziło o podanie ilości "przerobionych" katalogów dodawania względem całej ilości w bazie aby było widoczne na jakim etapie jest dodawania. Teraz jest tylko podawane ID, chociaż nic ono nie wnosi, bo jak mamy np. 1000 katalogów w bazie to przy dodawaniu może nam podawać ID: 5675 i nie wiemy ile katalogów zostało już przerobionych a ile jest do końca.

  2. Przy dodawaniu do WP i ustawionym speed na 5 mam po wywołaniu cron.php albo zawsze 5 adresów z dodawania:

  2lod4xb8.png

  albo żadnego:

  ip4dejup.png

  Dlaczego nieraz nie pokazuje żadnych komunikatów, nie powinno wyświetlać błędów jak wyżej w razie niedodania?

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy