MKucinski

Forumowicze
 • Zawartość

  1155
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  8

MKucinski wygrał w ostatnim dniu 6 Luty 2016

MKucinski ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

381 Excellent

O MKucinski

Contact Methods

 • Website URL
  http://mkucinski.pl
 • Skype
  seogrizzly

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  Łódź

Ostatnio na profilu byli

7017 wyświetleń profilu
 1. Co jest głupiego w zakupach i płaceniu online za pomocą sprzętów mobilnych? Od ilu cali zaczyna się głupota?
 2. Osobiście praktycznie w całości odrzuciłem desktop jako narzędzie do konsumpcji informacji niezwiązanych z pracą. Pozostało tyko PiO i planeta-seo. Wszystko inne tablet/telefon/telewizor (chromecast). Niestety dalej nie jest to zbyt wygodne rozwiązanie. Do konsumpcji treści i suwania palcem po ekranie jeszcze OK, ale żeby przeprowadzić z kimś dłuższą rozmowę na jakimś komunikatorze, to już masakra. Chociaż rozglądam się za klawiaturami na BT, powinny rozwiązać problem i pozwolić coś skrobnąć w dowolnym miejscu.
 3. To wygląda jak początki paranoi. Zły Google stoi z batem na kilkoma domenami i czeka, aby zafiltrować. To nie jest takie hop siup. Normalne, że ludzie zarabiający na AdSense mają po kilkanaście, kilkadziesiąt czy kilkaset domen. Czy linkowanie między swoimi domenami w formie A-B-C-A ma sens? Warto unikać schematów, szczególnie jeżeli będziesz miał tam AdSense, ale linkując rozsądnie, nie z sidebara na każdej domenie, a np. z artykułów czy komentarzy ryzyko jakiejkolwiek kary jest minimalne i w sumie istnieje nie ze strony algorytmu, a moderatora (w przypadku AdSense).
 4. Pamiętaj, że na wordpressie świat się nie kończy i jest cała masa innych, darmowych platform blogowych (w tym polskich). Blogi na darmowych platformach (czasami mówi się blogi web 2.0 czy zaplecze web 2.0) są na pewno dobrym początkiem.
 5. Nazywam się Michał Kuciński i od przeszło siedmiu lat zajmuję się pozycjonowaniem stron internetowych. Mam doświadczenie przy pozycjonowaniu i optymalizacji zarówno dużych serwisów informacyjnych jak i niewielkich stron-wizytówek. Specjalizuję się w pozycjonowaniu serwisów internetowych z branży „zdrowie i uroda” (salony kosmetyczne, zdrowa żywność, ekologia, medycyna naturalna, suplementy diety itp.). Posiadam własne, tematyczne zaplecze, dzięki czemu jestem w stanie zapewnić Państwu linki ze stron powiązanych tematycznie. Jestem zwolennikiem przejrzystej, zrozumiałej dla klienta współpracy. Nie zasłaniam się „know-how”, każde działanie jest raportowane w sposób wygodny dla klienta. Zalety współpracy: - bezpośredni kontakt ze specjalistą - przejrzyste raporty prac – opis podjętych działań, spodziewane efekty podjętych działań, podsumowanie miesiąca, dane analityczne wraz z komentarzem - współpraca oparta o wzajemnym zaufaniu, bez wiążących umów terminowych czy długich okresów wypowiedzenia Moja oferta jest skierowana do małych i średnich firm prowadzących sprzedaż usług/produktów za pomocą strony internetowej. Dane kontaktowe: Mail: seo@seogrizzly.pl Telefon: 669159437 http://mkucinski.pl SEOGrizzly Michał Kuciński NIP: 7272771442 REGON: 101438416 ul. Wapienna 49/51/15 91-087 Łódź
 6. Nie pamiętam kiedy coś poniżej TOP 5 kliknąłem, jak nie ma odpowiedzi wysoko i trzeba szukać dalej, to znaczy że źle wpisana fraza. Zresztą popularność i zaufanie do wyników Google nie bierze się znikąd, ludziom pasują te wyniki
 7. Jeżeli chcesz sprawdzić czy dany link jest widoczny dla Googlebota, to zainstaluj sobie wtyczkę do przeglądarki do zmienienia UserAgenta - np. UserAgent Switcher: https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/user-agent-switcher/ (do chrome też znajdziesz podobne) i ustaw UA swojej przeglądarki na googlebot. Czy linki z forów wystarczą - niedługo sam znajdziesz odpowiedź na to pytanie. Jeżeli strona dalej będzie rosła w wynikach, to wystarczą. Jak stanie w miejscu, to nie wystarczą. Opcja numer dwa jest najbardziej prawdopodobna, ale proste frazy linkami z forów można wypozycjonować. Musisz też pamiętać, że link pozyskany nie oznacza link zaindeksowany i/lub wzięty pod uwagę przy ustalaniu rankingu.
 8. Cześć Bartek, nie pracowaliśmy kiedyś razem (w ero )? Dobry pomysł z podniesieniem prowizji kosztem programu poleceń. Standardowe pytania: 1. Jak wygląda rozliczanie zwrotu produktu przez klienta (chargeback)? 2. Jaka jest minimalna kwota wypłaty? 3. Czy rozważacie sprzedaż na innych rynkach niż PL? 4. Kiedy jest przypisywana prowizja do konta (złożenie zamówienia, zakup, wysyłka, potwierdzenie odbioru)?
 9. Trust Rank to sztuczny parametr wymyślony przez SEO na potrzeby SEO. Nie jest w żaden sposób mierzalny i sprawdzalny.
 10. Chytry dwa razy traci. Jeżeli nie macie dużego budżetu na SEO, to nie stać Was na oszczędzanie na wartościowych linkach, bo jeżeli nabroisz, to będzie jeszcze gorzej. Testy różnych usług, narzędzi, sposobów etc. wykonujemy na domenach testowych, nigdy na domenie docelowej. Jedynie te techniki, które przynoszą pozytywne rezultaty stosujemy dla domeny docelowej.
 11. Mniej myślenia, więcej działania. Jak Ci link usuną albo nie zaakceptują, to policja o 5 rano nie przyjedzie zamknąć Cię w więzieniu. Niczym nie ryzykujesz i póki nie spróbujesz, to się nie dowiesz
 12. Nie instaluj setek wtyczek, aktualizuj wszystko (łącznie z szablonami), ja dodatkowo jeszcze korzystam z https://pl.wordpress.org/plugins/wp-simple-firewall/ - zmiana adresu wp-admin/login.php + parę dodatkowych ograniczeń i na WP żadnego włamu nie miałem (poza tymi z mojej winy, gdzie włamali mi się przez FTP )
 13. W znajdowaniu miejsc na umieszczenie linka akurat nie ma większej filozofii, trzeba je sharvestować i nauczyć się robić dobre footprinty. Jak odpowiednio wykorzystasz operatory wyszukiwania, to bez problemu znajdziesz swoje własne miejsca. Najłatwiej chyba zacząć szukać wordpressów z możliwością dodania komentarza z linkiem (nofollow), potem pójdzie Ci z górki.
 14. jimmi, jesteś przekonany że to kwestia lokalizacji serwera, a nie prawidłowej konfiguracji herflangów?
 15. Osobiście przy decyzji czy dany link jest "dobry" czy "niedobry" (potencjalnie toksyczny) wykorzystuję narzędzia semstorm/senuto. Wskaźniki majestica czy ahrefsa są ich wskaźnikami, nie muszą mieć pokrycia z algorytmem Google, a jeżeli strona na której chcemy umieścić link jest obecna dla X fraz w TOP 10/TOP 50, a na wykresie widoczności nie widać żadnych gwałtownych spadków, to można spać spokojnie. Wydaje mi się, że jest to logiczne rozwiązanie.