okazwłoka

Oficjalne
 • Zawartość

  6789
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  51

Wszystko napisane przez okazwłoka

 1. okazwłoka

  Skrypt tworzący zaplecze

  Seoinstalator plus WPis. Odradzam robienie czegos takiego. A tak na serio: nie gadaj, tylko rób
 2. okazwłoka

  Błędy

  W tym temacie proszę zgłaszać błędy , niedziałające bądź źle działające funkcje.
 3. okazwłoka

  Błędy

  UWAGA! Chciałbym uspokoić wydawców, w obliczeniach miałem błąd i wygląda na to, że problem dotyczy jedynie 3% zasobów. Także bez żadnych nerwowych ruchów. Przepraszam za niepotrzebne podniesienie alarmu. @wedrowiec - sprawdzę to dokładnie i dam znać.
 4. okazwłoka

  Błędy

  @wedrowiec - niestety sam Sobie odpowiedziałeś - brak zasobów :/ - upewniłem się sprawdzając dokładnie, np w kategorii przemysł mamy tylko 10 domen :/ Sugeruję bardziej po tagach w treści przypisywać linki. A TERAZ WAŻNE INFO! Został odkryty błąd, został już naprawiony, ale trzeba o tym napisać, bo poprawa tego błędu w przeciągu najbliższego miesiąca będzie miała mocny wpływ na system! Dotyczy bowiem podstawowego czynnika mającego wpływ na moc systemu. Błąd dotyczy interpretacji, czy dana strona ma aktualny cache, czy nie (60 dni od przyjęcia linka). Czyli dotyczy indeksacji linków. Problem jest bardzo poważny, gdyż okazuje się, że około 20% spośród wszystkich aktywnych podstron systemu powinna zostać oznaczona jako "starycache", bo faktycznie stary cache ma (np. z marca a nawet gorzej). Jak to zostało rozwiązane? Otóż podstrony nie zostały od razu oznaczone jako "nieaktualny cache" głównie dlatego, że sporo z tych stron od ostatniego sprawdzenia cache mogło ten cache odświeżyć. Dlatego dopiero od tej chwili (a raczej od jakiejś godziny wstecz) przy sprawdzaniu cache będzie wszystko prawidłowo sprawdzane i strony będą prawidłowo oznaczane jako " brak/stary cach"e. Pełne sprawdzenie zindeksowania zasobów systemu powinno trwać nie dłużej niż 25-30 dni. Panika wydawców: do biegu, gotowi, start! Tak naprawdę nie ma co panikować. Nawet w przypadku wystąpienia tymczasowego minusowego stanu konta u wydawcy. Przelewy nie dłuższe niż 30 dni nie są przerywane. Ale wiadomo, trzeba odświeżyć cache, bo inaczej punkty nie wrócą. Co zrobić, żeby zachować aktualną ilość punktów? Najlepiej pozgłaszać mapy strony do google (ping mapy). Jeśli to za mało, to pozgłaszać do addurl (nie trzeba weryfikować domen, można skorzystać z tego sposobu). W panelu na liście grup stron można eksportować strony ze starym cache, wtedy będzie wiadomo ilu i których stron problem dotyczy. Niestety wprowadzone zostało zamieszanie, źle przeliczone zostały dane. Dzisiaj wszystko zostanie poprawnie przedstawione. Także bez paniki proszę , bo wygląda na to, że problem jest o wiele mniejszy (około 3% zasobów).
 5. Jakbym czytał tę książkę, to też pewnie bym się nie kapnął, że to dzieło bota W polskim języku nawet pisanie precli jest w tym momencie niemożliwe. Można tworzyć jakieś schematy, ale to nie będzie dzieło bota.
 6. Zacięło się sprawdzanie (akurat na weekend ;( ). Już uruchomione, przepraszam za problemy.
 7. http://addurl.i4a.pl to serwis, dzięki któremu w łatwy sposób zgłosisz strony do Google (indeksacja). Serwis zgłasza strony za pomocą GSC, przez formularz (dostępny po zalogowaniu na konto Google): https://www.google.com/webmasters/tools/submit-url Dodawane strony indeksują się praktycznie od razu, po ich zgłoszeniu. Jest to najpewniejszy sposób indeksacji, jednak kosztowny. Stawki na dzień publikacji tego tematu: 100 adresów - 10 zł - 10 groszy za adres 200 adresów - 15 zł - 7,5 grosza za adres 500 adresów - 25 zł - 5 groszy za adres Ceny brutto, wystawiane są faktury vat. Pakiety ważne są przez 3 miesiące. Serwis powstał już dość dawno, ale jakoś nie miałem czasu wrzucić go w publikę, korzystałem z niego do prywatnych celów, więc mogą jeszcze jakieś problemy występować przy rejestracji, zakupie pakietu... Oczywiście nie możemy zagwarantować podobnie jak to robi Google, że każda zgłaszana strona będzie zaindeksowana. kontakt: seosolutions@i4a.pl pierwsze 5 osób, które zgłoszą się w tym temacie otrzymają do testu pakiety po 50 adresów.
 8. Obecnie do zrobienia jest kilka rzeczy w systemie: - szybki eksport danych (strony i linki) - grupowe akcje na linkach - wybór ilości przy paginacji wyników - poprawa kominikatora - umożliwienie stosowania dwukropka w anchorach - dodanie możliwości wyboru separatora przy imporcie podstron - dodanie możliwości wyboru linkowania tylko ze stron głównych - sortowanie danych Jeśli coś jeszcze przydałoby się zrobić to piszcie
 9. okazwłoka

  Nietypowe przekierowanie

  A jak to wygląda dla Googlebota?
 10. okazwłoka

  Zarobki copywriterów i nie tylko

  Lepsze teksty zapleczowe i seo(? co to są teksty seo ? Opisy kategorii w sklepie?? ) można by łyknąć za 7 zł, ale precle za 7 zł? Stawka preclowa każdy wie 1,5-2 zł netto Nie trzeba badań.
 11. okazwłoka

  Propozycje rozwoju LinkTak.pl

  Ok, poszło. Jest ok?
 12. okazwłoka

  Propozycje rozwoju LinkTak.pl

  Trzymanie kryteriów jest kolejkowane, może potrwać do kilku dni zanim różnice zostaną wychwycone. Podaj ID, przepuszczę to przez system i będzie wiadomo czy zadziałało dobrze
 13. okazwłoka

  Nocne zmiany, filtry, bany

  IMO jeśli to nie był DC to lepiej nie będzie.
 14. okazwłoka

  Nocne zmiany, filtry, bany

  Ale to jest oczywiste, że usunięcie blisko połowy serwisu nie zwiększy jego widoczności
 15. okazwłoka

  Nocne zmiany, filtry, bany

  Jeśli pozycje same nie wrócą, to przywróć backup i spróbuj usunąć jedynie linkowanie wewnętrzne do tych, które uważasz za bezwartościowe.
 16. okazwłoka

  Nocne zmiany, filtry, bany

  Dla Ciebie mogły to być bezwartościowe podstrony, ale niekoniecznie dla Googla. Usunięcie podstron mogło obniżyć ogólną ocenę strony. Szczególnie, że to prawie połowę wyciąłeś. Do usuniętych podstron prowadziły backlinki? Co zrobiłeś z usuniętymi podstronami? http 404? 301? 200?
 17. Jak mierzysz zindeksowanie? GSC czy zapytanie site? To drugie jest niedokładne i kapryśne i nie pokazuje wszystkiego. A pierwsze nie wiem
 18. okazwłoka

  Propozycje rozwoju LinkTak.pl

  Został wprowadzony koszt linka oraz opcja tylko na stronach głównych. Możliwe że dzisiaj z importem linków nie zdążę, ale nie jest to jeszcze przesądzone. Edit. Udało się wprowadzić import już Z tym że bardzo mało testowane, więc ostrożnie
 19. okazwłoka

  Propozycje rozwoju LinkTak.pl

  Kryterium kosztu linków będzie można ustawiać w granicach 1-400. A to dlatego, że dla zerowych będzie osobne narzędzie z możliwością decydowania co z nimi robić i po jakim czasie. Chodzi też o to, żeby nie wycofywać od razu linków ze strony gdy ma chwilowe problemy.
 20. okazwłoka

  Propozycje rozwoju LinkTak.pl

  Kryterium kosztu linków dzisiaj zostanie wprowadzone, tak jak import linków (przydatne przy większej ilości).
 21. okazwłoka

  linki widmo

  Takie przypadki proszę zgłaszać indywidualnie a nie na forum, wtedy będę mógł sprawdzić dokładnie.
 22. okazwłoka

  Propozycje rozwoju LinkTak.pl

  Ok, ok przekonałeś mnie Zaraz opcja wklejania domen będzie w czarnej liście
 23. okazwłoka

  Błędy

  Sprawdziłem, niestety nic się nie dowiedziałem, bo tego 200303 nie ma, a 203000 ma doby cache. Przyjrzę się sprawie jeszcze bliżej, bo może faktycznie jest jakaś luka.
 24. Serwis działał, gdy formularz był dostępny dla każdego bez myku. A było to o wiele łatwiejsze niż teraz. Skoro wtedy nie każdemu się chciało ręcznie wbijać adresów i rozwiązywać nocaptcha, nie każdy miał możliwości techniczne, czasowe lub po prostu wolał zapłacić, to dlaczego teraz miałoby być inaczej? A wtedy to było łatwiejsze, wymagało mniej zachodu. Co do tego, że temat znany w wąskich kręgach - wcale że nie Temat podany do publiki wcześniej, nie przeze mnie. Znany za granicą już od jakiegoś czasu i podany do publiki. A to, że Googiel kiedyś ukróci ten sposób to normalne i na pewno nie przez mój serwis, ma za małą skalę.