Skocz do zawartości

[Google] - linki rel="nofollow"


Erbit

Rekomendowane odpowiedzi

Linki zewnętrzne

Test z linkami zewnetrznymi

<a href='domena.zewnetrzna' rel='nofollow'>fraza</a>
trwa od 22.03.2006

Google odwiedzało linkowany adres zaledwie kilka razy, ostatnie odwiedziny zanotowano 28.03.2006 - od tego czasu brak odwiedzin Googla.

Linkowana subdomena nie została zaindeksowana - nie widać jej w żadnym znanym DC.

Linki wewnętrzne

Pierwszy test z lnkami

<a href='adres-wewnatrz-portalu' rel='nofollow'>fraza</a>

trwa dłuższy czas w katalogach Opisowych np -> https://www.thelinks.com.pl/brykiet-1-1-f509.html

w miejscu 'Dodaj strone' oraz 'dodaj dział'.

Wskazywane podstrony nie zostały zaindeksowane przez Google.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, ja dodam jeszcze swoje 3 grosze, ponieważ przeprowadzaliśmy z Erbitem dokładnie taki sam test równolegle i niezależnie od siebie.

Mogę się podpisać pod wszystkim, co Erbit napisał powyżej. Jako że mój test już się zakończył, dam Wam wgląd na testową stronę oraz screeny ze statystyk, cobyście mogli dokonać własnych analiz zamiast wierzyć nam na słowo !!!

Moja domena testowa to test.inhead.pl.

Za równo domena główna jak i subdomena w momęcie rozpoczęcia testu były dziewicze. Tekst został wrzucony tylko po to, żeby dać coś zjeść robotom. Nie był tam umieszczony od początku trwania testu - wrzuciłem go ok 27.03 (przed ostatnią wizytą googlebota).

Jako że chciałem zrobić test profesjonalnie, poprosiłem Mar'a o troszkę linkpowera (jeszcze raz dzięki Mar). Linki nofollow do testowej strony pojawiły się w stopkach na:

https://www.mar.az.pl

https://www.kartki.mar.az.pl

Anchor: test.

Zostaną one za niedługo zdjęte, więc jak ktoś chce sobie pooglądać to musi się śpieszyć :)

Czas na analizę ruchu robotów na testowej stronie. Gbot przylazł na stronę ok 7 godzin od postawienia linków. Ostatnia wizyta kiedy była - każdy widzi (statystyka za marzec):

marzec0oe.gif

A teraz statystyka za kwiecień - screena ściągnąłem kilka minut temu:

kwiecien0bg.gif

Jak widać po 28 marca Gbot nie raczył przyleźć.

Odwiedziny innych robotów nie są tematem tego wątku, więc ich omawianiem nie będziemy się zajmować (jakie są - każdy widzi).

Edited - oczywiście testowa subdomena, jak i domena główna nie zostały w G zaindeksowane.

Co bardziej dociekliwym życzę udanych analiz ;)

I tak oto kolejny mit został obalony ;)

Pozdrawiam,

Z

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[edytowane - Erbit]

Zergavis - przepraszam , pomyliły mnie sie opcje !!!

Bądź uprzejmy uzupełnić / powtórzyć swoją wypowiedź

Przepraszam

[edytowane - zergavis]

Erbit - nie pij jak moderujesz :);)

W skrócie pisałem coś takiego, że na jednej swojej domenie ponad miesiąc temu pousuwałem wszystkie linki do pewnej podstrony.

Strona nadal istnieje fizycznie na serwerze i google nadal ją indeksuje mimo braku linków.

Chociaż wydaje mi się, że to tylko kwestia czasu zanim wyleci z indeksu.

Edited 2 - Właśnie wstawiłem nofollow w linku do innej podstorny - zobaczymy czy wyleci.

Pozdrawiam,

Z

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie chce wyrzucic kilkaset stron z indeksu googla !!!

Mam galerie w ktorej kazda fotka otwiera sie w osobnej stronie i gogiel to ladnie zaindeksowal tylko ze teraz jest problem z transferem, bo te strony maja duzo wejsc z googlowej graficznej wyszukiwarki. Akurat w tym serwisie taki taki ruch jest zbedny - serwis nie jest nastawiony na zarabianie.

[edytowane - Erbit]

Ten dział tyczy się testów a nie problemów. Zbyt dużo niepotrzebnych opisów zaśmieci istotne informacje

[edit]

Wprowadze ten parametr (rel='nofollow') u siebie i postaram sie opisac w przyszlosci jakie bedą jego efekty w stosunku do juz zaindeksowanych stron.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

ostatnio bardzo mnie ten temat zainteresowal, poszperalem i ... prosze - wielki ruch PRZECIWKO nofollow sie urodzil (i to nie sa spamerzy - wrecz przeciwnie) - polecam takie linki:

https://www.nonofollow.net/index.php?title=Main_Page

https://dylan.tweney.com/2006/05/26/googles...assing-mistake/

i jeszcze w kilku innych miejscach - z tego wynika ze tak naprawde tylko PageRank nie przechodzi poza tym niewiele sie zmienia (np. ilosc spamu w blogach bez zmian)

pozdrawiam serdecznie

Lukasz

Agencja Fotograficzna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprowadze ten parametr (rel='nofollow') u siebie i postaram sie opisac w przyszlosci jakie bedą jego efekty w stosunku do juz zaindeksowanych stron.

i jak? poszlo?

gdyby to działało było by to bardzo niebezpieczne bo moglibyśmy wywlac z indexu strony konkurencjii... więc mam nadzieje że stron już zindexowanych nie da sie usunąc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

i jak z tym wywalaniem z indexu ?

IMHO logiczne by było jednynie to że google wywalało z indexu podstrony które mają tlki linki nofollow w ramach swojej domeny a nie wywalało na podstawie nofollow z innych domen

ale ja jestem newbie a z google nic nie wiadomo ;p

Jeśli zbliża się Twój ślub i wesele to pewnie oglądasz różne suknie ślubne. Ciekawe suknie ślubne znajdziesz pod linkiem. Jak wiadomo suknie ślubne są tylko dla kobiet ;)

4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności