O tym Klubie

Klub, w którym znajdziesz tematy związane z oprogramowaniem Seo Solutions: WPis, DonLinkage, LinkTak.pl i inne...

 1. Co nowego w tym klubie
 2. Propozycje rozwoju LinkTak.pl

  @Bas, sprawę indeksacji załatwiłoby wpięcie api linktaka
 3. Propozycje rozwoju LinkTak.pl

  Mam dwie propozycje: 1. większość podstron do systemu robię tuż przed dodaniem. Do zaindeksowania korzystam z addurl.i4a.pl. Narzędzie fajnie działa, zwykle adresy nie czekają długo w kolejce, więc prawie od razu po wrzuceniu do niego dodaję podstrony w systemie. Aby skrócić obsługę narzędzie mogłoby być zintegrowane z LinkTak. Teraz jest tak, że część stron nie zdąży się dodać, zanim sprawdzi je LinkTak, a części stron system nie widzi w Google, więc trzeba czekać kilka dni na ponowne sprawdzenie. Zamiast dodać najpierw w jeszcze jednym serwisie, chętnie bym takie podstrony dodał bezpośrednio z LinkTak do zaindeksowania, dodatkowo mogłyby być one następnie priorytetowo sprawdzane (np. po kilku godzinach od momentu wysłania przez addurl). Opcja mogłaby być dostępna dla wszystkich dodanych podstron (żeby również móc wrzucić do ponownej indeksacji podstrony np. z wygasającym cache). Za tę funkcjonalność opłata mogłaby być pobierana z kredytów - 5-10 groszy za jedno dodanie, czyli mniej więcej tyle, ile wychodzi koszt za 1 URL w addurl.i4a.pl. Nie wiem tylko, jak indeksują inni wydawcy, więc czy ktoś jeszcze byłby zainteresowany usługą, ale jeżeli tak to myślę, że byłoby to dobre źródło dodatkowego przychodu dla systemu. Być może również linkujący chcieliby z niego korzystać dla stron, na których został dodany link, żeby Google szybciej go zobaczyło, więc grono odbiorców usługi może być większe. 2. tutaj może więcej osób byłoby zainteresowanych - "nagradzanie" wybranych wydawców, którzy mają już x stron w systemie i nie mieli żadnych odrzuconych, poprzez brak konieczności oczekiwania na moderację podstron. Po sprawdzeniu, że jest zaindeksowana, byłaby ona od razu aktywna. Dzięki temu podstrony szybciej zaczęłyby pracować na punkty. Niezależnie od tego wszystkie takie podstrony mogłyby być po stronie systemu odpowiednio flagowane i wyrywkowo sprawdzane, a w razie konieczności później odrzucane. Sam linkuję z systemu i jak przeglądam dodane linki to łatwo rozpoznać, które strony zostały zrobione przez jednego wydawcę, więc jeżeli dane podstrony przeszły pozytywnie moderację, to kolejne raczej nie powinny mieć z tym trudności. Poza tym (przynajmniej u mnie) część podstron które dodaję do systemu, jest na stronie już w momencie, jak zgłaszam nową stronę, więc wstępna weryfikacja pewnie już przy tej okazji jest przeprowadzana. Sam, chociaż prawie każdą stronę mam na innym szablonie z innym układem, korzystam z pewnych schematów i do tej pory nie miałem odrzuceń, a po dodaniu i tak muszę czekać na sprawdzenie. A ciągłe odświeżanie i sprawdzanie, czy już była moderacja, niepotrzebnie obciąża serwery systemu Trzy propozycje:) 3. Obłożenie linkami mogłoby pokazywać % wykorzystania podstron (zamiast % linków lub dodatkowo). Obecnie może wyświetlać np. 60%, ale faktycznie linki mogą być już na prawie wszystkich podstronach, więc już w tym momencie wydawcy opłaca się dodać nowe.
 4. Propozycje rozwoju LinkTak.pl

  Czyli teraz wchodząc w grupę będę widział ilość linków nofollow a edytując link przydzielony %?
 5. Propozycje rozwoju LinkTak.pl

  Dokładnie tak, jeszcze szukam miejsca w którym jest to zmieniane. Znalazłem jedno i myślałem że to już wszystko.
 6. Propozycje rozwoju LinkTak.pl

  Przed chwilą edytowałem 90 linków, wszędzie wstawiłem 20 w polu % noffolow. Wygląda to tak, jakby po zapisaniu system pokazywał potem ile tych linków jest, bo w polu miałem: 0,1,2,3 lub 4.
 7. Propozycje rozwoju LinkTak.pl

  Wyjątkowo długo trwa oczekiwanie na skanowanie parametrów podstron, wczoraj dodałem nowe dla domen: 1425 1534 i do tej pory nie są sprawdzone. Jak dodawałem w weekend to dość szybko były zrobione. Edycja: coś chyba zaskoczyło, bo podstrona 66405 trafiła 3 minuty temu do moderacji
 8. Propozycje rozwoju LinkTak.pl

  Przeklikałem wszystko jeszcze raz i ... jest ok, cuda panie cuda ;-) A dziś to samo co wczoraj albo 0 albo 1. Również w innej przeglądarce. Procent linków nofollow: nadal nie działa.
 9. Propozycje rozwoju LinkTak.pl

  @AdamBoganD a zobacz inną przeglądarkę.
 10. Propozycje rozwoju LinkTak.pl

  Ciężko będzie, bo u mnie bez problemu wszystko da się ustawić
 11. Propozycje rozwoju LinkTak.pl

  Niestety nie, wpisuję 15, zapisuje i wciąż jest 1 a w niektórych wciąż 0. Coś nie tak jest w tym rekordem.
 12. Propozycje rozwoju LinkTak.pl

  @AdamBoganD - podajesz wartość w procentach, ale bez znaku w procentach. Czyli jeśli podasz 10, to system będzie wiedział, że chodzi o 10% Przed momentem zostały wprowadzone zmiany do modyfikacji przelewów. Teraz podaje się datę, a nie ilość dni. No i można przeliczyć ilość potrzebnych kredytów przed zatwierdzeniem przelewu. Dodatkowo każda modyfikacja przelewu to dodatkowy koszt 0,1 kredytu.
 13. Propozycje rozwoju LinkTak.pl

  jestem również za i średnio co ile dni sprawdza system te parametry, to pozwoli na szybkie reakcje dla stron gdzie SR może spaść
 14. Propozycje rozwoju LinkTak.pl

  W ustawieniach linka jest % nofollow. Wprowadzam wartość dwucyfrową a zapisuje 1. Czy to aby na pewno % a nie liczba całkowita?
 15. Propozycje rozwoju LinkTak.pl

  Tego nie ma i nie będzie. Poniższe do wprowadzenia: @BaS - dzięki za info. Będzie sprawdzone to z kredytami.
 16. Propozycje rozwoju LinkTak.pl

  Przydałaby się informacja, kiedy ostatni raz zostały sprawdzone parametry domeny. Mam dwie takie: 754 646 którym (jakoś w ostatnim czasie, ale jednak) wzrosły parametry, a w systemie nadal widnieją stare. I teraz nie wiem, czy system jeszcze nie sprawdził, czy może sprawdził i błędnie podaje. Druga sprawa - chyba jest mały błąd z pobieraniem kredytów przy modyfikacji transferu. Przedłużyłem i dodałem punkty dla 605, ale pobrało mi tylko tyle, ile by pobrało za przedłużenie dotychczasowych punktów, a powinno trochę ponad 2 razy więcej.
 17. Propozycje rozwoju LinkTak.pl

  Brakuje sprawdzania pozycji w celu zatrzymania linkowania po jej osiągnięciu. Ograniczy to zużycie zasobów. Przychylam się do @karolex że podmiana url jest konieczna, czasem trzeba zmienić podstronę albo przejść na https lub wrócić na http. Obecnie to konieczność dodania nowego linka. Edit: proponuję też dodać opcję masowej zmiany parametrów: ilość dzienna, maksymalna i % nofollow
 18. Propozycje rozwoju LinkTak.pl

  Brakuje opcji podmiany adresu domeny w linkowaniu w edycji, w przypadku "spalenia" domeny wystarczyło by wtedy podmienić adres i anchory, a tak trzeba linkować od nowa... i czekać na przydzielenia, a w przypadku zatkania slotów traci się wiele miejscówek, bo na to miejsce wejdzie konkurencja.
 19. Propozycje rozwoju LinkTak.pl

  Zaczynam korzystanie z systemu, czy anchor linka może mieć tekst przed i po. Jeżeli tak to jak to się dodaje?
 20. Zbyt dużo przydzielanych linków dziennie

  Przestudiowałem cały skrypt i jedynie, co mogło być nie tak, to przerwanie połączenia z mysql i wtedy brak aktualizacji ilości przydzielonych linków. Zrobiłem równoległe zapisywanie do bazy, przetestowałem dość porządnie i ani razu nie wyrzuciło mi więcej niż ustawiłem. Zostawię jeszcze linki kilka dni żeby sprawdzić, czy problem nie pojawi się później.
 21. Zbyt dużo przydzielanych linków dziennie

  U mnie ten sam problem, co prawda na mniejszą skalę, bo dodałem 3 dni temu to w niektórych = 0 w niektórych 3 a w niektórych 5-6-7-8 także z przydzielaniem jest jak jest
 22. Zbyt dużo przydzielanych linków dziennie

  Ok, dzięki. W takim razie będę szukał.
 23. Zbyt dużo przydzielanych linków dziennie

  Nie ma opcji żeby było z 20 dlatego, że te linki kopiowałem (z innych które miały 1/dzień), jedno przyznało ok, a drugie nie.
 24. Zbyt dużo przydzielanych linków dziennie

  Dzięki za informację. Sprawdzę to. Ale jeszcze dopytam: - może ustawiłeś na początku 20 linków dziennie po czym edytowałeś na 1 dziennie? Możliwe, że wtedy system zaciągnął ustawienia 20 linków dziennie przed edycją na 1 link dziennie. Co do Ranku, sprawdzę dokładnie dla takich samych ustawień linka i sprawdzę, czy nie wynika to ze zmian Ranku (tym bardziej, że w ostatnich dniach trochę Rank nam w systemie zawirował).
 25. Sprawdzanie parametrów strony w majestic

  Sytuacja opanowana, gdyby jeszcze gdzieś były problemy proszę o informację, choć nie powinno bo sprawdziłem domena po domenie czy wszystko się zgadza (moje domeny też ucierpiały). Gdyby coś się jeszcze gdzieś nie zgadzało, proszę o informację.
 26. Cześć, @okazwłoka, jest problem z liczbą przydzielanych linków dziennie. Ustawiłem sobie wczoraj w systemie przydzielanie 1 linku dziennie, dzisiaj dla jednego z linków przyznało dobrze, a dla drugiego jest już 21/50 (#4430) Dodatkowo ustawiłem żeby przydzielało linki TYLKO do stron z rank10, a widzę, że dodało również do 2x6, 2x7, i 1x8
 27.