O klubie

Klub, w którym znajdziesz tematy związane z oprogramowaniem Seo Solutions: WPis, DonLinkage, LinkTak.pl i inne...

 1. Co nowego w tym klubie
 2. W tym temacie będą podawane aktualności systemowe. Pierwsza poniżej: Najpóźniej jutro zacznie się wyrównywanie punktów na kontach minusowych. Oznacza, to że mogą zostać zdjęte linki w przypadku ujemnego stanu konta.
 3. Aktualności systemowe

  Jeden z użytkowników zauważył, że skrypt (a dokładnie API z archive.org) podaje inną datę dla domeny niż pokazuje strona web.archive.org. Dlatego data dla domeny będzie od dziś sprawdzana przez stronę, a nie przez API z archive.org. Nie wpłynie to negatywnie na żadną stronę (nie skróci daty dla domeny), bo już sprawdzona data domeny nie może zostać zmieniona na większą.
 4. Aktualności systemowe

  Jeśli ktoś próbował wrzucić v4, to na pewno zauważył fatal error :/ Przed momentem plik podmieniłem i już plik jest poprawny.
 5. Obecnie do zrobienia jest kilka rzeczy w systemie: - szybki eksport danych (strony i linki) - grupowe akcje na linkach - wybór ilości przy paginacji wyników - poprawa kominikatora - umożliwienie stosowania dwukropka w anchorach - dodanie możliwości wyboru separatora przy imporcie podstron - dodanie możliwości wyboru linkowania tylko ze stron głównych - sortowanie danych Jeśli coś jeszcze przydałoby się zrobić to piszcie
 6. Propozycje rozwoju LinkTak.pl

  Propozycja @ttah jest jak najbardziej zasadna. Sam miałem o tym pisać. Jak się ma już podpiętych kilkadziesiąt stron, to szukanie ich na liście gdy chce się dodać podstrony jest wku.....jące. Poza tym możliwość wklejenia tekstu zamiast importowania pliku też by ułatwiła pracę. Ale rozwiązanie tego problemu z wyborem strony uważam za istotniejszy.
 7. Aktualności systemowe

  Dostępny jest nowy instalator w wersji v4, a raczej aktualizacja z v3. Proszę o podmianę instalatora na wszystkich stronach, szczególnie tam, gdzie jest problem z wyświetlaniem linków - powinno to rozwiązać problem z odrzucaniem stron z powodu braku linków systemowych. Poza tym został rozwiązany problem gdy anchor jest wprowadzony zaczynając się od http:// lub https:// (w panelu linktak wyświetlane jest bez dwukropka, ale na stronie link wyświetlony zostanie z odpowiednim anchorem).
 8. Propozycje rozwoju LinkTak.pl

  fajnie gdyby dało się na prestashop stawiać zaplecze np w statlink nie ma takiej możliwości (przynajmniej jak ja kiedyś chciałem takie postawić to mi nikt nie podpowiedział co powinienem zrobić żeby działało). Zaplecza wyglądałyby mega naturalnie, a przy okazji można byłoby czerpać z niego korzyści nie tylko z pkt czy samej mocy strony
 9. Import podstron. Czy szło by to jakoś usprawnić, by nie trzeba było wybierać dla której strony importuję? Sam adres strony jest już w importowanym pliku, może stamtąd go wyłuskać. Albo mniej zasobożerne - dodać jeszcze jedno pole na początku, właśnie z adresem strony, do której importuję podstrony. Ewentualne usprawnienie, to jeszcze prócz wybierania pliku czy podawania adresu do pliku z podstronami, wklejać taką zawartość pliku bezpośrednio w okienko na podstronie importu podstron.
 10. Propozycje rozwoju LinkTak.pl

  Na pewno masz dużo racji jeśli chodzi o inne CMSy, ale jeśli ktoś się waha czy wejść ze swoimi stronami do systemu, to gotowy plugin/modłuł na pewno pomógł by mu podjąć właściwą decyzję. Przydałyby mi się linki z innego kraju niż Polska
 11. Od dłuższego czasu myślę nad lepszym wyliczaniem Rank poprzez odpowiednie odpytywanie majestica. Teraz sprawdzane jest podlinkowanie strony głównej, opcja w majestic: URL. Takie sprawdzanie ma taki minus, że pomijane są linki do podstron i subdomen. Plus jest taki, że zazwyczaj struktura podstron po przejęciu domeny zmienia się całkowicie i zazwyczaj linki prowadzące poza stronę główną (podstrony, subdomeny) nie mają żadnej wartości, bo zwracają nagłówek 404 not found. W takich przypadkach założenie sprawdzania parametrów dla konkretnego URL ma sens i jest w 100% prawidłowa. Ale jest taka opcja, że na stronie są zrobione przekierowania z subdomen i podstron - wtedy sprawdzanie w majestic po URL pomija prawidłowe linki. Oczywiście więcej linków nie zawsze będzie oznaczać większy TF, czyli rank może być większy, ale może być mniejszy. Do czego zmierzam: system mógłby sprawdzać czy strona ma porobione przekierowania 301 na stronę główną z nieistniejących dowolnie wpisanych podstron i z dowolnie wpisanych subdomen i tak: - jeśli byłyby przekierowania tylko z podstron domeny, wtedy sprawdzanie byłoby po PATH (URL*) - jeśli przekierowania byłyby zrobione z podstron i z subdomen, wtedy sprawdzanie byłoby RootDomain - gdyby nie było zrobionych takich przekierowań, to standardowo tak jak teraz po URL. Rozwiązanie byłoby dobre, bo w sumie wydawca mógłby sam zadecydować czy robić przekierowania i czy mu się to opłaca. Co więcej nie byłoby to sztuczne nabijanie linków, bo jeśli rzeczywiście linkowana strona zwraca nagłówek 404, to takie linki nie są brane do rankingu google. Jakieś uwagi, jakieś za, jakieś przeciw?
 12. Propozycje rozwoju LinkTak.pl

  @Młynek - ja też nie stawiam zaplecza na WP. Ale, że WP to spora część systemu (to się pewnie nie zmieni), to udostępniam rozwiązania pod WP. Ogólnie jeśli jestem w stanie pomóc z jakimś innym cmsem, to pomagam - ale nie znam się na wszystkim (np. drupal to czarna magia dla mnie). Jeśli ktoś decyduje się na zaplecze w innym cmsie, to pewnie nie będzie dla niego problemu zlecić komuś jakiś plugin/modyfikację, żeby ułatwić sobie pracę. Przecież to wydawca musi zadbać o swoje strony.
 13. Propozycje rozwoju LinkTak.pl

  Wielu wydawcow otacza linki tekstem we wlasnym zakresie. Łatwo się to robi i nie tworzy zadnych footprintow.
 14. Propozycje rozwoju LinkTak.pl

  Nie każdy stawia strony na WP
 15. Propozycje rozwoju LinkTak.pl

  Zgadzam się, ze w linkach dla Reklamodawcy chodzi o to, aby dawały moc. Natomiast dla Wydawcy chodzi o to, aby nie uwaliły strony w wyszukiwarce. To prawda, że z 2 systemów z których pierwszy daje moc, a w drugim linki ładnie wyglądają pięknie, każdy wybierze pierwszy. Tylko że to jest źle przedstawiona alternatywa. Dlaczego nie może być systemu w którym linki zarówno dają moc jak i dobrze wyglądają? Najpoważniejszym, jak mi się zdaje argumentem przeciw jest "odnajdywanie miejscówek w parę kliknięć". Wyprowadźcie mnie z błędu jeśli się mylę, ale uważam, że szybciej zostanie odstrzelone: 20x "malarz pokojowy warszawa" ,niż 20x "Czytaj więcej na: www.malarz-warszawa.pl..."
 16. Linki nie mają wyglądać pięknie, a dawać jakąś tam moc dla strony pozycjonowanej.Dodanie opcji gdzie każdy może odnaleźć w parę kliknięć miejscówki nie jest dobrym pomysłem.
 17. Propozycje rozwoju LinkTak.pl

  Czy argument łatwego wyłapania całego zaplecza nie jest wystarczającym argumentem? Ogólnie ludzi nie zmusisz do tego, by tworzyli super zróżnicowane teksty otaczające. Ogólnie widzę potrzebę stworzenia pluginu, który będzie fajnie wstawiał linki w posta + na stronie głównej. Dzięki temu nie trzeba będzie się męczyć z wstawianiem widgetów.
 18. Propozycje rozwoju LinkTak.pl

  Uważam, że argumenty "pięknie wyglądają linki" w seo nie powinno się brać pod uwagę. Ale jak Wam nie przeszkadza, że bazę waszych stron sharwestuja w minutę i podadzą na tacę na forum WHT, to Wasza sprawa rozumiem, to dodaje "mocy" ? O co tu więcej, to wersja zero-jedynkowa, link otoczony słowami kluczowymi rozumiem w Twojej ocenie bardziej naturalny, bezpieczny dla wydawców i przyjemny dla oka, Więc chyba nie ma o czym dyskutować :D.
 19. Propozycje rozwoju LinkTak.pl

  To, że wyglądają ładniej to ktoś może powiedzieć, że rzecz gustu. To chodzi o to, że każdemu, kto siedzi w temacie wystarczy rzut oka na podstronę, by rozpoznać, ze emituje ona linki SWL (3 gołe linki). Argument, że otaczanie linku tekstem tworzy footprinty to argument, aby wreszcie zmienić sposób linkowania. Dywersyfikujemy linki, anchory i tekst otaczający ! Heloł! Jeśli chodzi o miejsce umieszczenia to jestem za treścią główną (w tym, divach w treści głównej) i sidebarach, przy czym sidebar to nie musi być wcale pierwsze od góry w drugiej kolumnie. Do WP jest kilka wtyczek, które to ładnie załatwiają - wstawiasz tylko gdzie kod ma sie wyświetlić (np. before content, after content). Weźcie też pod uwagę, że jeśli nawet w systemie brakuje poszukiwanego przez reklamodawcę tagu, słowa na stronie, to dzięki otaczaniu tekstem może je tam wstawić. Dziękuję za argumenty i proszę o więcej.
 20. Już w paru systemach linki z tekstem funkcjonują, ładniej wyglądają ale czy działają lepiej od gołych? Wysłane z telefonu
 21. Propozycje rozwoju LinkTak.pl

  Nie jest, to nic nie daje a tworzy tylko footprinty
 22. Propozycje rozwoju LinkTak.pl

  Sam nie wiem do końca, czy linki z tekstem są dobrym rozwiązaniem. Główna wada, to łatwość wyszukania wszystkich stron systemu po takich tekstach i to bezpośrednio przez google. wystarczy kawałek tekstu i szybko będzie można wyciągnąć praktycznie wszystkie strony systemu, które umożliwiają publikację linków z tekstem - to nie zadziała korzystnie ani dla wydawców, ani dla reklamodawców. Bardziej skłaniałbym się do wprowadzenia konieczności umieszczania linków w głównej treści, a nie w headerach czy sidebarach (footery są zabronione). Naturalne otoczenie tekstem będzie wtedy realizowane, gdy dobieranie stron dla linków będzie odbywało się na podstawie tagów czy treści wpisów. Sprawa do przedyskutowania.
 23. Propozycje rozwoju LinkTak.pl

  Jeśli chodzi o otoczenie linków tekstem, to gdyby to miało wejść to proponuję żeby wydawcy mogli decydować w jaki sposób dany link ma być emitowany (z tekstem lub bez) - inny kod php, i za te linki z tekstem ewentualnie dostawali kilka % więcej. Bo ja mam na swoich zapleczówkach niektóre linki tak umieszczone że mi to rozwali całą stronę (to o czym pisał @tomex44). Także generalnie mi to nie przeszkadza, jak za takie linki dostanę kilka % punktów więcej to też fajnie, no ale to powinien być wybór, bo w przeciwnym razie wszystkie linki będą lądowały w sidebarach, i już to zróżnicowanie zostanie ograniczone (teraz można dać do menu górnego, gdzieś na koniec artykułu itd. ale jak w takim miejscu pojawi się link i 128 znaków [czyli łącznie może nawet 200 znaków] to wszystko się rozj....ie).
 24. Propozycje rozwoju LinkTak.pl

  Od początku postuluję dodanie możliwości otaczania linku tekstem - choćby po 128 znaków. W większą moc takiego linka można wierzyć lub nie (lub testować), ale niezaprzeczalne jest to, strona linkująca wygląda lepiej. Postuluję to na początku działania systemu, bo wiedzący o ty wydawcy będą w innym miejscu umieszczać linki, tak by im się strona nie rozsypywała. Jak już będą linki powrzucane do menu, to będzie trudniej taką funkcjonalność wprowadzić.
 25. Propozycje rozwoju LinkTak.pl

  Raczej powstanie zamknięte forum dla największych wydawców, a tu będzie wszystko otwarte. Zajmowanie slotów - ok. Data - ok. Informacje o stanie indeksowania/cache z wykazem stron, które są zagrożone wypadnięciem - będzie. Jeszcze z oczywistych rzeczy dojdą powiadomienia email
 26. Na razie jest widoczny dla wszystkich, ma status otwarty i każdy może się wypowiadać i dołączyć Wysłane z telefonu
 27.