Jump to content

About This Club

Klub, w którym znajdziesz tematy związane z LinkTak.pl

 1. What's new in this club
 2. Dziękuję za informację. W zasadzie jeden artykuł zniknął i jeszcze chwilkę potrwa zanim problem z przywracaniem kredytów naprawię (1-2 godzinki). Problem z drugim artykułem polega na tym, że są wklejane formatowania z Worda i z nimi skrypt weryfikujący obecność artykułu ma problem. Dałem kilka filtrów przy wprowadzaniu artykułu z informacją o konieczności usuwania takiego formatowania.
 3. Jak w podpisie mojego posta, ten sam login.
 4. Jeśli można proszę o id usera tu albo na priv.
 5. Witam, miałem 5 opublikowanych artykułów, obecnie zostały 3. Kredyty pobrane za publikację tych usuniętych nie zostały zwrócone. - ?
 6. Dokładnie. I teraz ciekawe skąd taki teścik w Google
 7. To co wzrosło 10-18 lipca w większości spadło 2/3 sierpnia.
 8. @Anmato Dla wydawców -> zakładka Punkty: podstawa to 1/20 punktów (1/50 punktów dla stron przyjętych przed 1 maja 2018) jakie otrzymała strona główna za RANK (bez modyfikacji za linki wychodzące strony głównej i bez bonusu podwajania punktów za stronę głowną). Podstawa pomniejszana jest o 15% za każdy link wychodzący z danej podstrony.
 9. Co znaczy "Podstawa: 1/20" w sekcji dodawania stron?
 10. Wszystko jest opisane w zakładce dla wydawców. Wydawca który ma najwięcej punktów w systemie jedzie na długich tekstach 4k+ robionych pod zapotrzebowanie.
 11. Chcąc być samodzielnym wydedukowałem, że teksty max powinny mieć jakieś 1500-2000 znaków, co wynika z opcji orzy dodawaniu linka, jest tam opcja dot. tekstów. Mógłbyś napisać gdzieś w panelu czy coś, że 6 tys. znaków. Bonus punktowy za długośc tekstu jest liczony liniowo czy nie? Bo może nie opłaca się 6 tys. znaków a 4 czy 5 tys. znaków, o to pytam
 12. Optymalna długość to ta która najbardziej Ci się opłaca. Im dłuższe tym więcej punktów max 6000 znakow.
 13. Tamte wzrosty w Google sprzed paru tygodni miały miejsce także na stronach niedotykanych niczym więc to nie zasługa Linktaka ale też nie jego "wina". Trzymają Wam te nowe pozycje? U mnie spadły ok. tydzień temu, robię parę testów bo mam wrażenie, że uciekłem z anchorów EM w Linktatku w nieodpowiednim momencie. -- Pytanie, jaka długość tekstów jest optymalna pod kątem generowania punktów na podstrony w Linktaku?
 14. Jak możesz daj na PW więcej info, zobaczę co to się zadziało.
 15. Przy próbie wklejenia tekstu z formatowaniem (odstepy, śródtytułu) wyskakuje błąd - pole treśc jest za długie..(mniej niż 2000 znaków!!) System przyjął jedynie jako jeden ciąg tekstu...
 16. Od dziś możliwy jest dowolny wybór sposobu odpytywania majestic.com dla stron systemowych. Od dziś zarówno dla starych jak i nowych domen można zmieniać dowolnie sposób odpytywania majestic.com w celu ustalenia rankingu. Aby zmienić ustawienia dla istniejącej strony wystarczy na liście domen z rozwijanego menu wybrać ustawienia.
 17. @okazwłoka Może takie coś: Zakładam, że każda strona ma kolumnę, z datą sprawdzania parametrów Majestic. Jednorazowo można tę datę uczynić losową z przedziału teraz() + losowaIloscDni(0, 14) (tyle zdaje się jest przerwy między kolejnymi sprawdzeniami parametrów stron?). A przy dodawaniu nowych stron niech sobie po jej pierwszym sprawdzeniu losuje nową datę ponownego sprawdzenia (będzie to zawsze mniej niż 2 tygodnie, może się trafić, że sprawdzi ponownie po kilku dniach, ale to tylko jednorazowo). To nie będzie rozłożone równomiernie, ale losowość pozwala jednak zakładać, że będzie to bardziej zróżnicowanie niż sprawdzanie 90% domen na koncie tego samego dnia. Ale może to tylko mnie dotyczy, nie wiem, jak ktoś ma setki stron to je pewnie dodaje na okrągło i nie widzi problemu. Coś w sumie powiązanego, ale chyba ważniejszego, co już dawniej chciałem zasygnalizować. Możliwe, że się mylę, ale podobny problem dotyczy przydzielania linków. Brakuje mi w tym losowości. Wygląda mi na to, że automat leci po kolejności stron/podstron w bazie. Widuję jak moje linki dodane do systemu po kolei po sobie (na zasadzie kopiuj link) trafiają na dokładnie te same domeny i często te same podstrony. Albo linki, które się wyświetlają na moich podstronach. Podejrzewam, że linki bez jakichś większych wymagań (po prostu dodawaj gdziekolwiek) są dodawane na zasadzie zapełniania slotów najpierw jednej podstrony, potem dopiero kolejnej i kolejnej. I o tej kolejności decyduje id podstrony. Ale tego nie wiem, może się mylę. Jeśli nie, może i tutaj dodatkowa kolumna z jakąś losową liczbą całkowitą, która będzie robiła za kolejność? Taką kolumnę można nawet raz na 24 godziny uaktualniać nowymi losowymi liczbami.
 18. Czy ostatnio zgłoszony problem z przydzielaniem udało się rozwiązać? Spadły mi dzisiaj strony, których problem dotyczył.
 19. To zależy jak kto rozpatruje to kryterium, w Twoich testach i komentarzach debata jest wokół tego czy linki ze stron z ruchem kopią mocniej. Dla mnie ilość ruchu czy raczej widoczność nie jest składową która w jakikolwiek sposób może się przełożyć na moc w sensie bardziej lub mniej. ALE - cały czas takie kryterium używam jako zabezpieczenie - jeżeli domena jest w indeksie dłużej, podlinkowana jest też niby fajnie a nie ma nawet kilku fraz long tailowych w top10 mimo posiadania wielu podstron i contentu to dla mnie coś z nią jest nie tak i wolę link na takiej która z takim rankowaniem czegokolwiek w top10 nie ma problemów co świadczy o jej dobrym "zdrowiu". Dotychczas rozwiązywałem to białą listą ale to bardzo połowiczne i ograniczone rozwiązanie, ponieważ jeżeli strona systemowa jest świeżo postawiona to prawie zawsze jeszcze nic nie ma w top10, a za miesiąc może już mieć kilkanaście jakichś long taili - przez co teraz mógłbym ją ocenić jako niepewną i wrzucić z rozpędu na czarną listę, a po paru tygodniach jak do niej nie wrócę to nawet nie dowiem się że jednak była ona spoko tylko potrzebowała swoje odleżeć. I tu właśnie takie kryterium widoczności top10 semstorm pilnowane przez system by ze 100% skutecznością tego pilnowało - gdy strona już swoje odleży i zacznie rankować, dostanę na takiej link. Jeśli z jakiegoś powodu dostanie filtra, zostanie spalona backlinkami przez geniusza spamera, wleci na nią malware czy cokolwiek innego co obniży jej widoczność - system mi z niej link zdejmie bo kryterium się nie będzie zgadzało. Dlatego spójrz proszę także na takie wykorzystanie tego typu kryteriów semstorm, a podejrzewam że kto inny jeszcze inne zastosowanie by znalazł. Dlatego warto by było na stałe w systemie, szczególnie powiązane z obecną super funkcjonalnością pilnowania kryteriów którą uważam za jedną z największych zalet linktaka (zaraz obok pilnowania obecności linku w cache ).
 20. Wprowadzenie kryterium ruchu będzie zależało od testów, które przeprowadzam, bo ostatni test oblałem: okazwłoka.pl/index.php/2019/05/17/linki-z-ruchem-vs-linki-bez-ruchu-test/ okazwłoka.pl/index.php/2019/07/06/test-moc-linki-ze-stron-z-ruchem-i-bez/ Jeśli ostatecznie test nie rozwieje wątpliwości, to odpuścimy sobie na jakiś czas kryterium linka dla SWLa.
 21. Fajnie, z pewnością niektórym przyda się pilnowanie warunku po min ref domains z mj. Sam czekam na kryteria z semstorm, nawet te same jakie są dostępne w wyszukiwarce artykułów robiłyby robotę
 22. @ttah -coś pomyślę nad tym, chociaż sam nie wiem jak to rozwiązać szczerze mówiąc, a jakieś dodatkowe mechanizmy wprowadzać w celu pilnowania tego średnio widzę. @Rainmaster - na razie będą wprowadzone parametry z majestica jako dodatkowy parametr.
 23.  
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy