Skocz do zawartości

XRumer 12.0 Elit + Xevil Ultra 4.0


dawstaw

Rekomendowane odpowiedzi

Kojotek_OX pokazal tylko ze nie we wszystkich krajach jego IPS daje mu tyle ile powinien i nic wiecej. Kompletnie sie nie odniusl do pytania czy 100/10 wystarczy ale widac niektorzy nie rozumieja tego co czytaja ;]

Co do pytania moim zdaniem: Zalezy jaka chcesz osiagnac wydajnosc.

Moje pytanie dodatkowe do osob uzywajacych xr:

Jak sie ma rozklad uzycia lacza (downlowad/upload) przy:

a) robieniu bazy

:D spamowaniu

Bo tego nikt nie porusza a to chyba podstawowe pytanie dla tych ktorzy chca na asymetrykach to odpalic.

Pozdrawiam, breja

wl4u3.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie pokazuję dokładnie w czym jest problem - każdy serwer czy też adsl niezależnie od deklaracji sprzedawcy ma różne czasy dostępów - jak widzisz mój ISP jest wpięty dość szybko w złącze na świat (na świat nie raz mam lepsze transfery niż po UK)

Robienie bazy to głównie down idzie w dół

Pastowanie równo obciąża łącze

I teraz jak robienie bazy można przenieść na osobne softy tak już postowania nie - ja na swoim łączy daje 20 wątków naraz i przy 3 xR zjadam pełną przepustowość łącza. Czasem osiągam wynik 50 - 60 na minutę dodań a czasem jest tego ponad 200.

Kolejny aspekt to czy korzystasz z proxy, czy stosujesz antywira i jakie masz dyski - czynników mających wpływ na szybkość jest sporo

Moim zdaniem przy łączy 100/10 szybciej zajedziesz dyski i ram niż samo łącze

Edytowane przez Kojotek_OX

Nadal wśród żywych ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam calkowicie inne zdanie niz Kojotek.

Postowanie - glownie download w stosunku 10 do 1 down/up . Tutaj leca posty i gety , kazdy programista phpowy wie ze standardowe pola formularza wyslane postem sa male w stosunku do pobierania strony zawierajacej formularz.

Tworzenie bazy - tutaj pol na pol, wysylane sa requesty do google i zbierane odpowiedzi - stad fifty fifty

Co do wydajnosci to jedynym bottleneckiem jest lacze. Co do sugestii o problemach z wydajnoscia dysku odsylam do lektury zwiazanej z performance monitor i wynajdywanie bottleneckow.

Stosujemy od 200 do 500 rownoleglych polaczen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

glownie download w stosunku 10 do 1 down/up

no jak taki stosunek to i z adslkami typu 20/1 nie powinno byc tragicznie na poczatek

Tworzenie bazy - tutaj pol na pol, wysylane sa requesty do google i zbierane odpowiedzi - stad fifty fifty

no tutaj to juz same GETy wiec nie wiem czemu pol na pol? ;p

Tu znalazlem jeszcze pokazane jak jedzie przy 1k linkow na minute:

xrumerservers1hourrun20.png

Pozdrawiam, breja

wl4u3.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu przy href pol na pol ? Pewnie dlatego ,ze wykorzystuje on wiele proxy ?Czesto zdarza sie ze np proxy jest wykorzystywany w innym watku xrumera lub w innym sofcie (a squida konfigurujemy tak ze mozliwe jest tylko 1 polaczenie z danego ip )

Oczywiscie jest to specyficzna konfiguracja stad inne osoby moga miec inne wyniki.

Ale na pewno nie jest tak jak to twierdzil Kojotek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój xrummer na dedyku z łączem 10megabitów :)

xxxxxxxx76.jpg

przy ustawieniu na maksymalną skuteczność...

Z tym że jak dla mnie optymalna prędkość to 500linków na minute...

Edytowane przez dawstaw

Zobacz koniecznie Blog Doroty oraz pamiętaj że do gry w paintball będą Ci potrzebne kulki do paintballa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekae kiedy google zacznie banować takie serwisy nawet stawiane i linkowane jako zaplecze które nagle mają po 10K linków z czego 99% pochodzi z forów ;)

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mion

Myślisz że wujek G prowadzi statystyki odnośnie skryptów na których są umieszczone linki ? Przy takiej masie skryptów oraz autorskich rozwiązań nie jest to wcale takie łątwe...Niby G oferuje wyszukiwanie na forach i w jakiś sposób kataloguje fora ale wątpie żeby do tego szabko doszło...

Edytowane przez dawstaw

Zobacz koniecznie Blog Doroty oraz pamiętaj że do gry w paintball będą Ci potrzebne kulki do paintballa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dawstaw Myślisz że wujek G prowadzi statystyki odnośnie skryptów na których są umieszczone linki ?

Myślę, że google prowadzi statystyki o jakich nie mamy pojęcia, bo to jest GOOGLE, a nie szukajka wujka Władka.

@piotrostr No właśnie to jest to co może wstrzymywać google przed nadawaniem bana za coś takiego, bo było by z tego dużo zamieszania. Ale co innego nie uwzględnienie takiego linkowanie w ustawianiu SERP'ow.

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności