Skocz do zawartości

arbomedia czy IDM ?


bruny

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 33
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

O IDMnet nie było rozmowy w tym kontekście.

Ja po zapoznaniu się z umowami większości dużych polskich sieci reklamowych doszedłem do wniosku, że nisko trzeba upaść, żeby się pod którąkolwiek z nich podpisywać.

//uzasadnienie

Te umowy nakładają mnóstwo zobowiązań na witryny, a same sieci w 100% zobowiązują sie tylko do wypłaty należności, bo reszta spaw jest formułowana tak, że sieć niczego nie gwarantuje witrynom i to właśnie jest uwłaczające. To wszystko potęguje zbyt długi czas po jakim można zerwać umowę.

Łudziłem się, że to będzie inne podejście, ale po tym jak pomejlowałem, podzwoniłem to okazuje się, że w przypadku większości sieci chodzi o wyzysk i w przypadku pewnych sieci o reklamę Gemiusa czy napędzanie klientów dla Gadu-Gadu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie Szy nie moge nic znalesc o arbo,

Moze jest tutaj ktos kto wspolpracuje z arbo ?

Pozdrawiam

Mam witryny w arbo ( przy czym to raczej mocne sajty - patrz stopka ) i na razie nie narzekam. Choc zawsze moze byc wiecej.

Nie mialem przez ostatni rok kontaktu z IDM. Wczesniej jak z nimi gadalem to bylo gorzej niz Cimoszewicz na przesluchaniu. Bardzo arogancko - poprawki do umowy odrzucone na zasadzie nie bo nie.

Najlepszy szablon umowy mial adnet - arbo najwieksza elastycznosc i chyba dlatego tam podpisalem.

Arbo ma sporo zasiegowych kampanii i CPA. Jak masz strone zasiegowa ( kiepski profil, duza ogladalnosc ) to zawsze cos zarobisz.

Przy profilowanych to juz trzeba zobaczyc kategorie w jakiej jestes/ jaka jest konkurencja do tego, wazny jest tez czas istnienia w agencji i promocji. Dotarcie do dobrych reklamodawcow na kampanie dedykowane ( czyli najdrozsze ) to minimum rok/poltora promocji i istnienia w mediach/oraz innych metod dotarcia do decydujacych o budzetach itd.

Witryna samodzielnie nie ma szans dotrzec do budzetow korporacyjnych.

Jesli myslisz kiedykolwiek zarabiac na reklamach ( czy jestes teraz mocny czy slaby ) to sa 2 opcje :

1)wejsc w agencje, dostac udzial w meganpanelu i miec statystyki WZROSTU sajta. Doskonale to bedzie wygladalo za rok czy dwa, nawet jak nie bedziesz mial teraz sprzedazy.

2) opcja do kupic staty gemius-a ktore na rynku korporacyjnym maja jakas wiarygodnosc.

Ja uwazam ze warto wejsc w agencje. Ale tez trzeba umiec sie tam poruszac - to tez doswiedczenie.

tyle ode mnie.

pozdrawiam

Sylwester

Praca - Przetargi - Senior

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ja wsółpracuje z arbomedia

wspolpracuje od niedawan bo od polowy lipca ale narazie jest OK

szybki kontakt z obsługa nie trzeba czekac na maile po 7 dni jak jest w adclicku co do pieniedzy z reklam to narazie u mnie eca kampaie zasiegowe ale na serwer i jakies male nwestycje zawsze wystarczy

ale prawdziwe zarabianie tylko z badaniami gemiusa bez tego ani rusz

Finanse bez tajemnic. Nie masz rachunku bankowego? Tylko najlepsze konta osobiste dla ciebie lub konto firmowe jeśli prowadzisz działalność gospodarczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużej oglądalności nie trzeba wcale uwiarygadniać wyrzucaniem pięniędzy w błoto czyli na płatne statystyki. Wystarczy, że strona jest odpowiednio skonstruowana i widać ślad oglądalności na stronie w postaci aktywności forum, komentarzy itp.

Dla mnie osobiście poniżająca byłaby świadomość faktu, że jakaś firma trzyma łapę na danych, o jakiejś mojej stronie, które powinny być jak najbardziej poufne i nie chodzi tutaj o tę/tą(dawno nie oglądałem prof.Miodka :() jedną magiczną liczbę, ale o bardziej szczegółowe info odnośnie poszczególnych wizyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale bez badań gemiusa zaden mediaplaner nie zakupi reklamy na twojej stronieza te badania

badania grmius audience wykonywne sa za darmo w agencjach to znaczy oni płaca

Finanse bez tajemnic. Nie masz rachunku bankowego? Tylko najlepsze konta osobiste dla ciebie lub konto firmowe jeśli prowadzisz działalność gospodarczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łudziłem się, że to będzie inne podejście, ale po tym jak pomejlowałem, podzwoniłem to okazuje się, że w przypadku większości sieci chodzi o wyzysk i w przypadku pewnych sieci o reklamę Gemiusa czy napędzanie klientów dla Gadu-Gadu ;)

masz rację. olej ARBO, IDM oraz dodatkowo Adnet. zatrudnij laskę z doświadczeniem w branży (5k), biuro (1,5k), dodaj koszty stałe (1,5K) oraz koszt profesjonalnych statystyk + adserwera (jakieś 2k w modelu ASP). potem cierpliwie czekaj rok/połtora na taki status twojego sajtu u mediaplanerów aby chciało im się uwzględniać cię w mediaplanach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ale do tego trzeba miec juz pieniadze a tu chodzi narazie o to jak je zdobyc a nie wydawac a co do agencji reklamowych to i tak wyjdziesz lepiej niz jak bys miał indywidualnie sprzedawac reklame

Finanse bez tajemnic. Nie masz rachunku bankowego? Tylko najlepsze konta osobiste dla ciebie lub konto firmowe jeśli prowadzisz działalność gospodarczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności