Skocz do zawartości

stopka nie zawsze na dole strony


stojacy_kon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam układ na div.

Gora (position absolute)

Srodek (position relative)

Stopka (position absolute)

w Srodku mam padding-top i bottom dzięki czemu nie zachodzą na siebie warstwy. W przypadku gdy zawartość środka jest krótka stopka znajduje się na samym dole (tak jak powinna). Natomiast jeżeli treści jest więcej i przepracza ona wysokość monitora wówczas stopka jest na dole monitora a nie całej strony a dopiero po odświeżeniu na dole strony. Problem ten występuje w Firefoxie (w IE ok). Jak rozwiązać ten problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

twoim problemem jest absolute, nie wiem po cholere wszystko zrobiłes absolutne skoro to typowy układ nastepujący po sobie. jak to zmienisz to nie bedziesz mial problemow. moze podpatrz kilka typowych układów dostepnych w sieci a zobaczysz jak to się robi bez absolute.

i ps. nie patrz na IE bo on robi Ci wiele szkody. zawsze pokazywal "niby dobrze" to co wlasnie zostalo zle zrobione. ja strony testuje pod FF a potem po kawalku dorzucam jakies modyfikacje dla głupka IE. Nie robie na odwrót bo to własnie FF mi zawsze dobrze pokazuje a IE głupieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOment. Nie jest to takie oczywiste że zrobi się bez absolute.

U mnie stopka ma być zawsze na dole nie ważne czy strona ma 100px wysokosci czy np. 3000px.

Jak w relative zrobisz umieszczenie stopki na dole? Procentowo dasz wysokosci divow? nic to nie da bo rozdzielczosci monitorów są rozne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo cie rozumiem. kod. url.

mowsz o stopce na koncu STRONy czy na dole EKRANU (czyli ma plywac razem z scrollem strony)?

U mnie stopka ma być zawsze na dole nie ważne czy strona ma 100px wysokosci czy np. 3000px

no to przeciez napisalem, stopka jest nastepnym elementem po srodku i nie wazne na ile srodek sie rozciagnie 100, 30000 to stopka zawsze bedzie nastepnym elementem. rozumiesz roznice pomiedzy absolute i relative?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mowsz o stopce na koncu STRONy czy na dole EKRANU (czyli ma plywac razem z scrollem strony)?

NO właśnie mówią o stopce na dole ekranu a w momencie gdy strona jest dluzsza niz wysokosc ekranu to na dole strony.

no to przeciez napisalem, stopka jest nastepnym elementem po srodku i nie wazne na ile srodek sie rozciagnie 100, 30000 to stopka zawsze bedzie nastepnym elementem.

rozumiesz roznice pomiedzy absolute i relative?

Oczywiście, że rozumiem, ale wydaje mi się, że Ty nie zrozumiałeś.

Myślę, że odpowiedz na Twój pierwszy akapit rozjaśni CI sytuację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny problem tyle ze storna jest dwu kolumnowa

Jest tak

<div id="gora">....</div>

<div id="lewy, bodajze relatywny">...</div>

<div id="prawy bodajze absolute">...</div>

<div id="stopa">Zawsze jest tam gdzie sie konczy div lewy, a nie ten ktory jest wyzszy</div>

Tak to mniej wiecej umnie wyglada :)

Wybaczcie jak czegos nie napisalem, zle napisalem ale bylem dzis 6 godzin na sloncu ;)

stopka usunieta z wpoodu wirusa na stronie docelowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<div id="lewy, bodajze relatywny">...</div>

<div id="prawy bodajze absolute">...</div>

<div id="stopa">Zawsze jest tam gdzie sie konczy div lewy, a nie ten ktory jest wyzszy</div>

Mam to samo. Stopa wskakuje pod ostatni relative. W twoim przypadku pod lewy.

Moje pytanie jest takie. Czy korzystając z position: absolute da się coś zrobić aby w przypadku rozciągania strony stopka znajdowała się zawsze na dole strony tzn. przesuwała się razem z rozszerzaną stroną? W zasadzie absolute to wyklucza ale może jest jakiś inny sposób. Z relative nie mogę skorzystać ponieważ divy nie są u mnie poukładane po kolei. Górne menu przesunąłem dalej ponieważ wyszukiwarki wyświetlały w opisie nie potrzebne słowa ze strony takie jak "strona główna" itp. Wolę aby na początku był content.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

da się, pogrzeb po googlu. ja też mam układ: 1.srodek, 2 i 3: lewa/prawa, 4. stopka. bodajż ena positioniseverything jest taki przykład (jesli dobrze pamietam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności