Jump to content

blog na wordpress.com, 13K punktów gotlink.pl, 25 łatwych fraz


Recommended Posts

Hej, postanowiłem się z wami podzielić moim ostatnim eksperymentem. Znalazłem frazy na które jest sporo wyszukań w google a strony, które prezentowane są w SERPach na te frazy w ogóle nie są pozycjonowane. Tak więc postanowiłem niskim nakładem pracy przejąć top.

Czas jaki poświęciłem na operację (założenie bloga, napisanie kilku artykułów, podlinkowanie) zajął mi około 3 godzin. Dlaczego wordpress.com? Ponieważ uważam, że nowy blog w tej mocnej domenie może przyjąć znacznie większą ilość backlinków już na samym starcie. Jeżeli strona utrzyma wysoką pozycję przez miesiąc będę używał wordpress.com jako szybki sposób na zaplecze.

20 lipca założyłem bloga, napisałem kilka artykułów które podlinkowałem gotlinkiem na 25 fraz do tych kilku wpisów. Na całość (wszystkie linki łącznie) przeznaczyłem 13 000 punktów. 21 lipca dodałem linki z trzema anchorami na trzech zapleczach z PR 2 i 3. Oto wyniki.

Blog jest w top 10 na większość z 25 linkowanych z gotlinka fraz i cały czas pnie się w górę:

2ij6n94.jpg

Jak widać strona została zaindeksowana i trafiła do SERPów w około 48 godzin po podlinkowaniu.

PS. taki wynik powinniście uzyskać każdym rotacyjnym SWLem, ja po prostu używam gotlinka.

PS2. celem było zawładnięcie topu łatwo i szybko, nie chciało mi się katalogować i zdobywać mocne linki ręcznie, jestem świadomy ewentualnego ryzyka podlinkowania wyłącznie z rotacyjnego SWLa chociaż po cichu liczę, że blog zostanie w topie już na stałe.

;)

Sprawdź liderów systemów wymiany linków:

linkme.pl (stały), gotlink.pl (rotacyjny)

alexain.jpgalexaol.jpgalexaat.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
Znalazłem frazy na które jest sporo wyszukań w google a strony, które prezentowane są w SERPach na te frazy w ogóle nie są pozycjonowane.

Nie sztuką jest mieć wysoką oglądalność pozycjonując popularne frazy na ogólną tematykę. Sztuką jest mieć dużą ilość wejść określonej grupy społecznej, która wyszukuje frazy związane z ich tematyką.

Witryna Biznesu - najlepsza promocja biznesu w sieci.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Sorry Panowie, zapomniałem o tym temacie i nie zauważyłem, że ktoś tu odpisał.

A więc po kilku dniach od ostatniego dnia z wykresu w pierwszym poście "spadłem" na niższe wystabilizowane pozycje i notowałem 700-900 wejść na dobę. Taki wynik mnie nie zadowalał ale już nie wprowadzałem żadnych zmian w SWL, zostawiłem wszystko jak jest.

Wykres z dzisiaj z 9:30 rano. Ten dół z dzisiaj nie oznacza filtra! WP ma opóźnienie w przeliczaniu statystyk i inną strefę czasową, doba kończy się o innej godzinie, nadal jestem na tych samych pozycjach co wczoraj.

nnns4h.jpg

A więc czekałem cierpliwie na ruch google. Jak widać na wykresie 23 sierpnia pojawił się pierwszy skok pozycji do góry i stabilizacja. W ostatni piątek kolejny skok i jak widać stabilizacja. Szczyt w sobotę spowodowany jest moim targetem i podejrzewam, że w najbliższą sobotę powinien wyglądać podobnie.

@Dominik23 to nie jest ogólna tematyka. Podejrzewam, że pond 90% wchodzących jest moim targetem (jest zainteresowana treścią).

@aniec2 zdecydowana większość wejść z polski (albo przez wyszukiwarki z translatorem), tylko takie mnie interesują. Treść jest po polsku.

Sprawdź liderów systemów wymiany linków:

linkme.pl (stały), gotlink.pl (rotacyjny)

alexain.jpgalexaol.jpgalexaat.jpg

Link to post
Share on other sites

Update. Tak wyglądają statystyki po weekendzie (tak jak się spodziewałem w sobotę i niedzielę ruch był znacznie większy), screen zrobiony kilkanaście minut temu.

hty2x4.jpg

I na tym chyba można zakończyć "test".

Wnioski: mając trochę punktów w rotacyjnym SWLu możemy szybko i bez zbędnego ryzyka zaatakować niepozycjonowany top dzięki blogom na wordpress.com . Z bloga można przerzucić ruch bezpośrednio na stronę docelową. Poza tym po pewnym czasie takie linki z bloga na WP staną się mocnymi linkami dla naszego serwisu. W razie zafiltrowania bloga można założyć kolejny, więc w tym przypadku nie ryzykujemy filtra na stronę, na której chcemy zdobyć docelowy ruch.

Chętnie bym wrzucił reklamy adsense, szkoda, że nie ma takiej opcji.

Sprawdź liderów systemów wymiany linków:

linkme.pl (stały), gotlink.pl (rotacyjny)

alexain.jpgalexaol.jpgalexaat.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Podlinkować, a podpiąć gotlinkiem/gotlinka na strone to 2 inne pojęcia.

Jeśli mówisz o podlinkowaniu to na innych stronach umieszczasz link do swojej strony.

O podpinaniu Gotlinka mówimy wtedy, gdy na swojej stronie umieszczasz kod systemu i wyświetlasz jego linki otrzymując za to punkty.

Na hostingach for, blogów, stron nie masz dostępu do FTP, więc nie możesz zainstalować systemu.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
Z bloga można przerzucić ruch bezpośrednio na stronę docelową.

Jestem świeży w temacie. Chciałem wiedzieć jak to zrobić? W sposób, że się tak wyrażę subtelny tzn. naszpikowanie strony linkami do właściwej witryny (pewnie mniej efektywny), czy bezpośrednio np. za pomocą bezpośredniego przeładowania i przeniesienia na stronę docelową np.

<META HTTP-EQUIV="Refresh" CONTENT="0" URL="http://docelowa_strona.pl">

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy