Skocz do zawartości

sposoby zbierania adresow e-mail


BD

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Jestem ciekaw jakich sposobow uzywacie do gromadzenia wlasnej bazy adresowej do pozniejszych mailingow. Dodam, ze interesuja mnie wylacznie legalne rozwiazania.

Na pocztek moge wymienic:

- formularz do zamawiania newslettera na stronie i liczymy na dobra wole :),

- platnosc za dostep do tresci np artykulow przez dodanie adresu do bazy,

W moim przypadku zastanawiam sie jeszcze nad tym aby automatycznie dopisywac do bazy maile wszystkich ktorzy do mnie pisza za posrednictwem formularza na stronie kontaktowej. Jednak z drugiej strony mam dylemat czy takie pobieranie "oplaty" za kontakt od ludzi ktorzy kupili moja ksiazke nie jest przegieciem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak z drugiej strony mam dylemat czy takie pobieranie "oplaty" za kontakt od ludzi ktorzy kupili moja ksiazke nie jest przegieciem...

imho jest :)

moim zdaniem nalezy poprzestac tylko na liście i to koniecznie z podwójnym potwierdzeniem + polityka prywatnosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprostszy sposób, przymus zalogowania się => przymus rejestracji, przy której trzeba podac email, na który zostanie wyslany link aktywacyjny.

Aczkolwiek mnie osobiście zniechęcają strony, gdzie muszę się rejestrowac, logowac itd. Po prostu kończe wizytę na takich stronach i szukam innych podobnych, bo nie ma stron i ludzi niezastąpionych :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprostszy sposób, przymus zalogowania się => przymus rejestracji, przy której trzeba podac email, na który zostanie wyslany link aktywacyjny.

Aczkolwiek mnie osobiście zniechęcają strony, gdzie muszę się rejestrowac, logowac itd. Po prostu kończe wizytę na takich stronach i szukam innych podobnych, bo nie ma stron i ludzi niezastąpionych :D

Zgadzam sie z Toba mnie to rowniez zniechece.

Przyszedl mi jeszcze jeden sposob. Konkurs w ktorym do wziecia udzialu nalezy zamowic mailingi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na pewno jest Ci potrzebny _wymuszony_ email? Nie lepiej mieć mniej ale za to takich wpisanych z premedytacją, po prostu ktos chciał i wpisał? Od razu i grupa docelowa lepsza, wieksza skutecznośc itd.

Ja prawdę mówiąc skończyłem z kombinowanymi mailami. Teraz ludzie sa niesamowicie wyczuleni na sprawe spamu, łatwo kogos zirytowac i więcej stracić niz zyskać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BD ja zaznaczylem przy rejestracji na forum ze rejestrujacy sie musi zaakceptowac polite prywatnosci do ktorej jest link (offkoz jezeli chce sie zarejestrowac to musi zaakceptowac...)

tylko mam maly problem... 30 zarejestrowanych userow bo mam 150 UU dziennie...

Pokażę wam tylko systemy wymiany linków.

kruzyk.1.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Hmm a ja na stronkach z ogłoszeniami i innych miejscach gdzie można podać email, choćby ksiega gosci daje czasem pole do zaznaczenia zapisz mnie na liste mailngową :lol:

Oczywiście jest osobne potwierdzenie na email subskrybcji i link do poli pryw, ale ludzie najcześciej potwierdzaja.

A najlepsze jest nie samo zbieranie ale utrzymanie tych maili coby nikt sie nie wypisał hehe, a do tego jest potrzebna jest ta odpowiednia grupa docelowa o której tu wspomniano, no i treść emaila oczywiście.

Jescze jak w pierwszym mailu dołączyłem w stopce: "powiadom znajomych niech sie też zapiszą" (czy jakoś tak było) to na 50 wysłanych maili 4 nowe mi z tego przyszło bo ktoś kogoś zapisał (oczywiscie potwierdzony kliknieć iem w link w emailu odbiorcy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności