Skocz do zawartości

SEO bohater


SEO-Admin

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, jestem na tropie.

Zrobiłem na razie porządek z tym wyskakującym alertem, ale teraz z kolei nie blokuje dobrze niektórych reklam.

Ale na razie chyba lepiej będzie już ścierpieć nieraz te reklamy a nie mieć takich alertów?

Jasne

Znalazłem jeszcze jeden błąd - zauważyłem że w niektórych projektach program nie chce sortować mi listy katalogów po PR, inne warunki działają tylko PR nie - feralny projekt poszedł do Ciebie na maila.

EDIT: Wygląda na to że sortowanie po PR nie działa tylko w projektach zaimportowanych z SEO Machiny bo w projektach stworzonych w SEO Bohaterze sortowanie działa.

iDir - skrypt na katalog stron lub firm - następca projektu SEOKatalog, dostosowany do dzisiejszych standardów, w pełni responsywny, na nowoczesnym frameworku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Witam!

Nowości dotyczące wersji 1.2:

1. Podgląd wklejanych treści - zamiast kopiowania do schowka - bezpośrednie wklejanie w formularz.

2. Usuwanie i edycja danych pojedynczego adresu (katalogu) pod prawym przyciskiem myszy. Pojawi się wówczas panel jak przy dodawaniu adresu, ale z dodatkowymi przyciskami.

3. Opcja włączania/wyłączania blokady wyskakujący okien. Zobacz: przycisk Menu i lista opcji.

4. Poprawione sortowanie w tabeli wg. PR.

5. Masowe sprawdzanie PR. Nowa metoda uaktualniania PR na raz dla całej bazy. Zrezygnowałem ze sprawdzania pr na bieżąco. W zamian aktualne PR będzie importowane z pliku csv, dostarczane do ściągnięcia co tydzień, dwa lub podam potem metodę sprawdzania pr innym programem, który eksportuje taką listę.

6. Zamiana informacji o braku wolnych artykułów wynikowych na mniejszą, aby nie zasłaniała danych katalogu. Pojawi się małe czerwone BW na górze przy pasku adresu.

7. Dodanie do systemu ocen możliwości nadawania oznaczeń w postaci dwuznakowych symboli literowych. Pod listą ocen.

8 Poprawiono metodę sprawdzania site. Program sprawdza i wyświetla na zakładce dwie wartości: site z subdomenami danej domeny i site samej domeny (z www na początku).

9. Sprawdzanie pisowni w module edycji tytułów i opisów. Nowy przycisk w module edycji opisów. Wymagene jest wgranie bazy słownika. UWAGA! Jeśli nastąpi zawieszka programu na jakiejś stronie i program jest uruchamiany na nowo następuje reindeksacja baz. Do tej pory nie trwało to długo. Teraz dochodzi baza słowników i czas reindeksacji może się zwiększyć o kilkanaście sekund, w zależności od maszyny.

10. Usuwanie z bazy wynikowej większej ilości rekordów jednocześnie. Należy zaznaczać w tabeli po prostu więcej rekordów do usunięcia.

11. Dodano listę wszystkich zestawów w ustawieniach katalogowania (w celu łatwiejszego przechodzenia między zestawami).

12. Ładowanie list skryptów używanych przy filtrowaniu i w panelu dodawania/edycji adresu z pliku tekstowego (możliwość edycji tego pliku w celu dodawania nowych nazw skryptów). Nazwy tych skryptów są w pliku 43_skrypty.txt. Musi on się znaleźć w katalogu !sys.

13. Przyciski wklejania nowych danych i analizy pól formularzy są zawsze dostępne. Wcześniej uaktywniały się po całkowitym załadowaniu strony. Ale nieraz gdy strona jest jeszcze nieaktywna może wystąpić błąd.

14. Poprawka zgłaszana w ostatnich dniach związana z nadmiernym wyświetlaniem informacji o błędach skryptów na stronach.

15. Poprawka błędnego ustawiania (domyślnej wartości) opcji mieszania linii w nowych zestawach.

16. Poprawka złego ładowanie następnego adresu na zakładkę po zatwierdzeniu dodania.

17. Nowe opcje zmiany zestawu ustawień: losowo, losowo po zatwierdzeniu dodania, kolejny po zatwierdzeniu dodania. Na liście wywoływanej po naciśnięciu przycisku "nowe dane".

18. Nie wiem na ile to się spodoba. Przy synonimowaniu program nie usuwa już nadmiaru spacji.

Miłego testowania ;-)

Sorry jeśli jeszcze coś nie będzie działało na 100%. Beta version ;-)

pozdrawiam

Grzegorz

p.s. demo uaktualnię jutro, tzn. prawdopodobnie dzisiaj, bo znowu już po północy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po aktualizacji i zawieszeniu się programu, nie mogę go ponownie uruchomić. Przy menu powitalnym podczas ładowania do 80% wyskakuje mi :

Access violation at address 0403EE2 in module 'seobohater.exe'. Read of address 00000004

Nie widziałem kodu, ale za czasów kiedy ja bawiłem się w programowanie, tego typu błędy, zwykle dotyczyły źle ustawionych wskaźników, więc może gdzieś tutaj leży problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po aktualizacji i zawieszeniu się programu, nie mogę go ponownie uruchomić. Przy menu powitalnym podczas ładowania do 80% wyskakuje mi :

Access violation at address 0403EE2 in module 'seobohater.exe'. Read of address 00000004

Nie widziałem kodu, ale za czasów kiedy ja bawiłem się w programowanie, tego typu błędy, zwykle dotyczyły źle ustawionych wskaźników, więc może gdzieś tutaj leży problem.

To jest związane z reindeksacją nowej bazy słownika ortograficznego. Ktoś już też mi dał podobne info.

Jeśli wgrałeś bazę orto... to wywal te pliki z katalogu !sys i zobaczymy, ok?

Być może to jest też kwestia bazy, bo ma prawie 3 mln rekordów i tutaj mogą być kłopoty. Będę musiał trochę inaczej tym zarządzić, bo niektóre systemy nie radzą sobie.

Ile masz ramu w komputerze?

pozdrawiam

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem bardzo zadowolonych z poprawek :(.. upierdliwy blad w javascript się już nie pokazuje a synonimy z pkt 18 śmigają tak jak chciałem :ok: Dzięki

 Szablony do zennopostera - ZenBLOG, ZenSocialBot, ZenOgłoszenia, Szeptacz, ZenFles, ZenReview, szablony do poczty i inne). Tylko profile VIP proszę zamawiać przez priv lub email

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W komputerze na którym pracuję mam 1 GB.

Pracuję na Lapku HP Compaq 6720s z systemem Win XP. System jest na bieżąco aktualizowany.

Według moich testów, to sprawa pamięci wirtualnej. Po prostu przy reindeksacji tej dużej bazy program potrzebował dużo pamięci. Pomaga zwiększenie rozmiaru pliku wymiany.

Ale i tak przerobiłem już program tak, żeby nie kombinować z ustawieniami systemu, więc to już będzie nieaktulne. Dzisiaj puszczę linka do update.

pozdrawiam

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś jest nie tak - po tych wszystkich aktualizacjach dla 90% katalogów w liście pasek pageranku w ogóle przestał się wyświetlać - jest albo prostokąt i w środku "-" albo w ogóle biała dziura (jakby brakowało obrazka)... o co chodzi ?

Dlaczego nie ma już sprawdzania pageranku za pomocą skryptu z serwera ? To było świetne... ;)

Do reszty nie ma się co przyczepić bo teraz program działa już rewelacyjnie... dzięki za losowanie zestawów! Jest super.

iDir - skrypt na katalog stron lub firm - następca projektu SEOKatalog, dostosowany do dzisiejszych standardów, w pełni responsywny, na nowoczesnym frameworku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś jest nie tak - po tych wszystkich aktualizacjach dla 90% katalogów w liście pasek pageranku w ogóle przestał się wyświetlać - jest albo prostokąt i w środku "-" albo w ogóle biała dziura (jakby brakowało obrazka)... o co chodzi ?

Dlaczego nie ma już sprawdzania pageranku za pomocą skryptu z serwera ? To było świetne... ;)

Do reszty nie ma się co przyczepić bo teraz program działa już rewelacyjnie... dzięki za losowanie zestawów! Jest super.

No cóż. Spieprzyłem sprawę. Muszę cofnąć sprawdzanie PR na to co było. Myślałem, że program, którym sprawdzałem masowo pr jest lepszy, ale też dostaje bana. Wrócę do swoich testów i zrobię sprawdzanie powolne, ale pewne.

Sorry. ;-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest też spory problem z poprawnym czytaniem SITE - np. dla katalogu https://e-leba.eu/ wyświetla mi 0 dla Site bez subdomen kiedy w rzeczywistości jest 1400 > https://www.google.com/search?hl=en&saf...tart=0&sa=N - już nie raz się w ten sposób wrobiłem że jakiegoś kata wrzuciłem sobie do czarnej listy a później patrze a to całkiem ładnie zaindeksowana strona....

edit: identycznie z https://bud.proreg.eu/ - chyba nie będę się sugerował tą wartością bez subdomen :)

Ale te losowanie zestawów jest super - kolejna po zagnieżdżaniu synonimów opcja której nie ma żadna inna dodawarka. Pozycjonowanie (a właściwie katalogowanie) long tail jest teraz o wiele przyjemniejsze...

iDir - skrypt na katalog stron lub firm - następca projektu SEOKatalog, dostosowany do dzisiejszych standardów, w pełni responsywny, na nowoczesnym frameworku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest też spory problem z poprawnym czytaniem SITE - np. dla katalogu https://e-leba.eu/ wyświetla mi 0 dla Site bez subdomen kiedy w rzeczywistości jest 1400 > https://www.google.com/search?hl=en&saf...tart=0&sa=N - już nie raz się w ten sposób wrobiłem że jakiegoś kata wrzuciłem sobie do czarnej listy a później patrze a to całkiem ładnie zaindeksowana strona....

edit: identycznie z https://bud.proreg.eu/ - chyba nie będę się sugerował tą wartością bez subdomen :)

Ale te losowanie zestawów jest super - kolejna po zagnieżdżaniu synonimów opcja której nie ma żadna inna dodawarka. Pozycjonowanie (a właściwie katalogowanie) long tail jest teraz o wiele przyjemniejsze...

Hmmm, ale podaje ci tak: 1,430 / 0 ?

Pierwsza wartość to sprawdzenie bez www dla domeny z subdomenami czyli site:e-leba.eu

A druga wartość to sprawdzenie z dodanym www na początku site:www.e-leba.eu.

Ale tak do końca to drugie sprawdzenie może nie być adekwatne, bo gdy adres był ustawiony na "bez www" to site będzie zero bez zbanowania, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza wartość to sprawdzenie bez www dla domeny z subdomenami czyli site:e-leba.eu

A druga wartość to sprawdzenie z dodanym www na początku site:www.e-leba.eu.

Ale tak do końca to drugie sprawdzenie może nie być adekwatne, bo gdy adres był ustawiony na "bez www" to site będzie zero bez zbanowania, prawda?

A widzisz teraz wszystko jasne - ale skoro katalog stoi na domenie "bez www" to w ten sposób nie określisz czy jest zbanowany czy nie bo on się indeksuje jako domena bez "www"...

iDir - skrypt na katalog stron lub firm - następca projektu SEOKatalog, dostosowany do dzisiejszych standardów, w pełni responsywny, na nowoczesnym frameworku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz teraz wszystko jasne - ale skoro katalog stoi na domenie "bez www" to w ten sposób nie określisz czy jest zbanowany czy nie bo on się indeksuje jako domena bez "www"...

Dokładnie! Ale innego rozwiązania chyba już nie ma.

Z tego powodu program teraz dodaje do "site zerowych" tylko wtedy, gdy obie wartości są zerowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie! Ale innego rozwiązania chyba już nie ma.

Z tego powodu program teraz dodaje do "site zerowych" tylko wtedy, gdy obie wartości są zerowe.

Czyli OK - to nie błąd tylko moje niedopatrzenie. Program sprawuje się super!

Jest jeszcze błąd w filtrowaniu - zamiast Hurricane jest Hruiccane... ;)

iDir - skrypt na katalog stron lub firm - następca projektu SEOKatalog, dostosowany do dzisiejszych standardów, w pełni responsywny, na nowoczesnym frameworku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności