Skocz do zawartości

Co robić przez wakacje?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wiadomo od ponad tygodnia są już wakacje dla uczniów szkół średnich itd. Tak więc mam tak jakby 2 miesiące na zrobienie czegoś pożytecznego co mi się przyda w życiu.... ;)

Aktualnie zdałem pierwszą klasę technikum ekonomicznego o specjalizacji bankowość (mam 17 lat), ale chciałbym trochę pouczyć się w kwestii ogólnej IT (programowanie itd.).

Co polecacie zrobić przez te 2 msc.? Do pracy na budowę nigdzie się nie wybieram - to nie dla mnie :lol:

Myślałem nad głębszym poznaniem PHP, bo mam z nim styczność już 3 lata, ale na zasadzie "tutaj dodaj ten kod". :>

Mam też ogólne zajęcie przez cały rok, czyli mój serwis www.gigadownload.net.pl [ale póki co czekam aż Exploit skończy nowy CMS :)].

Tak więc proszę o sensowne rady :tancze:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Ja bym radził żebyś sobie zrobił przerwę ;) Przynajmniej chwilową - bo inaczej skończysz jak pewnie nie jeden z PiO - tzn. brak czasu na przerwę, brak wakacji, a nad morzem piękna opalenizna z przerwą na cień od laptopa czy kolejnej książki :lol:

A później polecałbym Ci spróbować napisać samemu CMSa - z PHP jak ze wszystkim - najlepiej jest się uczyć przez praktykę :tancze:

Pozdrawiam B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpoczywaj bo nie warto ;)

A tak poza tym zraz każdy Ci powie, żebyś stawiał zaplecze ...

IMO rób na co masz ochotę, bo tak nie stracisz motywacji...

Pozdrawiam, (-;

www.topposition.pl - Top Position

tp468x60_banerrr.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpocznij sobie, na prace jeszcze masz czas :tancze:

Nie chcę bezczynnie spędzić kolejnych wakacji na graniu na komputerze (Urban Terror rządzi ;)) i na łażeniu po dworzu. Co prawda, będę to robił dalej, ale jak będzie mi się nudzić to będę uczył się np. PHP albo czytał blogi o SEO, marketingu itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wiadomo od ponad tygodnia są już wakacje dla uczniów szkół średnich itd. Tak więc mam tak jakby 2 miesiące na zrobienie czegoś pożytecznego co mi się przyda w życiu.... ;)

przez wakacje możesz postawić naprawdę mega wypaśne zaplecze z które na pewno przyda Ci sie w życiu , znam takich co zrabiają na paru domenach po 2- 3 tys zł miesiecznie

ps. przepis na kase z PKT - bierzesz 50 - 100 subdomen robisz 301 na PR2 lub PR1 (żeby nie było przypału) po 2-3 miesiącach masz 50-100 PR2 lub PR1 stawiasz pod tym wszystkim precle z 1-2 artykułami , na PIO od czasu do czasu wrzucasz precla zeby inni dopisywali nowe arty i kosisz masę PKT w SWL po tem te PKT sprzedajesz z dużym zyskiem

Marketing internetowy dla firm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba znasz odpowiedź...

A jakie kursy PHP (dla początkujących) polecacie? Przy okazji jakie kursy o MySQL, bo nie samym PHP będę żył. :tancze:

I jakie blogi o zadanej tematyce polecacie? Bo chcę poczytać trochę konkretów, a nie lania wody na ten temat...

Stawiaj zaplecze, masz wolne, dużo postawisz a przez rok będziesz zbierał "plony" ;)

Ewentualnie postaw jakiś dobry serwis, 2 miesiące nic nie robienia to wystarczająco, żeby coś wykombinować.

1. Zaplecze w jakiej postaci macie na myśli? Bo pewnie nie kopii wiki, dmoz, qlweb tylko strony tematyczne. Poza tym nie mam [jeszcze] takiego podejścia, żeby robić zaplecze... bo jak już coś zrobię to staje się dużym serwisem... :lol:

2. Jestem aktualnie nakierunkowany na gigadownload.net.pl - aktualnie mam 250k odsłon m/c, czasami w porywach szło do 400k m/c. Póki co tylko na niego jestem nastawiony... no chyba że macie lepsze pomysły. B)

Edit:

Xann - nie jestem nastawiony póki co na zysk, bo w przyszłości będę patrzał tylko na kasę. Jak już to punkty przeznaczę na serwis/zaplecze. :)

A co na tych subdomenach mam dawać? Bo jakoś oprócz katalogów i precli nic mi sensownego nie przychodzi do głowy, a tematycznego zaplecza pod SWL się nie opłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co na tych subdomenach mam dawać? Bo jakoś oprócz katalogów i precli nic mi sensownego nie przychodzi do głowy, a tematycznego zaplecza pod SWL się nie opłaca.

cały widz polega na tym zeby na kazdej subdomenie miec co innego , nie chodzi o potęzne serwisy internetowe to moga być naprawde zwykłe stronki , turytyka jest tematem woada , mozna zrobić stronkę o zamku w krasiczynie kótra bedzie miała 5 podstron a na bank dostaniesz za kontent pr3 , mozna robic strony o wycieczkach rowerowych o najpiekniejszych miejsacach przykładowy temat :

domena e-atrakcje-turystyczne.pl , i ładujesz na subdomenach miasta karakow.e-atrakcje-turystyczne.pl stawiasz precla na nim 3-5 artukułow o akrakcjach turystycznych krakowaw i lecisz z kolejnym miastem i tak mozesz zaorac 300 dobrych subdomen o atrakchac w kazdym mieście

takie zapecze ma :

1. wartosciowy kontent

2. za kontent dostanie PR

3. jak bedzie PR to bedzie kasa z linków , banerów i PKT np z eweba bo doby kurs ;)

Marketing internetowy dla firm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xann, ja bym za przykład podał raczej jakiś statyczny, moderowany system wymiany linków, bo do rotacyjnych lepiej zrobić duży site, niż czekać Bóg wie ile na te PR.

Kukis, więc co ja bym Ci poradził. Prowadzisz taki serwis... Mówisz, że nic nie umiesz dobrze, a na pewno umiesz wiele rzeczy, tylko zdaje Ci się, że "komu do cholery byłby one potrzebne". Nawet na głupim instalowaniu Wordpressa można zarobić. Jeśli chcesz mieć owocne wakacje przed komputerem to dobrym pomysłem byłoby postawienie 5 stronek o tematyce programów, gier. Byłby to stronki tematyczne do Gigadownloadu. Z czasem mógłbyś tam sprzedać 2-3 linki i banerek, a poza tym linkować swoją stronkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności