Jump to content

Kupowanie serwisów


Recommended Posts

Witam,

Od dłuższego czasu obserwuję, że na allegro schodzą spore serwisy niekiedy jedynie za 3-krotność (^_^) miesięcznego zysku. Np. serwis zarabia 2k miesięcznie od długiego czasu i zostaje sprzedany za 8k. Czy ktoś potrafi to racjonalnie wyjaśnić? Dlaczego ktoś sprzedaje serwis za tak niskie ceny? Czy może to jest jakiś szwindel, bo taki alaxa rank nabić to przecież pikuś.

Zdarzyło się Wam że kupiliście serwis z dużym ruchem i nagle ruch spadł i strona poleciała w wynikach?

Edited by MOUKETTA
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 36
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wg. mnie to jus sam sobie odpowiedziales ^_^ Te serwisy zarabiajace gigantyczna kase to czesto bajka - dochody z AS i statystyki mozna latwo sfalszowac, nawet bez uzycia PS dodajac prosta linijke kodu java w pasku adresu i mozna modyfikowac wpisy. Poza tym niby takie stare serwisy i dochodowe, a czesto na dole jest malymi literkami, ze dochody nie sa gwarantowane, albo sa przykladowe w oparciu o inne podobne tematycznie serwisy.

Najlepiej sie spytac samego siebie, czy jak by sie mialo taki serwis to czy by sie go sprzedalo za tyle?

kodeks-logo-baner-pio.jpg

Blog z informacjami o prawnych aspektach związanych z funkcjonowaniem internetu, w tym problematyka dotycząca SEM i SEO.

Link to comment
Share on other sites

Dobrą ofertę można znaleść czasem przypadkowo, nie dawno kolega musiał sprzedać serwis zarabiający około 1k miesięcznie, gdyż potrzebował pieniędzy na JUŻ, a nie interesowała go pożyczka, a serwisu i tak już nie rozwijał, gdyż się przebranżowywał. Stronka poszła za 10 tysięcy i uważam to za dobrą cenę.

A strona rzeczywiście strony zarabiającej 2koła miesięcznie nikt nie sprzeda za conajmniej roczne wyprzedzenie dochodów, więc nie ma co dywagować nad świetnymi ofertami allegrowymi ^_^ Naciągacze.

Edited by ilgesu
Link to comment
Share on other sites

MOUKETTA zarobki w takim serwisie to czysty hazard. Może sprzedawca zorientował się, że może w każdej chwili dostać bana w każdym niewarezowym programie partnerskim. Zasada jest prosta - nie sprzedaje się stron, które same z siebie przynoszą zyski - kto rozsądny sprzedałby stronę przynoszącą 2K PLN/miesiąc, przy której nie trzeba nic robić?

Sprawdź liderów systemów wymiany linków:

linkme.pl (stały), gotlink.pl (rotacyjny)

alexain.jpgalexaol.jpgalexaat.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nie uważam żeby istniało ryzyko związane z piractwem, prędzej spodziewałbym się ryzyka zablokowania przez wrzutę odtwarzania muzyki, albo walki z tym, przez co trzeba by było na bieżąco się bawić z tym serwisem.

Szkoda tylko, że jest to bezwartościowy traffic, bo cena przez to spada. Takie ceneo również może mieć pretekst zablokowania takiej domenki, bo co z tego, że 20k wejść maja na miesiąc, skoro targetowanie jest zerowe. Co może sobie kupić 14 letnia dziewczynka szukająca techno łupanek na necie...

Link to comment
Share on other sites

Kiedyś interesowałem się serwisami portalami na allegro - większość z nich pochodzi od osób, które zajmują się ich masową seryjną produkcją ^_^ Większość z nich różni się od siebie tylko nazwą, domeną i ew. grafiką, a oparte są o gotowe cms-y.

Oczywiście zarobki są brane z kosmosu, trochę bajek jak to w 3 minuty się zostanie milionerem i sprzedaż murowana.

Inne przypadki to oczywiście wykupione reklamy i mailingi na czas trwania aukcji (wcześniejsze braki w ruchu tłumaczy się albo problemami z serwerem, albo tym że to nowa strona). Często sprzedaje się też strony, które np. mocno tracą na odwiedzinach lub zaczynają mieć problemy prawne (np. serwisy z linkami RS, którym zainteresowała się jakaś organizacja chroniąca prawa autorski)

Naprawdę, żeby znaleźć coś ciekawego na allegro to trzeba sprawdzić wszystko co się tylko da, siedzieć i długo czaekać na coś atrakcyjnego, tylko z reguły prawdziwe, dobre serwisy kosztują naprawdę sporo.

Link to comment
Share on other sites

Wyszukiwarki mp3 schodzą na allegro jak ciepłe bułeczki ^_^ Tyle że jak wiadomo tego typu serwisy są nie legalne w Polsce a więc X osoba tworzy serwis, troche go rozwija aby generował zarobki po czym sprzedaje na allegro za ładne pieniądze i ma święty spokój ;) Nie musi się bać o przyszłość no zarobione pieniądze może zainwestować w nowy biznes ;)

Michał Kryński
Zapraszam na moje forum akwarystyczne  ;-) 

 

Link to comment
Share on other sites

Dzienne wizyty unikalne wahają się od 25 000 do 35 000 / dobe (200k odsłon wg alexii)

eCPM to 50 groszy (w przeliczeniu na UU to 3 zł). Słabo, ja też mam mini serwis z mp3 i wyciągam duzo wiecej, trzeba pomysłowością się wykazać ^_^ oraz dużo testować.

W przypadku problemów z policją można przenieść serwer do Ruskich.

Z tego co widzę to hostują pliki na własnym serwerze. Jeśli średnio 1 mp3 waży 3 mb i przemnożyć to przez minimum 30.000 ściągnięć dziennie to wychodzi 100 GB transferu dziennie.

Edited by MOUKETTA
Link to comment
Share on other sites

ale trzymają na rpsie w ovh a tam limitu transferu nie ma (teoretycznie).

z tego co pamietam to nie tak dawno ten sam serwis był już wysatwiony na allegro, widocznie sprzedający ustalił na tyle wysoką cenę minimalną że nie znalazł się chętny.

125x125_2.jpg
Link to comment
Share on other sites

ale trzymają na rpsie w ovh a tam limitu transferu nie ma (teoretycznie).

z tego co pamietam to nie tak dawno ten sam serwis był już wysatwiony na allegro, widocznie sprzedający ustalił na tyle wysoką cenę minimalną że nie znalazł się chętny.

Był był - 11,000 bodajże było i nagle zniknął ^_^

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy