Jump to content
pneuma

Google Sitemap Generator

Recommended Posts

W sumie to ciekawa sprawa jest, ale najwazniejsze jak to bedzie dzialac w praktyce, bo to chyba wciaz wersja beta. I ja rowniez dolaczam sie do Xann'a i czekam na wersje z gzipem. Dajcie znac jak juz bedzie gotowa. Dzieki!

tylko zeby nie bylo z tym problemow, juz teraz mam sytuacje ze boty googla szaleja po stronie, 2, 3 sztuki na sekunde.. serwer nie wyrabia i GB chyba puste strony indeksuje. msn i yahoo wprowadzila limity, jesli google tego nie wprowadzi (robots.txt) i ten sposob bedzie nakrecalo GBota to ...

o tym zreszta mowi kod serwera 206

http://www.w3.org/Protocols/rfc2616/rfc2616-sec10.html

no .. wlasnie .. i tak temu zapobiec ? Co by google bota spowolnic ale nie odstraszyc go ?

No i pierwsza Olewka G:

"Invalid date "

Trzeba na nowo sprawdzić mape.

Przeoczyłem widocznie gdzieś walidacje linków..........

Największą głupotą jest uczenie się tego, co potem trzeba zapomnieć [...]
- Miarą mówcy nie jest ten kto mówi, lecz ten co słucha [...] / Platon (ok. 437 - 347 p.n.e.)

Stonehenge  był związany z kultem  Faz Księżyca?

a ja mam status OK

Może zależy od objętości pliku mapy ?

Możesz podać ile waży twoja M:?

Mam przekierowanie i nie uwzględnia mi subdomeny tylko samo przekierowanie:

http://katalog.novacsh.pl/top - i tu może być błędna walidacja......

No i troche waży: 54 MB

Największą głupotą jest uczenie się tego, co potem trzeba zapomnieć [...]
- Miarą mówcy nie jest ten kto mówi, lecz ten co słucha [...] / Platon (ok. 437 - 347 p.n.e.)

Stonehenge  był związany z kultem  Faz Księżyca?

humm to byla taka testowa mapa, wazy :( 11 kilo, zapodalem bezposrednio lika do pliku .xml bez pakowania go. teraz czekam na reakcje robotow - zobaczymy ;)

Obecna wersja jest już z gzipowaniem.

Zapraszam do pobierania :)

W sumie znów była to zamiana kilku linijek kodu :)

pod tym samym adresem? bo tez drobne zmiany wprowadzilem od siebie, porownam i jak bedzie warto - wrzuce. Przydala by sie tam opcja auto dzielenia na pliki o wielkosci np 7 mega ..., ale to wolnym czasem :)

Tak, skrypt wisi pod tym samym adresem...

Jak się okaże, że te mapy działają to można go rozbudować o pełen panel z aktualizacją mapy czy tylko jej części,automatycznego dzielenia po rozmiarze czy po katalogach. Spoko - nie ma problemu.

Tylko... czy nie wydaje się Wam, że to jest too good to be true??

Jeżeli te mapy będą działać - spowodują dodanie całej zawartości sitemapu do indeksu - to za chwilkę miliony stronek wejdą do linkora czy innego digitalpointa i index googla się tak zaśmieci, że albo zmniejszą wagę linków (ciekawe na co??) albo będzie niezły bajzel...

ja tak jak pisalem, obawiam sie ze przy duzych katalogach i slabych serwerach bedzie kod 206 i ... heh, tez bedzie kaszanka

a mi skrypt po 20minutach wywalił że przekroczony trafic :| a było może jakieś 2% zrobione.

Jak ktos ma sklep na oscommerce to napisalem bardzo prosty skrypcik

Dodaje do mapy tylko strony z produktami.

No i dacie tą instrukcję w ojczystym języku?

Wszystkei instrukcje sa tutaj, jednak sa one po angielsku. Co nie zmienia faktu, ze jezeli chcecie skorzystac z generatora oferowanego przez Google, to wystarczy bardzo mala znajomosc jezeyka. Nalezy zmienic odpowiednie ustawienia w pliku konfiguracyjnym, a opisane to jest w komentarzach w tym pliku bardzo prostym jezykiem. Slownik w zupelnosci wystarczy.

Jednak, zeby z tego korzystac nalezy miec dostep do serwera. Jezeli nie macie dostepu przez np. ssh to nie wiem jak sobie z tym poradzicie. Moge sie tu mylic.

red9 podejrzewam, ze chcesz dodac swoje forum. To raczej sie nie uda tak latwo. Lepiej skorzystaj ze skryptu walkosia.