Skocz do zawartości

ile Wam wychodzi zrobionych stron rocznie ?


weecioo

Rekomendowane odpowiedzi

tak mnie naszło, z ciekawości- pytanko do tych co się babrają w bebechach tego całego bajzlu ;)

Ile średnio robicie stron na rok? Mi tak 12 sztuk rocznie przez ostatnie 4 latka wyszło, bez grafiki, samo PHP/MySQL :) Tymi hendami, pośrednictwa nie liczę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak i nie ;) tzn. rynek ma pewne zapotrzebowanie ogolne- i o ile ktos nie ma firmy/nie siedzi w firmie ktora specjalizuje sie w konkretnym rodzaju aplikacji internetowych (z jednej strony- np. jakies CRMy, z drugiej- CMSy out of the box) tylko zgarnia klientow "z miasta", to bedzie robil mniej wiecej to samo... czyli srednio beda to rzeczy srednio skomplikowane, bo raz sie trafi wizytowka w golym HTMLu, raz sklep, a innym razem intranet dla urzedu, na przyklad :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to moze przedstawicie rozklad godzinowy

U mnie (zeszly rok i czesc tego):

Strona A (700 h)

Strona B ( 150 h)

Strona C (80 h)

strona D (20 H)

Strona E (20 H)

Strona F (20 h)

Strona G (10 h)

Tak wiec udzielajajac prostej odpowiedzi wychodzi, ze mam 7 stron :)

Moze przedstawic korelacje ilosci czasu poswieconego na strone z przychodami, liczba uzytkownikow, liczba odslon Adsnese, liczba fraz wyszukiwania dla ktorych mozna znalezc moje strony ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a pisze juz jeden duży system 3 miesiące

Jeśli chodzi o robienie stron dla kogoś to moim zdaniem zupełnie nie opłaca się pchać w duże czasochłonne projekty, zazwyczaj kasa jest nieadekwatna do czasu jaki trzeba w to włożyć...

A jeśli chodzi o strony własne, to podzielam to co mówi normanos lepiej poświęcić więcej czasu i zrobić cms pod daną tematykę, optymalizację i odpalić na tym od razu kilka serwisów, niż męczyć wszystko osobno. Wcześniej to tak "ciułałem"... strata czasu... eee. Teraz zaczynam się przekonywać do darmowego oskryptowania, czas potrzebny na modyfikację często jest dalece mniejszy od pisania wszystkiego od nowa.

Mi wyszło by około 20-25 witryn, witrynek ..[jak by to tam nazwać] (co prawda to prawda, że część siedzi lokalnie na HD i czeka na lepsze czasy i pomysły, część okazała się zupełnym niewypałem, częsć nieoczekiwanie przynosi jakiś dochód, część stronek siedzi u kogoś innego )

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ja podzielam madre stwerdzenia (to nie jest zadna ironia) normanosa i Behy.

Jeszcze bym dodal dwie przeciwstawne teorie (czasami sie usupelniaja), ktorych umiejetne wykorzystanie moze przyniesc niezle efekty.

1. Zasada Pareto

Zasada Pareto (jedna z interpretacji) mowi, ze 10% zasobów (w tym wypadku 10% stron) przynosi 90 % wyników i warto sie na nich skupic. Modyfikacja zasad Pareto moze mowic, ze stosunek moze byc tez 5 % zasobów odpowiada za 95 % wyników (lub najczesciej podawany stosunek 80 /20)

2. Działania niszowe

Nie jest to teoria, ale wszyscy wiedza, ze pewne slowa kluczowe bedace niszowymi moga przynosic niezle wyniki.

Zbalansowanie i znajomosc tych obydwu podejsc moze byc kluczem do sukcesu. Nie odpowiadam jednoczesnie, ktore z tych podejsc jest efektywniejsze, bo to jest kwestia indywidualnych projektów.

Dowodem na to moga byc wczesniej przyklady:

Zasada Pareto

5 % słów kluczowych dla których moje strony sa znajdowane dostarcza 95% wyników.

Dzialania niszowe

Strona F, której poswiecilem najmniej czasu (mniej 1% całości) przyznosi 5% efektów. Pole rozwoju ze wzgledu na niszowosc jest ograniczone, ale efkety sa bardzo dobre.

Nalezy zauwazyc, ze w tych dwoch przypadkach patrze z roznej perspektywy, co jednak nie powoduje sprzecznosci merytorycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA w ciągu roku zrobiłem 3 strony przy czym tak

Strona A -> ok.1 rok robie

Strona B -> ok.10 min

Strona C-> ok.1 dzeń

Strona B to było coś forum zainstalowane na serwerze przez Cpanel tylko podkategorie robiłem reszte czasu z tych 10 min :). A Strona A jest ciągle mogernizowana i tak się ciągnie i chyba nigdy jej nie zrobie

niezaleznosc-finansowa.pl - czasami coś napiszę

Hippos - Katalog stron PREMIUM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o robienie stron dla kogoś to moim zdaniem zupełnie nie opłaca się pchać w duże
A jeśli chodzi o strony własne, to podzielam to co mówi normanos lepiej poświęcić więcej czasu i zrobić cms pod daną tematykę, optymalizację i odpalić na tym od razu kilka serwisów

W 100% sie zgadzam, a nawet popieram :]

Osobiscie uwielbiam (nie chce uzyc slowa 'kocham' bo to jeszcze nie milosc :]) robic stronki dla firm flash + html ok. 5 podstron...

W duzych projektach (np. sklepy internetowe) sa dwa problemy:

1 Ludzie - mysla ze jak maja 1000 zl (albo mniej) to moga miec wszystko

2 Duze prawdopodobienstwo duzej ilosci poprawek i jeszcze wieksze ze nikt za nie nie zaplaci

ps. W tym roku zrobilem 2 strony, a jakos nie narzekam :]....

Sprzedam IPHONE 13PRO MAX stan używany sprzedam iphone

praca za granicą, ogłoszenia sprawdzonych pracodawców: praca za granicą
dieta ketogeniczna, przepisy ketogeniczne? Jak wywołać stan ketozy dieta ketogeniczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja w zeszłym roku mam jedną na koncie :)

I niech tak zostanie. Już mówię dlaczego: po zrobieniu stronki dla właściciela pewnej dużej hurtownii pojawiła się na horyzoncie jego córeczka (na oko około 15 -16 lat) i stwierdziła że ma zupełnie inną wizję tej strony... :evil:

Tatuś posłuchał córeczkę i strona poszła do kompletnego remontu :evil: :evil: :evil:

I tym optymistycznym akcentem zakończyłem działalność w tej branży.

Zadnego robienia stron !!!

Tanie narzędzia budowlane, warsztatowe i elektronarzędzia.

Sklep z zabawkami dla dzieci.

Wyposażenie domu i ogrodu w atrakcyjnych cenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W robieniu stron dla średnich firm często pojawia się problem typu: Kto tu dowodzi, najgorzej jak jest kilku współwłaścicieli a jak jest wśród w nich kobieta to już nie wróży nic to dobrego.

Strona skończona szef w sumie zadowolony, ale oczywiście teraz daje stronę pod "biurowe forum" i jeden np stwierdza, że wolałby zielone tło, babka współwłaściciel, że ona kocha kolor różowy taki jak mają na ścianach i wciska segregator z okładką z kolorami jakie ona lubi...

Potem często wychodzi z tego strona potwór, dochodzą nowe poprawki, MASAKRA..

Teraz się chociaz tyle nauczyłem aby się pytać na poczatku do kogo należy ostateczna decyzja (najlepiej jak należy do mnie).

Przy większych projektach należy liczyć razy 2 czas i razy 4 żądaną kwotę, na poczet zszarganych nerwów.

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem maszyna - srednio 50 - 70 stron rocznie, w tym roku ok 20 juz zrobilem

Intruder wpadlem na twoja strone i jestem pod pelnym wrazeniem. Siwetna animacja i konkstrukcja strony. Podoba mi sie tez twoj tekst promocyjny mowiacy o wywazeniu grafiki i zawrtosci. Gratuluje.

P.S. popraw kilka drobnych malych literoweczek i chyba wartaloby zwiekszyc rozmiar tekstu. Nie chce abys odebral to jako czepialstwo, ale warto dopelnic swietnego efektu. Koniecznie trzeba poprawic tytuly stron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Intruder wpadlem na twoja strone i jestem pod pelnym wrazeniem. Siwetna animacja i konkstrukcja strony. Podoba mi sie tez twoj tekst promocyjny mowiacy o wywazeniu grafiki i zawrtosci. Gratuluje.

dzieki ;)

ta strona to kiszka - www.kusnierczyk.com/realizacje/nowa - z tej bede dopiero zadowolony ;)

ale nawet portfolio nie aktualzuje - mam tyle pracy zazwyczaj ze na moja strone nie mam czasu :?

Dla tych co lubią na biało i dla tych co na czarno:
logo_ap.jpg godmodelogo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności