Skocz do zawartości

Czy pozycjonowanie long tail jest bardziej opłacalne ?


Xann

Rekomendowane odpowiedzi

Gizmo to jest dyskusja. Każdy tu przedstawia swoje argumenty

a przedstawiles chociaz jeden ??

czy znowu pozostaje jedynie "BO TAK" ??

nie wdaje sie ponownie w dyskusje - bo identyczna juz byla toczona przy okazji ktoregos z konkursow - wystarczy wpisac w szukajke

edit ---

a co do blazna to klania sie interpretacja prostego tekstu pisanego, ktora nie wyszla ci najlepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 304
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Rozróżniajcie tematy co to jest LT od pozycjonowanie LT

A jak juz wypozycjonujesz LT i masz tyle wejść, co z głownych fraz, to już kończy się LT, a zaczyna cos innego, czy nadal pozycjonujesz LT? :P

- Reklama -

Podatki we Wrocławiu: biuro podatkowe wrocław

Miejscówa do parkowania przy Okęciu: parking okęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w dużych serwisach praktycznie nie istnieje ruch po za LT - to już nie 80 czy 90%:

Nie istnieje czy dzięki LT jest on znacznie większy??

Long tail to przede wszystkim frazy wpadające przy okazji (wynikające głównie z bogatej treści, dobrej struktury met i linkowania wewnętrznego), a nie takie, które sobie z góry ustalisz.
Ja pamiętam, że na początku wyłapałem i podlinkowałem tylko kilka fraz przy użyciu XannSTAT, następnie LT zaczął się tworzyć sam dzięki dobremu linkowani wewnętrznemu. Teraz kompletnie nic z tym nie muszę robić, a ilość słów kluczowych z których notuję wejścia cały czas wzrasta. :P To się samo napędza - rejestrują się nowi użytkownicy, zakładają nowe tematy, a po indeksacji ich przez Google generują nowe słowa kluczowe, dzięki którym zdobywam kolejne wizyty. I tak w kółko.

A co się stanie jak te frazy z LT podlinkujecie dodatkowo?? Ilość wejść się zwiększy?? LT się zwiększy?? Jak myślicie??

I czy jeżeli się wszystko zwiększy bo tak chyba będzie to opłaca się pozycjonować LT, czy nie ??

Który w sumie już nie będzie LT z definicji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak juz wypozycjonujesz LT i masz tyle wejść, co z głownych fraz, to już kończy się LT, a zaczyna cos innego, czy nadal pozycjonujesz LT? :P

zakręcony - "LT" to nazwa taka sama jak "strona internetowa" , określenie typu pozycjonowanie long tail jest takim samym określeniem jak pozycjonownie strony internetowej

Marketing internetowy dla firm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, ale jak masz ustaloną definicję (nawet umowną) LT, zaczynasz to pozycjonować, to przyczyniasz sie tym samym do tego, co napisał Czaszka (ostatni wiersz)... :P

- Reklama -

Podatki we Wrocławiu: biuro podatkowe wrocław

Miejscówa do parkowania przy Okęciu: parking okęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz Tomek, nieprawdaż. Bo jeżeli napiszesz: chcę pozycjonowac LT to każdy będzie wiedział i nie ma tu o czym dyskutować. A jak juz to robisz i napiszesz pozycjonuję LT, to może sie okazać, że już one nie takie LT jak się każdemu pozyjonerowi wydawać by mogło... :P

- Reklama -

Podatki we Wrocławiu: biuro podatkowe wrocław

Miejscówa do parkowania przy Okęciu: parking okęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak będziemy obserwować kolejne 20 postów czy różni się chcę pozycjonować LT od pozycjonuję LT? :P

Czasami mam wrażenie, że niektórzy rzeczywiście nie mają co robić.

Moim zdaniem wszyscy wiemy o co chodzi, a zarazem każdy ma trochę odmienny pogląd - bo czy jeżeli weźmiemy cały długi ogon i podlinkujemy go, zakładając że praktycznie żadne nowe niszówki nie wpadną i żadna z fraz nie wskoczy do popularnych, to przestanie on być długim ogonem? Czy może nie będzie to pozycjonowanie?(w domyśle fraz z długiego ogona, czyli w skrócie LT)... Drugi przykład - bierzemy i podlinkujemy długi ogon(frazy); zwiększają nam się wejścia z tych fraz i przybywa cała masa kolejnych, wpychając podlinkowane do popularnych. Wtedy to już raczej nie jest pozycjonowanie LT tylko normalne, prawda?

Takich przykładów są setki - kwestią jest czy nastawiamy nasze SEO na duże ilości precyzyjnych fraz czy na mniej dokładne a zarazem bardziej popularne. A czy ktoś sobie to nazwie pozycjonowaniem fraz niszowych czy pozycjonowaniem LT to już nieistotny niuans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to moze konkretne pytanie

robicie ogon dla klientow?

jak sie rozliczacie? same wejscia? sugerujecie lub sami modyfikujecie tresc aby zlapac jeszcze wiecej? bo to juz wykracza daleko poza zwykla optymalizcje tresci

JA: Miał Pan już nie pisać - tak trudno to zrozumieć, nie życzę sobie już od Pana maili

KLIENT: to po co Pan odpisuje? lubi Pan miec pewnie ostatnie zdanie ..ja również

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

screw wszyscy wiedzą o co chodzi, wszytko się tu rozbija o definicje, jeden sobie w dyskusji stara się nazywac coś jak zostało to określone wcześniej, inny sobie cos przekręci i na siłę potem zaczyna wszystkim udowadniać, że to on ma racje :unsure:

Nie ma to nic wspólnego z nudzeniem się. Jedni lubią sobie podyskutować i tyle. Można ciągle pisać o pozycjonowaniu, ale to takie nudne :]

edit: do postu wyżej, LT po optymalizacji u mnie samo się nakręca ;)

- Reklama -

Podatki we Wrocławiu: biuro podatkowe wrocław

Miejscówa do parkowania przy Okęciu: parking okęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sformułowanie "pozycjonowanie LT" ma niewielki sens, bo LT to efekt. Można go uzyskać tak jak napisano wcześniej - dużo dobrej treści, dobre linkowanie wewnętrzne, dobre linkowanie strony głównej, kategorii, podkategorii (można pokusić się nawet o pozycjonowanie szerokie). Od tego jak to zrobimy będzie zależał efekt końcowy.

Linkowanie do wielu miejsc ma o tyle sens, że każdy taki link wydobywa z niebytu wiele fraz dodatkowych, choćby znajdowanych raz w miesiącu. Na kilku pozycjonowanych przeze mnie serwisach takich wejść (raz w miesiącu na frazę) jest 60-70% i co miesiąc ten efekt składają się w dużym stopniu inne frazy.

Eksperyment Discover.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edit: do postu wyżej, LT po optymalizacji u mnie samo się nakręca :unsure:

bo to jest normalne, jak domena nabiera mocy to wpada wiecej fraz bez wzgledu na to czy nazwiesz to 'lt' czy 'pozycjonowaniem lt' ;)

jak robisz klienta nawet na 3-5 fraz to ruchu przybywa mu na wiecej, nie tylko na te za ktore tobie placi, tylko ze placi tobie za te 3-5 fraz a nie za 50

dlatego pytam sie jak sie za to rozliczacie, czy jako za odrebna usluge czy za optymalizacje czy za wejscia z np nowych 100 fraz, czy za ilosc wejsc na inne frazy itd...

JA: Miał Pan już nie pisać - tak trudno to zrozumieć, nie życzę sobie już od Pana maili

KLIENT: to po co Pan odpisuje? lubi Pan miec pewnie ostatnie zdanie ..ja również

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sformułowanie "pozycjonowanie LT" ma niewielki sens, bo LT to efekt. ....

Jak posłuchasz tej prezentacji co dałem Ci linka zobaczysz w jakim jesteś błędzie. No ale na to trzeba poświecić aż 45 min

cały czas mylicie pojecie miedzy czym jest LT a promowaniem/pozycjonowaniem LT - zacznijcie od tego czym to jest co tutaj jest bardzo dobrze i łopatalogicznie wytłumaczone https://video.google.pl/videoplay?docid=364...2917&hl=pl#

Marketing internetowy dla firm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności