Skocz do zawartości

Czy pozycjonowanie long tail jest bardziej opłacalne ?


Xann

Rekomendowane odpowiedzi

odwrotna zasada Pareto

Odnoszę wrażenie, że coś takiego po prostu nie istnieje.

https://209.85.225.103/search?hl=pl&q=c...mp;aq=f&oq=

Bogusław Senator, firma Poczta Kwiatowa INC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 304
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

XANN być może we wszystkim nie ma racji :)

jednak co do LT to też mam takie zdanie, że jest odwrotne do PARETO

:) obywatel RP, co do LT gdyby nie pomóc tej technice? była by ona w użytku? Nie, dlatego budowane są systemy i inne metody które pomagają we wdrożeniu tej techniki do wyszukiwarki

jak wspomniał XANN oparte jest na nim allegro, amazing czy adwords (posiada tysiące asortymentów i miliony odbiorców)

ta technika, przynosi najlepsze efekty podczas sprzedaży dużych ilosci towarów (głównie na strony, z wieloma podstronami, asortymentami)

twierdzisz, że pozycjonowanie LT pozycjonuje się samo :) hmmm ciekawe, tylko że bez naszego wkładu *pozycjonowanie strony głownej, podstron oraz doborem odpowiednich haseł w meta oraz odpowiednio ułożonego tekstu (nie bylibyśmy w stanie osiągnąć TOP10 nawet pod 1000 wyszukań).

ODNOŚNIE wypowiedzi OBYWATEL RP, również posiadam wiedzę nie od 2002 roku lecz 2004. To też, nie śmieszy mnie jego wypowiedź, że dopiero teraz się zarejestrował. Bo również, uczyniłem to podobnie. Jednak jestem stałym bywalcem PIO, bo bazuje na waszych poczynaniach oraz doniesieniom :)

Wiem, że wiele rad jest wcale nie trafionych na forum, a nawet powodujące negatywne skutki :)

Wracając do LT, bez pomocy osób trzecich oraz ciągłego i systematycznego pozycjonowania strony :) NIE WYPOZYCJONUJE SIĘ SAMO!

Odnośnie wypowiedzi 100K fraz (jeśli chciało by się generować z tylu fraz ruchu, trzeba by posiadać nie tysiące a miliony asortymentów)

Najlepszy przykład masz na AMAZON :) gdzie masz miliony asortymentów, gdzie na niektóre masz wejścia z 20-50 fraz!

Podobnie jest z ALLEGRO, tam pozyskują wejścia z każdej możliwej frazy (mowa o LT). W Allegro masz miliony produktów, które możesz wyszukiwać w google tysiące być może nawet miliony FRAZ! Raczej allegro.pl, nie udostępniło by takiej ciekawej informacji :) To też, ta dyskusja nie ma sensu ;] Bo widać, na dobrym przykładzie (ze LONGTAIL) jest OPŁACALNE ;]

WIARA CZYNI CUDA! DETERMINACJA POMAGA! A CO PRZENOSI GÓRY? MIŁOŚĆ!

Wypromuj stronę w GOOGLE! Tylko jak to zrobić? Wystarczy dobry podwykonawca!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet pomijając frazy użyte 2-, 3- czy 4-krotnie - nie ma siły linkować na frazy z długiego ogona, zwłaszcza, że każdego dnia dochodzą nowe, a jest ich każdego dnia setki.

To co inni uważają za szczyt możliwości inni już dawno robią.

Załapałem, że treść na stronie ma wpływ na powstanie long tail, czyli dokładnie to co wiedziałem już w 2002 roku. Różnica polega tylko na tym, że dzisiaj gdzie indziej tą treść się umieszcza.

To dla mnie ciekawostka. Bo z tego co ja wiem dawno dawno temu treść się nie liczyła dla szukajek w takim stopniu jak teraz. Inne silniki inne mechanizmy ustalania rankingu stron, ale co ja mogę wiedzieć przecież mylić się to ludzka rzecz.

Z innej beczki może ktoś mi powie co zrobił Jakub

https://jakubcyran.com/blog/134/100-000-pkt...om-za-1140-pln/

czy nie wy pozycjonował LT ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że każdego dnia dochodzą nowe, a jest ich każdego dnia setki.
To co inni uważają za szczyt możliwości inni już dawno robią.

Czy mam rozumieć, że Ty każdego dnia pozycjonujesz setki nowych fraz?

edt. literówka

Bogusław Senator, firma Poczta Kwiatowa INC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, dodając każdego dnia nową stronę pozycjonuje nowe frazy :) na TYM POLEGA LT

;] mowa tutaj o sklepach... no i portalach społecznościowych

WIARA CZYNI CUDA! DETERMINACJA POMAGA! A CO PRZENOSI GÓRY? MIŁOŚĆ!

Wypromuj stronę w GOOGLE! Tylko jak to zrobić? Wystarczy dobry podwykonawca!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XANN być może we wszystkim nie ma racji :)

jednak co do LT to też mam takie zdanie, że jest odwrotne do PARETO

Zastanówmy się chwilę. Zasada Pareto może być rozumiana tak: 20% naszych działań przynosi 80% efektów lub 20% linkowania przynosi 80% ruchu z wyszukiwarek. Oznacza to, że 80% linkowania daje tylko 20% ruchu. Odwrotna zasada Pareto to pewnie tak: 20% linkowania przynosi 20% ruchu. No to pewnie 30% linkowania przyniesie 30% ruchu itd. A to przecież zwykła proporcjonalność.

Może ja źle zrozumiałem Xanna i Ciebie odnośnie tej odwrotnej zasady Pareto, ale to nic straconego. Chętnie usłyszę jakieś konkrety na ten temat.

Eksperyment Discover.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) jeśli masz dużo wejść np. perfumy copacabana 50 ml sklep lub copacabana 50 ml sklep online (to jest większe prawdopodobieństwo, że ktoś zakupi)

Wiesz dobrze, że wejście do sklepu (z takiej frazy) prędzej odniesie sukces, niż pozycjonowanie "sklep online" czy "perfumy".

Tylko ten procent co podajecie, to wyliczona średnia.

ruch z longtail, też przecież zwiększa statystyki (w jednych 50% w drugich 200%)

wszystko zależy z jakiego założenia wychodzimy

WIARA CZYNI CUDA! DETERMINACJA POMAGA! A CO PRZENOSI GÓRY? MIŁOŚĆ!

Wypromuj stronę w GOOGLE! Tylko jak to zrobić? Wystarczy dobry podwykonawca!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że każdego dnia dochodzą nowe, a jest ich każdego dnia setki.

Czy mam rozumieć, że Ty każdego dnia pozycjonujesz setki nowych fraz?

edt. literówka

Co dzień nie ale co dwa do trzech tygodni tak.

Już to pisałem, ale zastanówcie się o ile zwiększa się ilość wejść na stronę jak się zaczyna linkować frazy z LT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem jedynie ciekawy jak przeliczacie linki na ruch

jesli chodzi o przekliki to da sie nawet bardzo precyzyjnie

ale jesli chodzi o linki pozycjonujace, jak to rozpykaliscie to powinni wam dac nobla :)

a jak mowicie jeszcze o przelozeniu z linkow reklamowych pewnego systemu to dwa noble to za malo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy z jakiego założenia wychodzimy

Xann założył, słusznie zresztą, że long tail zaczyna się od jednej frazy.

Założenie to prawdopodobnie odwróciło mu zasadę Pareto.

Efekt wiadomy.

Bogusław Senator, firma Poczta Kwiatowa INC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem jedynie ciekawy jak przeliczacie linki na ruch

Widac nie przeczytałes tego co podałem wczesniej:

https://jakubcyran.com/blog/134/100-000-pkt...om-za-1140-pln/

Dodatkowo napisze ze pozycjonowanie nie opiera się tylko na tym co napisze Xann i jakie są systemy czy nazrzędzi na tym forum.

Ludzie maja dużo fajnych zabawek, które tu raczej nigdy nie pokażą czy się pochwalą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności