Skocz do zawartości

I moją pod lupę też :)


Dżyszla

Rekomendowane odpowiedzi

A co mi, zaryzykuję :)

Nie wiem, czy dział dobry, bo w tytule działu jest "ciekawych" - a czy moja strona ciekawa?

Chętnie wysłucham oceny, głównie od strony technicznej, ale i inne uwagi tez mile widziane.

User-agent: all.users(at)forum.optymalizacja.com

Disallow: kolorystyka i szata graficzna strony strony - ta będzie zmieniana, więc nie ma sensu oceniać.

Disallow: śmiesznie zindeksowana w wyszukiwarkach - okazało się, że niektóre wyszukiwarki lubią doklejać znak "/" na końcu adresu. W ten sposób w relatywnych linkach zaczęły się pliki traktować, jak katalogi, a serwer zamiast zwracać 404 - zwracał stronę z pierwszego pliku. Problem już został rozwiązany jakiś czas temu (redirect adresów kończących się na *.php/* na *.php oraz linki posiadające pełną ścierzkę katalogową, czyli zamiast np "strona.php" jest "/strona.php") choć w wyszukiwarach zapewne jeszcze jakiś czas posiedzi... :)

Disallow: ocena moich zdjęć.

Partial-allow(?): walidator strasznie nie lubi mojej strony, i o ile za pewne przypadki można przyznać mu rację, to w wielu po prostu świruje. Więc wiem, jak to wygląda w walidatorze. Jakby jakieś rady były...

# np walidator zaczął mi zjeżdżać, gdy dawałem [meta ..... / ] (czyli zamykałem niby tag pojedynczy, jak to powinno się robić - dostałem komunikat, że znak jest niewłaściwy w tym miejscu. :roll:

A reszta - możecie zjechać ;)

Aha - proszę mieć na uwadze, że cała strona powstała w "notatniku" z (kolorowaniem składni oczywiście!), a wszystkie skrypty tworzyłem sam od podstaw.

(tak wsumie dużo kliknięć z tego forum mam ostatnio :) przyznać sie, kto klika? :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 36
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

<?php



$dzisiaj = date('Y');



if($dzisiaj < 1997) {



echo 'Świetna strona, super, bardzo fajna, Ale technika.';



}

else {



echo 'porażka. mamy XXI wiek. ale wstyd. lub jak mówi młodzież: ale siara...';



}



?>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żartujesz? =D>

zmienić? stronę... w całości...

jak? no normalnie, bierzesz jakiegos ulubionego pada, ja np. uzywam PSPada, wybierasz nowy dokument i lecisz...

wcześniej rozplanuj sobie wszystko na kartce i wykonaj jakąs grafikę, zarys layoutu. zostaw przedpotopowe tabelki i html, zainteresuj sie xhtml, css, layem opartym na divach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby tylko czas jeszcze był :)

xhtml - przyznaję, jeszcze nie zagłębiałem się. niestety, moje nauki wyszły od konserwatysty projektującym programy w pascalu pod notatnikiem. I to u niego zaczynałem naukę HTMLa.

wartw nigdy nie lubiałem ze względu na zróżnicowaną interpretację przez przeglądarki. może obecnie się to zmienio już... choć dalej nie umiem w Misiu wyrównać tego loga do prawej, co pod innymi przeglądarkami idzie.

CSS - chwilowo faktycznie nie przeważa (choć jest sporo zdefiniowane właśnie przy jego pomocy), ale w tym kierunku myślę, że dość łątwo pójdzie...

Innym faktem pozostaje, ze gruntownych zmian layoutu strona nie przechodziła od samego początku jej powstania. Jest tylko więcej CSS, 0 flasha. Kurcze, kiedyś gdzieś jedna z maszyn achiwizującym miała wersje z 2001 roku... ale, żebym to ja umiał znaleźć teraz...

No ale przejście na nowe, zawsze bywa trudne :) Stąd coraz bardziej rozwijałem dotychczasowe wersje, aż w końcu przejście łatwym nie będzie... Brr... od nowa przeprojektować... Wakacje przede mna (oby) :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xhtml - przyznaję, jeszcze nie zagłębiałem się. niestety, moje nauki wyszły od konserwatysty projektującym programy w pascalu pod notatnikiem. I to u niego zaczynałem naukę HTMLa.

to pójdzie szybko bo xhtml to właścicie html z obcietymi roznymi znacznikami o oddzielonych formatowaniem, które zostało przeniesione do css.

wartw nigdy nie lubiałem ze względu na zróżnicowaną interpretację przez przeglądarki. może obecnie się to zmienio już... choć dalej nie umiem w Misiu wyrównać tego loga do prawej, co pod innymi przeglądarkami idzie

cóż, iE to nie przegladarka tylko jakiś backdoor, trojan, atrapa, w dodatku bardzo wolna. trzeba być masochistą żeby tego uzywać. jesli chodzi o interpretacje cssów to juz jest lepiej. pod FF wszystko wychodzi najlepiej, czasami opera coś 'swirzy' a na ie są odpowiednie 'hacki' więc wszystko się da zrobić.

moje strony to też straszydła z ubiegłego stulecia :) w sumie na razie znalazłem tylko czas na przerobienie jednej na valid xhtml 1.0, reszta kwiczy na tabelkach. mam nadzieję, że w tym roku je wszystkie pozmieniam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cóż, iE to nie przegladarka tylko jakiś backdoor, trojan, atrapa, w dodatku bardzo wolna. trzeba być masochistą żeby tego uzywać.
zgadzam się w całej rozciąglosci, co nie zmiania faktu, ze 70% masochistów trzeba stronę udostępnić :)

A odnośnie magistrów (żeby już tam nie zaśmiecać - https://www.google.pl/search?hl=pl&q=%22mgr...aj+w+Google&lr= no i kto jest najlepszym magistrem w sieci "spośród około 359,000"? buahhaahaha)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje strony to też straszydła z ubiegłego stulecia :) w sumie na razie znalazłem tylko czas na przerobienie jednej na valid xhtml 1.0, reszta kwiczy na tabelkach. mam nadzieję, że w tym roku je wszystkie pozmieniam.

A co jest nie tak z tabelkami? I jak je chcesz zastapić warstwami? Czy może poprzez WYSIWYG (style="position:")?

Największy i najlepszy serwis Apple w Polsce, a do tego również Serwis iPhone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jest nie tak z tabelkami?

ty też z ubiegłego stulecia?

:)

https://www.w3.org/2002/03/csslayout-howto

https://glish.com/css/

https://www.saila.com/usage/layouts/cssvtables.shtml (the reason why)

Why Should I Avoid Tables (for Layout)?

https://webdesign.about.com/od/characterset...l/aa111102a.htm

Why avoiding tables (for layout) is important

https://davespicks.com/essays/notables.html

I jak je chcesz zastapić warstwami? Czy może poprzez WYSIWYG (style="position:")?

he he wyswig? "nie no, nie róbcie z nas pederastów"

normalnie, od czego masz divy i css?

Zrób sobie coś dizajnerskiego na głowie. :)

Lepiej Ci bez wąsów. :)

to do kogoś konkretnego czy do wszystkich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób sobie coś dizajnerskiego na głowie. :)

Lepiej Ci bez wąsów. :)

Disallow: ocena moich zdjęć.

Ktos się wytycznych nie trzyma :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym porównał stronę z tą stroną

Cytat z tej strony- info techniczne onetu:

Kraków, dn. 1997.02.26

W związku z "gwałtowną rozbudową sieci" TPNET (TPSA) (słowa jednego z ważniejszych administratorów) mogą wystąpić w najbliższym okresie przejściowe kłopoty w komunikacji z serwerami OptimusNet (ONET).

Za utrudnienia przepraszamy, mając nadzieję, że jakość naszych usług oraz TPSA niebawem ulegnie znaczącej poprawie.

Za miesiąc będę obchodził sześciolecie oczekiwania na tzw. przeniesienie stacji telefonicznej tj podlaczenie telefonu w nowym miejscu zamieszkania (w mieście poniekąd wojewódzkim)

Eksperyment Discover.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za miesiąc będę obchodził sześciolecie oczekiwania na tzw. przeniesienie stacji telefonicznej tj podlaczenie telefonu w nowym miejscu zamieszkania (w mieście poniekąd wojewódzkim)

A co to ma wspólnego z tematyką forum, a jeszcze bardziej z cytowaną informacją z '97 roku?

Największy i najlepszy serwis Apple w Polsce, a do tego również Serwis iPhone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności