Skocz do zawartości

Google Web Accelerator


nrm

Rekomendowane odpowiedzi

hmm, jakoś nie zauważyłem aby ktoś na forum o tym pisał.

https://webaccelerator.google.com/

Google udostępniło kolejny przydatny programik - Web Accelerator. Jego zadaniem jest przyspieszenie przeglądania stron WWW. Aplikacja współpracuje z przeglądarkami Explorer i Firefox (inne trzeba skonfigurować ręcznie).

"Dopalacz" wykorzystuje kilka technik, które mają przyspieszyć ładowanie witryn - kompresuje przesyłane dane, a jeśli strona była już odwiedzana, wczytuje tylko wprowadzone w międzyczasie zmiany.

Google trzyma też na swoich serwerach kopie najczęściej wywoływanych stron, próbuje też przewidywać kolejne kroki internautów na podstawie listy rekordów ze swojej wyszukiwarki. Skuteczność działania programu ilustruje pasek narzędziowy, na którym użytkownicy mogą zobaczyć, ile czasu zaoszczędzili.

Widoczną poprawę funkcjonowania przeglądarek zauważą jednak tylko użytkownicy łącz szerokopasmowych.

Opinie internautów na temat nowej aplikacji Google są podzielone. Część osób chwali sobie korzystanie z programu; inne uważają, że to kolejny zabieg pozwalający na zbieranie informacji o odwiedzanych przez internautów stronach.

ktoś testował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od rana mam i powiem tyle: pod Operą nie warto instalować.

Poza tym jest problem z sesjami na forach, itp.

Pod IE daje chyba najlepszego kopa, bo reszta przeglądarek bez tego pracuje równie dobrze.

Przez kilka godzin pod Operą:

Load Time for 1062 Pages	

Without Google Web Accelerator:  2.0 hrs 

With Google Web Accelerator:  2.0 hrs  

Total Time Saved:  2.2 mins

Polecam linki stałe w Seomatik.pl oraz dopalacz stron Gotlink.pl.

obrazek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
interesuje mnie natomiast ewentualny wplyw na wyszukiwarke rel="prefetch"

Możesz coś o tym "prefetch" szerzej napisać agencie 003? :D

"Wielkie uczyniłaś pustki w kraju naszym,

Ty żałosna partio tym rządzeniem waszym.

(...)

Z każdego kąta żałość człowieka ujmuje

A kraj już nowych rządów tęskno wypatruje."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Istnieją raporty, że program potrafi wyświetlić stronę w wersji zalogowanej na innego użytkownika.

Wyobraźmy sobie, że wszedłem na forum Mozilli i zalogowałem się. Jezli używałem acceleratora na serwerze googli została zapisana ta strona. Teraz wyobraźmy sobie, że inny użytkownik acceleratora wchodzi na forum Mozilli. Żeby "przyspieszyć" zamiast połączyć z serwerem mozillapl.org akcelerator wyświetli mu... moją wersję forum zapisaną wcześniej na serwerze googli. Razem z moimi prywatnymi wiadomościami czy działami dostępnym tylko dla moderatorów.

W Internecie można znaleźć screeny od osób, które nagle odkryły, że po właczeniu programu są zalogowane na kogoś innego.

2. W celu przyspieszenia ładowania accelerator podąża w tle za wszystkimi linkami umieszczonymi na stronie. Pomoc do programu sugeruje, że podobnie jak Firefox pobiera z wyprzedzeniem tylko te co do których webmaster sam sobie tego zażyczył (<link rel="prefetch"/>), ale ponoć nie jest to prawdą. Z obserwacji wynika, że program po kolei "klika" na wszystkie linki na stronie i zapisuje zawartość stron docelowych do pamięci aby w momencie gdy klikniemy na dany link wyświetlić już gotową stronę.

Pomysł wydaje się fajny. Tyle, że niektóre linki są... funkcyjne.

Jesli na tym forum accelerator podaży za linkami umieszczonymi na stronie zostaniemy wylogowani, z powodu obecnośni odnośnika "wyloguj". To jeszcze nic. Wiele aplikacji www posiada linki z gatunku "usuń", "skasuj", "archiwizuj". W takim wypadku działanie acceleratora może być naprawdę destrukcyjne. Zauważmy przy tym, ze program nie interpretuje JavaScript więc ewentualne komunikaty z ostrzeżeniem zostaną przez niego pominięte.

3. No i oczywiście sprawa prywatności. Do tej pory google posiadało wiedze o mojej poczcie i wyszukiwaniach. Po zainstalowaniu tego programu zdobyło by wiedze niemal o całej mojej aktywności w sieci. A nigdzie nie jest powiedziane, że zawsze będzie przyzwoitą firmą i nigdy tego nie wykorzysta. Firmy są przyzwoite zazwyczaj dopóki je na to stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytalem pierwsze zdanie i od razu mysle "ocho - nowe narzedzie google do inwigilacji userow".

W celu przyspieszenia ładowania accelerator podąża w tle za wszystkimi linkami umieszczonymi na stronie.

fatalna rzecz - idealna do zajechania transferu serwisów - chyba ze planuja wykonczyc male firmy hostingowe i przejac rynek nie wspominajac o skutkach jakie by to odnioslo w przypadku osoby korzystajacej z neostrady z limitem transferu krore lubia dziennie odwiedzac wiele stron :D

chyba nie ma sie co martwic (mam nadzieje) kwestia bezpieczenstwa - Google mialo juz afere z indeksowania numerów kart kredytowych i to pewnie przemysleli - nie moga sobie pozwolic jeszcze raz na taka wpadke :D

ogolnie zaczyna mnie to przerazac - lubie google - ale zaczynaja przeginac - zeby sie z tego nie zrobila telekomuna :fool:

Dla tych co lubią na biało i dla tych co na czarno:
logo_ap.jpg godmodelogo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fatalna rzecz - idealna do zajechania transferu serwisów - chyba ze planuja wykonczyc male firmy hostingowe i przejac rynek nie wspominajac o skutkach jakie by to odnioslo w przypadku osoby korzystajacej z neostrady z limitem transferu krore lubia dziennie odwiedzac wiele stron  :puknijsie:

82897[/snapback]

Pojawiaja sie opinie o tym ze G mogloby tak zrobic. A odpalajac hosting i przejmujac na przyklad godaddy.com to bylby monopol totalny :)

Check email deliverability tool Maildog

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności