Skocz do zawartości

Piekarz - nowe narzędzie do presseli


Kobol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

parę dni temu zabrałem się za pisanie "po godzinach" nowego narzędzia do dodawania artykułów do presseli.

Ogólne założenie jest następujące:

Stworzyć półautomat, który będzie wspomagał dodawanie artykułów, tworzenie kont na presselach itd. Zaznaczam, że nie jest to automat, który jednym kliknięciem doda albo nie artykuł do 100 stron. U mnie jest to dodawanie ręczne, ale kilkukrotnie szybsze niż metodą tradycyjną. Piekarz zaloguje się za nas na presselku, zmiksuje artykuł, tagi i temat, zapisze info o dodaniu artykułu, ułatwi dodanie linków itp.

Zrobiłem kilka zrzutów ekranu:

Wszystko opiera się o projekty - czyli np. tworzymy projekt do promocji piekarza o nazwie piekarz.

edycja%20projektu.jpg

Do projektu możemy teraz dodać artykuły. Oczywiście artykuły mogą być postaci {s1|s2|itd}, dodatkowo podobnie można miksować temat. Dodałem też opcję miksowania tagów - oprócz losowania synonimów program zawsze zmienia ich kolejność - czyli raz jest s1, s2, s3 a innym razem s2,s1,s3

edycja%20artykulu.jpg

Program posiada również obsługę zakładania kont na wp i parsowanie mail z potwierdzeniem

tworzenie%20konta.jpg

Jak widać na zrzucie - program sam parsuje email, ale dodatkowo go wyświetla na dole - przydatne, gdyby ktoś zastosował niestandardowy mail potwierdzający założenie konta.

Oczywiście program wspomaga również dodawanie artykułów.

Pierwszy krok to wybór pressla i artykułu, który chcemy dodać:

dodawanie%201.jpg

(domyślnie po dodaniu artykułu do danego pressla, nie jest on już wyświetlany ponownie na liście wyboru w ramach danego projektu)

po zatwierdzeniu następuje zalogowanie do wybranego pressla jak na screenie poniżej (w razie tokena, można logować się ręcznie)

dodawanie%202.jpg

Dodawanie działa w oparciu o ramki - centralna ramka wyświetla pressel, po lewej stronie na górze mamy możliwość dodania potwierdzenia o dodaniu artykułu do pressla wraz z linkiem, niżej jest ramka z zmiksowanym tematem, treścią, i słowami kluczowymi wybranego artykułu - wystarczy przeciągnąć treść z odpowiedniego pola po lewej do pola formularza pressela (dzięki js, wszystko zaznacza się automatycznie, więc nie jest to takie pracochłonne)

W dolnej ramce są linki przypisane do danego projektu - można je łatwo przeciągnąć do danego pressla. Oczywiście jeśli ktoś woli umieścić na sztywno linki w artykule to może to zrobić podczas pisania arta - ja wolę linki dawać w różnych miejscach (taka moja mała paranoja ;-) )

No i to by było na tyle - co o tym myślicie, czego tu brakuje - może warto coś dodać?

Od siebie dodam, że jest to programik "na licencji gpl" (no dla chętnych link może jedynie :-) ) - także źródło będzie do wglądu. Jeśli ktoś chce potestować to mogę przygotować paczkę.

Wymagania to -> php 5.1 lub wyższe, mysql i serwer z możliwością skierowania domeny/subdomeny na wybrany katalog - można oczywiście postawić na localhoscie, ale trzeba stworzyć virtuala.

Kobol is the name of a planet in the fictional universe - the birthplace and original home of humanity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 133
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Ja chętnie popróbuję. I tak ostatnio dużo piszę, więc wszystko co może mi ułatwić ten proces będzie zbawieniem. jeśli półautomat się przyda to o link możesz być spokojny. Duża będzie paczka? Jeśli zjadliwa to możesz podesłać na em_k_s (no spam) o2.pl

Czy program ma wbudowaną listę preceli? Bo się tego nie doczytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paczka będzie gotowa dzisiaj wieczorem - muszę jeszcze przygotwać instrukcję instalacji/użycia. Przed spakowaniem 20mb, ale same pliki tekstowe więc będzie kilka mb.

Kobol is the name of a planet in the fictional universe - the birthplace and original home of humanity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, no to zaczynamy ;-)

Na początek zła informacja - nie ma instalatora - w końcu to wersja prealfa ;-)

Zakładam więc, że wiesz jak utoworzyć bazę w phpMyAdmin i inne tego typu podstawy.

Paczka do pobrania z Piekarzem lub jak kto woli Easypress

Instalacja:

Wymagania są niewielkie:

- serwer z obsługą php 5 + mod_rewrite + mysql - musi istnieć możliwość skierowania domeny na dowolny katalog (np. hekko odpada bo tego nie umożliwia)

Instalację można zrobić na localhost lub na hostingu o ile spełnia warunku jak powyżej:

Krok1: Pobierz paczkę i rozpakuj

Krok2:

a) jeśli wybrałeś opcję instalacji na localhost - musisz utworzyć wirtualnego hosta (niestety nie da się odwołać do projektu za pomoca localhost/piekarz itp - musi być virtualhost. I tu pojawia się problem, bo nigdy nie konfigurowałem go na windowsie - może ktoś mądry powie jak to zrobić ;-). Na lunuxie - w moim przypadku ubuntu - sprawa jest banalna:

- edytujesz plik /etc/hosts

i dopisujesz linię:

127.0.1.1 Piekarz

Dodatkowo w pliku:

/etc/apache2/sites-available/default dopisujesz:

(zakładam, że pliki z piekarzem masz w sciezce /home/moja_nazwa_usera/easypress )

<VirtualHost *>
 ServerName piekarz
 DocumentRoot "/home/moja_nazwa_usera/easypress/web"
 DirectoryIndex index.php

 <Directory "/home/moja_nazwa_usera/easypress/web">
  AllowOverride All
 </Directory>
</VirtualHost>

Zwróć szczególną uwagę na fakt, że wszsytkie wskazania są na katalog easypress/web a nie easypress

Na razie tyle

;) W razie gdybyś umieszczał Piekarza na hostingu sprawa jest prosta - wrzuć pliki na serwer i wskaż dowolną subdomenę na katalog web (katalog web jest w katalogu easypress)

krok2: utwórz bazę danych mysql o dowolnej nazwie (metoda porównywania znaków utf8_polish_ci) - najłatwiej za pomocą phpMyAdmin

Następnie utwórz tabele - w tym celu wywołaj skrypt sql z katalogu easypress/data/sql/schema.sql (najłtawiej zrobić to w phpMyAdmin w zakładce sql - wystarczy wskazać plik i gotowe)

krok3: Konfiguracja połączenia z bazą

Otwórz plik /easypress/config/database.yml i popraw linię:

	  dsn:		  mysql://username:haslo@host/nazwabazy

Wstawiając za username, haslo, host/ nazwabazy odpowiednie wartości.

krok4: Dla pewności usuń całą zawartość katalogu /easypress/cache (nie usuwaja samego katalogu, tylko jego zawartość) - katalog powinien być pusty, chyba że próbowałeś uruchomić piekarza.

I to by było na tyle -> wywołaj w przeglądarce adres subdomeny pod jaką masz piekarza (jeśli instalowałeś wszystko na localhoscie to wystarczy w przeglądarce wpisać https://piekarz)

Jeśli wszystko poszło dobrze to powinieneś zobaczyć w przeglądarce piekarza.

Jeśli czytasz to dalej to znaczy że coś poszło nie tak ;-) Co możesz zrobić:

- sprawdź czy podałeś poprawne parametry do połączenie z bazą danych. (pamiętaj po każdej zmianie w pliku database.yml musisz usunąć całą zawartość katalogu /easypress/cache - inaczej aplikacja nadal będzie korzystać ze starych ustawień)

- spróbuj wywołać piekarza w środowisku developerskim (do adresu w przeglądarce dopisz na końcu frontend_dev.php) - powinny pojawić się jakieś błędy

____

Zaraz w następnym poście dodam krótkie wprowadzenie jak zacząć pracę.

Kobol is the name of a planet in the fictional universe - the birthplace and original home of humanity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzedni poście było o instalacji - jeśli udało ci się uruchomić Piekarza to pora na ciasteczka ;-)

Zanim zaczniesz pracę, zwrócę uwagę na fakt, że w zarówno w firefoxie jak i w operze istnieje możliwość przeciągania elementów - i tak np. jeśli przeciągniesz link do pola tekstowego to zostanie wklejony do niego url tego linka, jeśli przeciągniesz zawartość jednego pola tekstowego do drugiego to dokonasz kopiowania itd - dzięki temu praca z piekarzem będzie szybka i przyjemna - nie używaj opcji kopiuj&wklej tylko po prostu przeciągaj wszystko co trzeba do pól formularza.

A teraz zaczynamy pracę.

1. Zacznij od utworzenia projektu (menu->projekty potem create - wpisz cokolwiek)

2. Utwórz przynajmniej 1 artykuł - używaj {|} jeśli chcesz miksować treść - miksowanie działa w tytule, tresci i slowach kluczowych - slowa kluczowe dodatkowo zmieniaja losowo swoją kolejność podczas wstawiania. Pole nazwa pozostaw bez mieszania - po tej nazwie bedziesz poznawała artykuł w systemie.

3. Przejdź do menu->ustawienia - utwórz 1 nowy wiersz (przycisk create) - docelowo będzie można pewnie używać wielu użytkowników, ale obecnie działa tylko 1 więc nie twórz kolejnych wpisów

4. Przejdź do menu->znajdź nowe pressle i dodaj kilka pressli do bazy (używaj przeciągania ze spisu do tego małego pola tekstowego po prawej stronie)

5. przejdź do menu->zarejestruj się w presselach -> powinna być tam lista presseli, które przed chwilą dodałeś - kliknij na link rejestracja po kolei przy każdym presselu - za każdym razem system automatycznie otworzy nową zakładkę, i wyśle formularz rejestracyjny - w razie niepowodzenia (np. tokeny) formularz zostanie wyswietlony i będziesz mógł dokończyć ręcznie.

6. przejdź do parsuj skrzynkę i pobierz maile z potwierdzeniami rejestracji -> przy każdym potwierdzeniu jest link umożliwiający dodanie utworzonego konta do bazy.

7. Możesz zacząć dodawanie artykułów menu->projekty. Przy projekcie masz link dodaj artykuły ->kliknij i postępuj zgodnie ze wskazówkami

Kobol is the name of a planet in the fictional universe - the birthplace and original home of humanity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A że tak spytam nieśmiało jak ten projekt otworzyć w eclipse ?

Bo ja zrobiłem:

1)File ->New->Php Project (nazwa easypress)

2)I wgrałem do katalogu projektu Twoje pliki , ale niestety żadne pliki w projekcie sie nie pojawiły ;)

A poza tym to chwała Ci ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzelam w ciemno -> jeśli najpierw stworzyłeś projekt a potem wgrałeś pliki to spróbuj klinąć prawym klawiszem na projekcie i opcja odśwież/refresh ->eclipse nie trzyma synchronizacji z systemem plików jeśli robisz coś poza eclipsem - po każdej takie operacji warto wykonać odświeżenie projektu.

Jeśli to nie to to nie wiem - bo pliki w samej paczce były prawda?

Kobol is the name of a planet in the fictional universe - the birthplace and original home of humanity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alo

kurcze, wszystko zgodnie z intrukcja a wywalil mi:

Fatal error: xcache_count() [function.xcache-count]: xcache.admin.user and xcache.admin.pass is required in (...)/piekarz/lib/symfony/cache/sfProcessCache.class.php on line 157

cache czysty, dane do bazy uzupelnione i baza stoi, uprawnienia 0777 dla cache sa

Blog Technologii WWW: DailyWeb.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzięki za zgłoszenie. Z tego co na szybko znalazłem w google, to raczej nie jest wina aplikacji, a samego frameworka + xcache. Jeśli masz możliwość, spróbuj instalacji na innym hostingu/ na localhost a jeśli nie to możesz spróbować rozwiązań z wątku na forum symfony:

https://www.symfony-project.org/forum/index.php/t/4147/

Mam nadzieję, że to ci Pomoże.

Sam próbowałem na Insane (działa tylko problem z obsługą socketów, które będą potrzebne w najbliższej wersji do pobierania maili), Kei.pl (działa bardzo dobrze), localhost (działa bardzo dobrze) - wiem też że działa na serwerach NetArt.

Polecam w miarę możliwości instalację na localhost - zapewni to największy komfort użytkowania.

Korzystając z okazji, dostałem kilka trafnych wskazówek od jednego z użytkowników PiO, a konkretnie Lesia, co do opcji wartych zaimplementowania/poprawienia. Kilka z nich to:

- możliwość zabezpieczenia dostępu hasłem dla osób korzystających z aplikacji na zewnątrz

- poprawa obsługi skrzynki mailowej (obecnie przy większej ilości maili występuje problem z parsowaniem jeśli nie ma odpowiedniej mocy obliczeniowej)

- zmiana czcionek w formularzach na większe

- możliwość importu presseli z pliku tekstowego

- możliwość automatycznego przejścia do kolejnego pressela po dodaniu artykułu

- ładniejszy design :angry:

Jeśli ktoś jeszcze użytkował i ma jakieś sugestie to proszę pisać.

Kobol is the name of a planet in the fictional universe - the birthplace and original home of humanity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności