Skocz do zawartości

Jak najoptymalniej przenieść stronę na inny serwer?


Kalolek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chcę przenieść stronę na inny serwer, ale jako iż jest ona dość dobrze wypozycjonowana , to chciałbym żeby ucierpiała jak najmniej.

pytania

1. żeby nie zrobić duplicat content muszę stronę ze starego serwera wywalić i wrzucić ją na nowy... jednak, czy google mając w pamięci stary wygląd strony może ją zbanować za duplicat? - czy jeżeli wywale tamta strone z serwa i zaraz potem wrzuce ja na nowy serwer, to wszystko będzie ok?

2. czy przenosząc stronę na inny serwer ucierpi moja pozycja w google ? (wiadomo, że troche tak z powodu straty linków, ale czy za zawartość będę wysoko oceniony nadal?)

3. Co mam zrobić na starej stronie żeby przekierować ją na nową? - jeżeli zostawie stronę z informacją o przeniesieniu i linkiem do nowej strony, to może isę nie spodobać google? - co w takim wypadku zrobić, aby poinformować odwiedzających?

4. Czy da się zrobić tak, aby strona była na nowym serwerze, ale miała stary adres? - jak? czy to będzie coś kosztować na darmowym serwerze?

I czy wtedy pozycja w google będzie identyczna jak przed przenosinami?

Aha i czy wtedy tylko strona gowna będzie miała stary adres, czy podstrony także? to również byłoby ważne, ale nie aż tak:)

5. Jaki jest najlepszy sposób na przeniesienie strony tak, aby jak najmniej stracić w google? - czy ten z pkt. 4? jeżeli jeszcze inny, to proszę napiszcie go tutaj.

Pozdrawiam,

czekam z niecierpliwością na odpowiedź, ponieważ hosting mi nawala;(

Ka-lolek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4. Czy da się zrobić tak, aby strona była na nowym serwerze, ale miała stary adres? - jak? czy to będzie coś kosztować na darmowym serwerze?

Jeśli masz zarejestrowaną domenę, to tylko hosting zmieniasz, a cała reszta pozostaje bez zmian. Jeśli masz na darmowym to już gorzej.

Pozostaje

Przekierowanie 301

Autor postu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne szkody wynikłe z wykorzystania zawartych w nim informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. żeby nie zrobić duplicat content muszę stronę ze starego serwera wywalić i wrzucić ją na nowy... jednak, czy google mając w pamięci stary wygląd strony może ją zbanować za duplicat? - czy jeżeli wywale tamta strone z serwa i zaraz potem wrzuce ja na nowy serwer, to wszystko będzie ok?

Wyrzucanie z indeksu za duplicate ma miejsce co jakiś czas.

To nie jest tak, że jeśli powstanie drugi site z takim samym contentem to G sie "wkurzy" i odrazu wyrzuci nową stronę z tą samą treścia...

No chyba, że przekombinujesz i użyjesz przekierowania 302... :)

Live Free or Die

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności