Skocz do zawartości

uptime serwera- jak to ma sie do pozycji w google?


wrednotka

Rekomendowane odpowiedzi

Mam kilka stronek postawionych na jednym serwerze.

Mój problem polega na tym, że właśnie te stonki nie mogą uzyskac w żaden sposób dobrej pozycji w google.

Mimo iz np. w MSNie dwie ze stronek mam w pierwszej 10, w google czasem ciężko jest ją znależć między 300 a 400 pozycją. Stony są raczej dobrze zoptymalizowane. Dziwne jest także to, że wyprzedzają je stronki zupełnie nie powiązane z tematem.

Sandbox (o ile istnieje) także bym wylkuczyła w tym momęcie, gdyż z żadnej strony nie przedobrzyłam.

Stawiała bym raczej na problemy z serwerem.

I moje pytanie:

jaki wpływ ma uptime serwera w google i jak google to sprawdza?

Ktoś może mi pomóc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój problem polega na tym, że właśnie te stonki nie mogą uzyskac w żaden sposób dobrej pozycji w google

gdzieś przeczytałem, że jeżeli kilka stron jest na jednym serwie i są zlinkowane między sobą to goglarka traktuje takie linki jako wewnętrzne może u Ciebie tak jest ?

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z resztą posiadają dość dużą ilość linków zewnętrznych

może jeszcze nie w pełni zindeksowane ? jeżeli nówki

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiała bym raczej na problemy z serwerem.  

I moje pytanie:  

jaki wpływ ma uptime serwera w google i jak google to sprawdza?

A ja sądzę, że jeśli rzeczywiście jest jakaś dodatkowa lista 'faktorów'

na które Google zwraca uwagę, to może na niej widnieć właśnie ogólnie

pojeta dostępność strony, na którą może mieć wpływ właśnie częste

niedomaganie serwera, czy też chociażby problem z widocznością w DNS.

Bo po co umieszczać stronę na szczycie wyników, skoro dwie na trzy

ostatnie wizyty bota zwróciły timeout? Przykład, oczywiście.

Szy.

PS. Warto przestudiować listę 100 czynników na które zwraca uwagę G.

Nie ma tam nic o serwerze, dostępności? Nie czytałem jeszcze, brak czasu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Warto przestudiować listę 100 czynników na które zwraca uwagę G.

czyżbyś o tym pisał ?

https://www.vaughns-1-pagers.com/internet/g...ing-factors.htm

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam tak z bazą firm ze stopki. W MSN jest spoko, w ostatnim update dostała z PR0 - PR4 i zaraz po spadła ze swojej magicznej 180tej pozycji gdzieś poza 500.Teraz wróciła na 60-tektóreś i się trzyma. Ja to potraktowałem w końcu jako szkołe pokory i cierpliwości :? , bo nic lepszego mi się nie udało wymyśleć, pytanie na forum też nie dało odpowiedzi jednoznacznej.

Zbieram linki i wierzę w sandbox ;)

tonery tusze :: karmy dla psów - zapraszam :: Psiarskie forum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzieś przeczytałem, że jeżeli kilka stron jest na jednym serwie i są zlinkowane między sobą to goglarka traktuje takie linki jako wewnętrzne

A masz moze jakis dowod na to?

Wydaje mi sie, ze przeczytalem to w jednym z postow Szooka, ale to byl raczej post, ktorego nie mozna brac powaznie. Cos takiego jest wedlug mnie niemozliwe, ale mozna by zrobic jakies testy dla pewnosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności