Skocz do zawartości

Przeniesienie treści z jednego wpisu na jedną kategorię


pietrask

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka. Jeden wpis fajnie wskoczył (pozycje) na kilka fraz, jednak jest to sklep, więc z pewnością lepiej byłoby zebrać ten ruch na kategorię. Czy udałoby się zachować dobry wynik (wysoką pozycję dla danych zapytań), jeśli przeniósłbym treść z wpisu na kategorię (np. dodatkowo wyłączając wpis, a do tego wykonując z wpisu na kategorię 301?), czy lepiej nie kombinować?

Sprawdzona wizażystka Konin - oliwiaprzychodzka-makeup.pl makijażystka, która wykona dla Ciebie świetną metamorfozę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3 godziny temu, pietrask napisał:

jeśli przeniósłbym treść z wpisu na kategorię (np. dodatkowo wyłączając wpis, a do tego wykonując z wpisu na kategorię 301?)

Na 99% to nie zadziała

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, pietrask napisał:

Jeden wpis fajnie wskoczył[...] czy lepiej nie kombinować?

Jeśli przez wpis rozumieć jakiś artykuł, to można z niego podlinkować kategorie z treści lub dodać grafiki reklamowe do kategorii lub bezpośrednio do produktów.

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 4.07.2022 o 18:57, pietrask napisał:

Siemka. Jeden wpis fajnie wskoczył (pozycje) na kilka fraz, jednak jest to sklep, więc z pewnością lepiej byłoby zebrać ten ruch na kategorię. Czy udałoby się zachować dobry wynik (wysoką pozycję dla danych zapytań), jeśli przeniósłbym treść z wpisu na kategorię (np. dodatkowo wyłączając wpis, a do tego wykonując z wpisu na kategorię 301?), czy lepiej nie kombinować?

Ja ostatnio przenosiłem w ten sposób kilka wpisów na kategorie i się udało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mikee napisał:

Ja ostatnio przenosiłem w ten sposób kilka wpisów na kategorie i się udało. 

Hmm, zdania są podzielone, w takim razie trzeba zweryfikować jak to zadziała u mnie na jednym przykładzie :)

Sprawdzona wizażystka Konin - oliwiaprzychodzka-makeup.pl makijażystka, która wykona dla Ciebie świetną metamorfozę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.07.2022 o 18:57, pietrask napisał:

. Czy udałoby się zachować dobry wynik (wysoką pozycję dla danych zapytań), jeśli przeniósłbym treść z wpisu na kategorię (np. dodatkowo wyłączając wpis, a do tego wykonując z wpisu na kategorię 301?)

 

Robiliśmy takie testy, nawet w tym roku i działa bardzo dobrze. Jeśli przeniesiesz całą treść i zrobisz 301 to kategoria powinna dość szybko zapałać wysokie pozycje na jakie był tamten wpis.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, pietrask napisał:

Hmm, zdania są podzielone

Dlatego bo jest to zależne w znacznej mierze od sposobu wyświetlania listingu w danej kategorii, w listingu wyświetlają się krótkie opisy/nazwy produktów i te zajawki też są zliczane przez algo analizujący treść. No i może dojść do zaburzenia intencyjności albo do jej poprawy.

  • Like 1

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pietrask napisał:

Czyli najlepiej jedną próbkę przetestować u siebie i zobaczyć co się wydarzy :)

 

Tak, raz działa lepiej, a raz wcale. Zależy jakiego typu wynik Google chce pokazać. Jeśli w wynikach wyszukiwania są same wpisy blogowe to dość mała szansa, że będzie chciał pokazać kategorię z listingiem produktów lub konkretny produkt na to zapytanie. No i należy pamiętać, że jeśli dzisiaj tak jest to jutro może być na odwrót, bo to też się zmienia.

  • Like 1

Firia.pl - Blog pasjonatki wszystkiego co związane ze zdrowiem, odżywianiem oraz psychologią
Każdy czasem potrzebuje pięknych życzeń i wierszyków na najróżniejsze okazje - https://zyczeniowo.pl/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę na słowa kluczowe w listingu produktów - czy nawiązują bezpośrednio do głównych fraz z tej kategorii. Nie zawsze się tak da zrobić, żeby było np. Nazwa kategorii dywany wełniane i listing produktów: dywan wełniany taki owaki, dywan wełniany super firmy, dywan wełniany bla bla. Czasem trzeba nieźle pokombinować :). 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mikee napisał:

Zwróć uwagę na słowa kluczowe w listingu produktów - czy nawiązują bezpośrednio do głównych fraz z tej kategorii. Nie zawsze się tak da zrobić, żeby było np. Nazwa kategorii dywany wełniane i listing produktów: dywan wełniany taki owaki, dywan wełniany super firmy, dywan wełniany bla bla. Czasem trzeba nieźle pokombinować :). 

Wiadomo, analiza działań musi być. Dzięki za kolejne wskazówki.

Sprawdzona wizażystka Konin - oliwiaprzychodzka-makeup.pl makijażystka, która wykona dla Ciebie świetną metamorfozę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności