Jump to content
jaguar

Nowa domena i 301 z dobrego zaplecza czy na świeżej pracować?

Recommended Posts

Stawiam kompletnie nowy serwis na zarejestrowanej rok temu domenie(nic w indeksie do tej pory nie było), z kompletnie nowymi ale wysokiej jakości treściami. Natomiast mam też wciąż fajną zapleczówkę., w dokładnie tej samej tematyce (większość fraz identyczna). Treści na niej są dobre ale dużo mniej fajne niż na docelowym serwisie. . Pozycje na niej na te same frazy docelowe, które dotyczą nowej domeny, wahają się od 18 - 28 miejsca. Szału nie ma ale żeby nawet tam dojść, naturalnie bez przesadnej pracy, zajęło trochę czasu. 

Czy dobrym pomysłem jest zrobienie 301 z tej zapleczówki na kompletnie nową stronę aby "skrócić" czas wejścia w Google(przekierować szybciej trochę linków i zaufania) i dać jej już trochę mocy nieco szybciej na początek z racji że będą tam super treści i potem dalej ją bezpośrednio linkować i dodawać nowe treści? Czy lepiej zostawić zapleczówkę i tylko podlinkować docelową stronę. Zapleczówka jest super czysta, ma trochę fajnych linków i historię około roczną właśnie w Google podczas której naturalnie wzrastała jej pozycja oraz ilość linków. 

Pewnie pojawią się opinie aby podmienić po prostu treść ale nie jest to takie łatwe bo nowa domena po pierwsze ma fajniejszą nazwę. po 2 jest szykowana na wiele języków(i tutaj też nazwa odgrywa kluczową rolę, jest międzynarodowa). 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@jaguar Przy jednej zapleczówce lepiej zrobić 301. Lepszy efekt uzyskasz przy przekierowaniu tej domeny niż linkowaniu docelowej z jednej zapleczówki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zapleczówek akurat jest trochę więcej, ok 10. Ta jedna akurat pasuje najbardziej tematycznie, dlatego pytanie czy warto jedną z nich poświęcić i pomóc trochę świeżej domenie - czy to jeszcze działa, czy tak się robi? Mam sporo oczekiwania od nowej domeny i nie chciałbym jej spalić na początku ale jeśli to wciąż działa i tak się robi to też chcę jej pomóc nieco na starcie. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy