Jump to content

Umieszczanie unikalnych artykułów z linkami zwrotnymi


Recommended Posts

Hej, chciałbym Was prosić o opinie. Mianowicie, mam 3 stronki pokrewne tematycznie, które do tej pory zawierały artykuły unikalne, bez linków zwrotnych oraz ogólnie na stronie nie było żadnych innych linków do stron zewnętrznych, strony również nie linkowały się wzajemnie. Po prostu trafiłem kiedyś na moim zdaniem atrakcyjne domeny i by nie były bezczynne to poświęciłem trochę czasu i środków na zbudowanie 3 stron.

 

- Strony mają kupione i spersonalizowane szablony

- Strony mają od 125-200 wpisów unikalnych

 

Nie mam celu budowania tych stron, nie służą mi jako zaplecze i nie będą służyć, ale chciałbym je jakoś rozwijać stąd moje pytanie - czy warto jest dostarczać tym stronom artykuły branżowe, ale zawierające linki zwrotne i budować content, tak by się on indeksował w wyszukiwarkach i zaindeksowanych podstron przybywało, czy lepiej dostarczać mniej wpisów, ale dalej bez linków zewnętrznych.

 

Średnio na 1 wpis bez linku potrzebuje około 3 dni, więc rocznie przybywa ich w okolicy 100 na każdy serwis. Mam możliwość zdobycia około 1 wpisu 4000 zzsp dziennie, ale zawierającego link zwrotny i stąd moje pytanie do Was. Będę wdzieczny za każde Wasze rady, za każde Wasze sugestie, pozycjonowaniem stron ostatni raz zajmowałem się, jak kupowało się adwordsy kupony po cenie mniej niż 1 zł, a linki zdobywało z qlwebów

Link to post
Share on other sites

Nie mam celu, po prostu kiedyś szukałem sobie ciekawych wolnych domen i udało mi się znaleźć według mnie 3 interesujące z podobnej branży i je zakupiłem a żeby coś na nich stało to postawiłem WP, zacząłem przeglądać płatne style i jakoś koncepcja sama nachodziła.

 

Nie wiem, może kiedyś je sprzedam, może kiedyś się do czegoś przydadzą, może wepnę jakiegoś Adsensa lub jakoś inaczej będę monetyzować to co się a stronach będzie działo.

Link to post
Share on other sites

Jedyne co mi przychodzi na myśl to gdy posiadasz takie strony i mają one jakiekolwiek znaczenie w postaci widoczności i ruchu oraz odpowiedniego linkowania  wewnętrznego jak i offfsite to masz takie opcje:

- dołączyć do whitepress czy linkhouse i zacząć sprzedawać miejsce na art. sponsorowane

- wrzucić adsense i czerpać korzyści z reklam

 • Like 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki za podpowiedź, bardziej zależy mi na budowaniu wartości witryny poprzez budowanie contentu i stąd pytanie, czy długie artykuły branżowe w formie poradnika ok. 4000 znaków ale zawierające w stopce podpisany link, do firmy która go dostarczyła ma jakiś wpływ na taką stronę?

 

Umówmy się, nie są to jakieś wiekowe portale czy nadzwyczajne perełki - całość zaczęła się na przełomie zeszłego roku więc domeny w miarę świeżę, bez jakieś historii w necie na linkhouse czy whitepress przyjdzie czas. Strony postawiłem tylko dlatego, że podobały mi się domeny oraz znalazłem interesujące szablony na themeforest i kupiłem trochę tekstów - kilkaset przez ostatni rok na GC tak naprawdę nie moja branża a domeny kupowałem między 1 zł a 9 zł 

 

Zyskamy

 • zaindeksowane strony 
 • jakiś ruch organiczny
 • ilość treści na stronie

 

Tracimy

 • narażamy się na filtr w google
 • strona z dużą ilością artykułów z linkiem zwrotnym wygląda mniej wiarygodnie? -> polemika
 • poświęcam trochę pracy na wprowadzenie artykułu, dobór tagów, meta zgodnie z yoast, opisywanie zdjęć, formatowanie tekstu

 

 

Link to post
Share on other sites

@moto-strefa fascynują mnie tacy ludzie... Ja jeżeli coś robię to w ściśle określonym celu: dla zarobku, dla rozrywki albo żeby powkurzać konkurencję/teściową/proboszcza.

Masz stronę i nie wiesz po co? to tym bardziej nie ma to znaczenia czy google da tej stronie filtr.

Natomiast jeżeli chcesz jednak założyć adsense, no to nie wiem o co się pytasz, rozbudowujesz stronę, dokładasz reklam, generujesz ruch. Jeżeli chcesz dokładać płatne arty zamiast adsense, to nie skupiasz się na ruchu tylko na "parametrach" strony - proste...

 

 

Ekologiczne torby papierowe z nadrukiem. Wysoka jakość! Chyba, że wolicie torby w Gdańsku ...
Siemianice to taka mała słoneczna miejscowość :)

Link to post
Share on other sites

Tak jak wspominałem - założyłem strony bo kupiłem interesujące domeny, dlatego buduje ich zawartość i wartość. Być może, kiedyś jak strony będą na tyle by być atrakcyjne dla potencjalnych kupujących to wówczas może je sprzedam, z innych rzeczy nie zamierzam nikogo wkurzać, rozrywka raczej z tego dla mnie mizerna no może poza faktem rozgryzienia wtyczek i szablonu. Adsense nie chcę, gdyż chciałbym by strona była czysta i przyjemna w użytkowaniu, reklamy trochę to utrudniają, stąd zainwestowałem w ładny, czysty i związany z tematyką szablon.

 

Reasumując, gdybyś chciał mi doradzić - strony buduję po to, by je rozwijać, by pozyskać jak najwięcej ruchu organicznego by być może zaczęły pojawiać się na niej komentarze od osób, które weszły i przeczytały artykuł (nie mówię o botach spamujących) a jednocześnie by zbudować wartość a jak się rozwinie na tyle, że będzie ktoś zainteresowany ich zakupem to tego nie wykluczam. 

 

Być może, będą w ofercie serwisów takich jak linkhouse czy whitepress a przychody reinwestowane w artykuły redakcyjne

Link to post
Share on other sites

@moto-strefa  teraz prawidłowo przedstawiłeś kontekst, ale zagubiło się pytanie. Bo jeżeli Twój jedyny problem to czy pisać arty samemu, czy brać w zamian za linka, to dla wartości serwisu lepsze jest rozwiązanie pierwsze, bo z całego serwisu będzie mało linków zewnętrznych, a jak ktoś to kiedyś być może kupi to i tak zapewne uwali linki wychodzące, no ale w sumie to nie Twój problem już będzie.

 

Ekologiczne torby papierowe z nadrukiem. Wysoka jakość! Chyba, że wolicie torby w Gdańsku ...
Siemianice to taka mała słoneczna miejscowość :)

Link to post
Share on other sites

Pisałem w poprzednich postach, ale chodzi oto, że sam jestem w stanie zapewnić powiedzmy artykuł bez linków co 3 dni natomiast posiłkując się artykułem unikalnym ale z linkiem zwrotnym mógłbym dostarczać 3 x więcej artykułów. Pytanie moje chodziło, czy rozwijając serwis warto z takiej oferty skorzystać? Tak jak już wspomniałem interesuje mnie rozwój serwisu, by w serwisie utworzył się naturalny ruch pochodzący z wyszukiwarek internetowych - to będzie dla mnie wyznacznik, że serwis się rozwija

Link to post
Share on other sites
W dniu 31.12.2019 o 14:26, moto-strefa napisał:

czy warto jest dostarczać tym stronom artykuły branżowe, ale zawierające linki zwrotne i budować content, tak by się on indeksował w wyszukiwarkach i zaindeksowanych podstron przybywało, czy lepiej dostarczać mniej wpisów, ale dalej bez linków zewnętrznych.

 

Nienaturalna jest strona gdy nie posiada linków wychodzących, wewnętrznych i przychodzących.

 • Like 1
Link to post
Share on other sites

@moto-strefa imho dobrze kombinujesz, tyle by nie przesadzić, bo jesli 95%podstron będzie miało dokładnie 1 albo jak np. w SWLach dokładnie 3 linki wychodzące to też jest malo naturalne.

 • Like 1

Ekologiczne torby papierowe z nadrukiem. Wysoka jakość! Chyba, że wolicie torby w Gdańsku ...
Siemianice to taka mała słoneczna miejscowość :)

Link to post
Share on other sites

Nie mogłem znaleźć w internecie, ale czy są jakieś informacje, że strona/wpis zawierający link zwrotny jest gorzej indeksowany? Po czym poznać, że strona jest zapleczem a po czym, że normalną witryną - mam na celu, by serwisy nie były traktowane jako zapleczowe stąd takie pytanie.

 

Jakich narzędzi używacie do analizy stron, parametrów - czy Semstorm na początek i monitorowanie ilości zaindeksowanych stron i ruchu będzie jakimś wyznacznikiem w połączeniu z Google SC ? Mam inną stronę, która ma 12 lat i generuje ruch 500 tys odsłon (ok. 250 tys unikalnych) - czy warto wrzucić na niej linki do nowych stron? (inna branża)

 

Póki co porobiłem sobie RSS z wpisami najnowszymi i umieściłem je na innych swoich stronach (inna branża) ale domeny mają powyżej 10 lat, dodatkowo na nowozałożonych stronach zrobiłem linkowanie wewnętrze - czyli na stronie wpisu pokazują się inne sugerowane wpisy

Edited by moto-strefa
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy