Jump to content
M@k

Czy warto dodać mapę

Recommended Posts

Mam takie pytanie. Czy zauważaliście różnice po dodaniu mapy do gogle sitemap. Czy w ogóle to ma jakieś znaczenie i przyspiesza indeksowanie. Dodałem na próbę parę dni temu do jednej domeny mapę i nie widzę aby google zaczął chodzić po tych linkach z mapy. Czy może po dodaniu mapy trzeba poczekać dłużej? Bo nie wiem czy jest sens dodawać do reszty domen.

Jakie są wasze spostrzeżenia?

Pozdrawiam

Jest sens.

W przypadku duzych witryn (>50k podstron) to wrecz koniecznosc.

W wakacje w jednym serwisie zmienialem strukture linkow i domene, google do listopada zaindeksowal okolo 4k podstron. W tamtym tygodniu zrobilem porzadna sitemap, teraz obserwuje ponad 200% wzrost site.

Wnioski raczej proste :D

Ostatni post na blogu - Po co Ci katalog stron?

if.pl

W google wszystko zajmuje x czasu, gdzie x to wartość od 1 do nieskończoności :D

A na poważnie... Mnie się wydaje, że sitemap'y przyśpieszają indeksowanie w przypadku słabo linkowanych stron. W przeciwnym razie różnica będzie pewnie nieznaczna.

Chyba nikt naprawdę nie wie jak to jest :D

Spis stron

Loga, dzwonki - nakarm komóreczkę...

Zdecydowanie warto !

Google Sitemaps zostało stworzone dla nas wszystkich webmastrów i pozycjonerów... Jest do droga komunikacji między użytkownikiem a globalna wyszukiwarką... Zdecydowanie warto !!

Wyjątkowe szkolenia o marketingu internetowym!

Współorganizowane przez

SprawnyMarketing.pl

Jednak już nie... Google zaczął od jakiegoś czasu polegać na tym, że nie za bardzo komunikuje się z webmasterami... Domena linkowana w miarę systematycznie szybciej i więcej bedzie miała zaindexowanych podstron niż poprzez sitemap... Wyszukiwarka zaczęła ignorować url-e z sitemaps... Niestety...

Zielnik - Katalog Stron Zielnik Szkolny dodaj url... Katalog Brudny spróbuj się dodać...

Projekt jest cały czas rozwijany. Ostatnio pojawiły się analizy szybkości indeksowania stron i możliwość ich spowolnienia lub przyśpieszenia. Mam takie pytanie do użytkowników sitemaps:

Czy ma ktoś dostępną opcję "szybciej" przy szybkości indeksowania?

Umnie jest przy tym:

W tej chwili szybkość indeksowania nie jest takim czynnikiem podczas indeksowania tej witryny.

Portal komputerowy

-
webmastering, biznes

Forum IT - informatyka, komputery, technologie

Dzięki za wszystkie odpowiedzi

Ale mam jeszcze pytanie. Niby wyszukiwarki porozumiały się co do standardu i ma być jak na http://www.sitemaps.org/. I tak zrobiłem mapy. Yahoo ładnie wciągnął ale google wywala błąd że ma być niby w jego standardzie :

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>

<urlset xmlns="http://www.google.com/schemas/sitemap/0.84">

I teraz nie wiem czy muszę zrobić nowe mapy specjalnie pod google czy poczekać aż raczą zmienić na wspólne mapy jak na http://www.sitemaps.org/.

Co o tym myślicie?

Pozdrawiam

Co o tym myślicie?

Pozdrawiam

Ja na razie czekam...

z tego co zrozumialem na sitemaps.org to wszystko juz dazy do unifikacji i mozna juz stosowac schema od nich, tylko ze ...

po co ?

Mam prawie zerowe wejscia z msn i yahoo...

Trzeba mierzyc sily na zamiary :D

pozdro