Jump to content
Glina91

Site:domena.pl pod każdym linkiem taki sam meta opis

Recommended Posts

Hej, 

nie wiem czy to jest dobrze ustawione, ale moja domena gdy wpiszę w google "site:www.allerad.com" praktycznie pod każdym linkiem ma ten sam meta opis. Używam Yoast SEO premium i dla każdej domeny ustawiałem oddzielnie meta opis. 

Dodam, że strona jest postawiona na Wordpressie i nie wiem czy po prostu czegoś tam nie przestawiłem, że się tak dzieje.

Zaczynam dopiero się uczyć tego wszystkiego więc na pewno mam duże braki, jeżeli chodzi o wiedzę dotyczącą SEO.

Z góry dziękuję za każdą odpowiedź. 

Ponad miesiąc temu ale chyba znalazłem przyczynę tego zdarzenia przekopując forum, wtyczka Yoast ma opcję nadpisywania opisów i ja miałem wyłączoną. Więc za jakiś czas się dowiem czy to była ta przyczyna. 

Od razu możesz to sprawdzić - zresetuj cache, wejdź na swoją podstronę naciśnij prawym myszki - i kliknij wyświetl źródło strony i znajdź za pomocą ctrl +f 

<meta name="description"

Wtedy zobaczysz czy się coś faktycznie zmieniło.

Natomiast aby przyspieszyć roboty z Googla - wejdź w google search console - zakładka pobierz jako google - dodaj linki.

Wygląda mi na to, że tak jak by mam 2 opisy i meta tytuły?

Widzę zmianę w googlach ale ewidentnie mam coś źle ustawione, bo skoro używam Yoast Premium, a opis mam również dodany w Ustawieniach Ogólnych Wordpress-a, to miałem nadzieję, że wtyczka ma większą "moc" i zacznie nadpisywać te opisy i tytuły.

Bo jak sprawdzam źródło strony to jest tylko ten opis z ustawień ogólnych?

I czy powinienem go usunąć czy to za jakiś czas się zmieni samo?

Masz źle zrobiony szablon i podwójnie wstawiony znacznik meta description. Musisz usunąć nadmiarowy.

<meta name="viewport" content="width=device-width, initial-scale=1.0">
		<meta name="description" content="Pixel Technology &#8211; AlleRad to kompleksowy system radiologiczny. Nasz system współpracuje ze sprzętem każdego producenta. Rozwiązanie integruje się z zewnętrznymi systemami RIS/PACS/HIS wykorzystując moduł HL7.">

<!-- Fonts
		<link href="https://fonts.googleapis.com/css?family=Montserrat" rel="stylesheet">
		<link href='http://fonts.googleapis.com/css?family=Kanit&subset=latin,latin-ext' rel='stylesheet' type='text/css'>

..........

<!-- End Google Tag Manager for WordPress by DuracellTomi -->
<!-- This site is optimized with the Yoast SEO Premium plugin v7.9 - https://yoast.com/wordpress/plugins/seo/ -->
<meta name="description" content="Rozwiązanie integruje się z zewnętrznymi systemami RIS/PACS/HIS wykorzystując moduł HL7. Nasz system łączy się ze sprzętem każdego producenta"/>

dymna.jpg