Skocz do zawartości

Odnośniki z niechcianych stron - jak walczyć?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Mam od jakiegoś czasu problem z wysypem odnośników z niechcianych stron. Mam na myśli m.in.:

  • tarotegipcio.com.br
  • coupontagious.com
  • syco.com.br
  • shivtours.com
  • nilart.com.br
  • rctedu.in
  • conteccom.com.br
  • barrabali.com.br
  • hoteldholamaru.in
  • yesmerchandising.com.br
  • alfacell.com.br
  • colegioimaculada.com.br

Oczywiście nie ma możliwości kontaktu z właścicielami tych stron. W Majesticu widzę jak przybywa backlinków z tych domen (klasycznie - TF 0).

 

Jak z tym walczyć? Skorzystałem kilka miesięcy temu z Disavow Tool ale mam wrażenie, że to nic nie pomogło. Statystyki strony można powiedzieć, że stoją w miejscu, mimo dodawania nowych, unikalnych treści, linkowania z wartościowych stron, unikalnych metadanych, przyjaznych URL itd. Niezależnie od pozycji strony, irytuje mnie już sam fakt tego, że takie "dziadostwo" pojawia się w Majesticu.

 

Czy mogę prosić o jakieś dobre rady? Zmiana domeny nie wchodzi w grę.

 

Serdecznie pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Matt Damnati napisał:

Disavow dla całych domen

domain:domena

 

 

Zrobiłem tak: 

domain: domena (spacja pomiędzy dwukropkiem a domeną).

 

 

 

11 minut temu, Matt Damnati napisał:

Po jakim czasie sprawdzasz wyniki?

 

Disavow użyłem 19 października 2017. Z Majestica korzystam o miesiąc dłużej i praktycznie codziennie sprawdzam wyniki. Jeżeli chodzi o wyniki w GSC czy GA to tu jest stabilizacja na przestrzeni prawie roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawidłowo powinno być bez spacji np:

domain:yalovasu.net
domain:rozelleosteopaths.com.au
domain:abnospm.com
domain:ekoluvulu.com
domain:tiepcanthongtin.com
domain:anirbas.it

 

Plik txt zapisany w Unicode.

 

Nie wiem jak w Majestic, ale w Ahrefs po dodaniu kampanii masz możliwość wgrać pliku Disavow, aby nie pokazywało ci zrzekniętych linków. Pewnie w Majestic też (to tyko dla wglądu dla ciebie)

 

Po dodaniu DT trzeba poczekać jakiś czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Matt Damnati napisał:

Prawidłowo powinno być bez spacji np:

domain:yalovasu.net
domain:rozelleosteopaths.com.au
domain:abnospm.com
domain:ekoluvulu.com
domain:tiepcanthongtin.com
domain:anirbas.it

 

Plik txt zapisany w Unicode.

 

Dziękuję! Przygotuję raz jeszcze plik i zgłoszę go do DT.

 

Korzystając z okazji, czy należy również na początku przesłać argumentację w j. polskim (dlaczego proszę o zrzeczenie się odnośników ze wskazanych adresów/domen) poprzedzoną //, czy nie ma to najmniejszego sensu? 

 

3 minuty temu, Matt Damnati napisał:

Nie wiem jak w Majestic, ale w Ahrefs po dodaniu kampanii masz możliwość wgrać pliku Disavow, aby nie pokazywało ci zrzekniętych linków. Pewnie w Majestic też (to tyko dla wglądu dla ciebie)

 

W Majesticu nie znalazłem takiej funkcjonalności. Może niedokładnie szukałem, albo faktycznie nie ma takiej opcji. Nie zaszkodzi sprawdzić raz jeszcze. Dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno Cię interesować, co pokazuje Majestic, tylko co widzi Google. Wgrałeś w disavow - jest ok, jak tylko Google to przetworzy. To, że linki, których się zrzekłeś pojawiają się w Majestic nie wpływa na SEO. Jak już wspomniano, jeśli zależy Ci po prostu na przejrzystości analityki, to możesz skorzystać z opcji w Ahrefs (ale wtedy będzie to uwzględnione tylko w raportach Ahrefs).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Matt Damnati napisał:

Nie trzeba nic argumentować. Wgrywasz i już. Jak popełnisz błąd to wgrywasz nowy plik, wtedy stary będzie "nieważny".

 

Dziękuję!

 

2 godziny temu, Symeon napisał:

Nie powinno Cię interesować, co pokazuje Majestic, tylko co widzi Google. Wgrałeś w disavow - jest ok, jak tylko Google to przetworzy. To, że linki, których się zrzekłeś pojawiają się w Majestic nie wpływa na SEO. Jak już wspomniano, jeśli zależy Ci po prostu na przejrzystości analityki, to możesz skorzystać z opcji w Ahrefs (ale wtedy będzie to uwzględnione tylko w raportach Ahrefs).

 

Dziękuję. Zdaję sobie sprawę z tego, że Majestic to tylko narzędzie pomocnicze, które nie wie co wgrałem przez DT. Niemniej jednak przykre jest to, jak widzę w nim rosnącą liczbę backlinków prowadzących do mojej strony z niepożądanych źródeł. Co więcej, jeszcze bardziej boli jak są przejścia albo na nieistniejącą podstronę (czyli na stronę 404), albo na stronę główną... 

 

Jak można sobie z tym poradzić? Czy można w jakiś sensowny sposób zablokować ruch z tamtych stron, np. przez przekierowanie z powrotem na tamtą stronę? Czy będzie to dobre rozwiązanie i czy nie odbije mi się to działanie jeszcze bardziej na pozycjach? Czy miał ktoś z Was podobny problem? Jak sobie z nim poradziliście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.07.2018 o 14:01, nicp0nim napisał:

Jak można sobie z tym poradzić? Czy można w jakiś sensowny sposób zablokować ruch z tamtych stron

 

Tak, w .htaccess robisz blokadę dla konkretnych domen lub adresów IP i nie mają one wejścia na stronę.

Można się nawet pofatygować o zablokowanie całego kraju/kontynentu jak wygooglasz IP range of countries.

 

możesz wstawić taką formułę w htaccess:

# Analytics Spam Blocker - Start 

SetEnvIfNoCase Referer free-share-buttons.co spambot=yes

SetEnvIfNoCase Referer ekoluvulu.com spambot=yes

... itd
Order Deny,Allow
Deny from xxx.xx.xxx.x
Deny from env=spambot
# Analytics Spam Blocker - End

xxx.xx.xxx.x to dany numer IP, zamiennie

nie wiem czy "Deny from ekoluvulu.com" działa, czy musi być IP, na logikę tez powinno działać.

Nie musi być "entera" pomiędzy SetEnv, formularz forum spaprał mi edycję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SetEnvIfNoCase Referer bairroalto.com.br spambot=yes
SetEnvIfNoCase Referer uaal.com.br spambot=yes
SetEnvIfNoCase Referer 177.185.194.96 spambot=yes

Order Deny,Allow
Deny from xxx.xx.xxx.x
Deny from env=spambot

 

Bardzo Ci dziękuję. Proszę jeszcze o informację, czy aby na pewno dobrze zrozumiałem formułę, którą mam wpisać w pliku .htcaccess.

Czy ta powyższa będzie ok (łącząc adresy IP z domenami)? 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nicp0nim No nie ma za co.

Nie testowałem wszystkiego, dedukuję to z formułki pluginu do blokowania spambotów który działa na moim serwerze.

Order Deny,Allow
Deny from xxx.xx.xxx.x
Deny from env=spambot

To tak dodatkowo że są różne sposoby, jedno pod IP inne pod adresy.

SetEnvIfNoCase Referer 177.185.194.96 spambot=yes

~NoCase ignoruje duże/małe litery więc bardziej pod adres literami niż numerem IP.

Zablokój swój IP/swoją domenę która robi wejścia i spróbuj czy działa blokada z takiej czy siakiej linii poleceń, najprościej.

Na różnych hostingach też może być różnie z obsługą komendy SetEnvIf, to też swoją drogą - np. na home.pl może nie działać ale na beta.home.pl działa.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

A czy ktoś z szanownych forumowiczów może mi powiedzieć coś więcej o tej stronie saubhaya . com, ze względu że nawet nie mogę jej otworzyć a dużo linków prowadzi od niej do mojej witryny i zastanawiam się czy to może mi zaszkodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności