enforces

wygasła domena - czas przywrócenia

Polecane posty

Witam,

Przez przypadek zapomniałem przedłużyć domenę. Wygasła, ale od razu na drugi dzień skontaktowałem się z GoDaddy i zapłaciłem za przywrócenie domeny z .pl (105 USD  sic!) . Pobrali kasę i mija już 5 dzień i domeny ani widu ani słychu w panelu.

Pisałem do nich na support i dowiedziałem się, że coś tam źle podpięli u agenta i kilka dni temu dopiero podpięli coś prawidłowo. Mam się martwić?  To normalne że taka wygasła domena tak długo wraca do mnie do panelu klienta?

Jaki domena ma obecnie status we whois? Zazwyczaj domeny przywracane są w ciągu dnia, maks dwóch. Może domena jest już odnowiona, a problemem jest tylko kwestia jej statusu w Twoim panelu?

Teraz, wladcapierscieni napisał:

Jaki domena ma obecnie status we whois? Zazwyczaj domeny przywracane są w ciągu dnia, maks dwóch. Może domena jest już odnowiona, a problemem jest tylko kwestia jej statusu w Twoim panelu?

z tego co widzę to " po zakończeniu okresu rozliczeniowego ".

Też mi się wydaje że to powinno trwać 1 dzień. Nie wiem co to za amatorka tam się wyprawia.

@enforces I jak domena odzyskana bo też mam podobny przypadek, że zapomniałem odnowić domeny? :(

Napisano (edytowany)

Nie rozumiem jak można zapomnieć odnowić domenę, która wygasa przez miesiąc i zapewne rejestrator w tym czasie wysyła przypomnienia.

@enforces co rozumiesz poprzez " przywrócenie domeny " czy domena wygasała czy już wygasła? Jeżeli opcja nr 2, to domena mogła zostać przez kogoś przechwycona i w takim przypadku rejestrator nic nie zrobi. Wszystko powinieneś mieć we WhoIs.

I mała rada dla zapominalskich aby uniknąć problemów na przyszłość. Załóżcie sobie opcję na domenę (.pl) która jest ważna 3 lata i kosztuje około 40zł i nawet jak wam domena wygaśnie to i tak przejmiecie ją poprzez opcję a nie bulicie po 105 USD i nie macie pewności czy domena do was wróci.

Jak kogoś to zainteresuje to tu nabazgrałem trochę na temat opcji na domenę: https://dns.biz.pl/opcja-na-domene-sposobem-na-przejecie-domeny/

Edytowano przez cannot

Blog o domenach internetowych    DNS.biz.pl  

Chcesz przejąć domenę ? Zobacz gdzie przechwycić domenę

Finanse, kredyty, pożyczki, lokaty w jednym miejscu Finanse.net.pl

Wiekszosć rejestratorów ma opcje automatycznego przedłuzenia domeny wystarczy doladować konto wewnętrzne, na prawdę nie rozumiem w czym jest problem jeśli ktoś ma zamiar przedluzacz domenę to ma na to przeznaczoną kasę, więc doladowujesz konto i masz z głowy. Inna sprawa cięzko nie zauważyć przez 30 dni, że domena nie dziala.

re287am9.jpg

@cannot  można :) wszystko zależy od tego kto i ile ma domen oraz do czego je wykorzystuje. Jak masz jedną czy dwie domeny to ciężko jest zapomnieć odnowić domenę chyba, że masz złe maile podane do powiadomień. Jeżeli masz 100 czy 200 sztuk to czasami robi się problem i można zapomnieć :( Druga sprawa to mając ok. 200 domen wiadomo, że nie wszystkie  też potrzeba odnawiać więc tu też może jakaś domena uciec. Gdy domena nam przepada to uruchamia się matematyka czy odnawiać/odkupywać/przechwytywać itp czy lepiej wyszukać nową :)
Zakładanie opcji na domenę to fajna spawa ale dla małej ilości domen (koszty) no chyba, że są domeny wartościowe dla użytkownika to wtedy koszty nie mają znaczenia.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Przez SmogWawelski
      Witam wszystkich,

Na sprzedaż domeny Programing.pl,  Webdeveloping.pl
      Idealna domena pod własny projekt związany z programowaniem
      Cena do uzgodnienia

https://www.aftermarket.pl/domena/programing.pl
      https://www.aftermarket.pl/domena/webdeveloping.pl

info@domenowiec.pl
    • Przez kyniu
      RODO czyli ogólne rozporządzenie o ochronie danych od maja 2018 każda strona internetowa która przetwarza dane osobowe (czyli 99 % stron) musi mieć wdrożone RODO (brak takiego wdrożenia może skutkować nawet 20 000 000 euro kary !)

Wdrożenie samego RODO jest dość komplikowane i większość przedsiębiorców zleci to firmie zewnętrznej aby oszczędzić czas i mieć zwyczajnie spokój.

Domena RODO.SOS.PL idealnie nadaje się pod serwis oferujący właśnie takie wdrożenia – jeśli chcesz zarabiać oferując takie usługi (a rynek jest ogromny) ta nazwa domeny będzie idealnie pasować a klienci łatwo ją zapamiętają. Każdy wdrożenie to kilkaset złotych – już kilkanaście klientów w miesiącu to zysk rzędu kilku tysięcy złotych.

Zapraszam do licytacji:

https://allegro.pl/rodo-sos-pl-zarabiaj-na-wdrozeniach-i7435062035.html

kontakt: skrzynkanamaile(małpa)gmail.com

• Przez osv
      Do sprzedania posiadam listy domen ze statrankiem pod zaplecza do statlinka.

Listy są codziennie aktualizowane więc nie musisz sam ręcznie sprawdzać każdej domeny.
      Takie listy to oszczędność Twojego czasu za rozsądną cenę!

Pakiet 1 - Domeny wygasające zawiera:
      - wysyłkę pełnej listy domen wygasających na wskazany adres mailowy z danego dnia;
      - lista w formacie csv;
      - domeny mają statrank z przedziału 1-10
      - na lisice są pozycje: nazwa domeny,  Statrank, frazy,

cena - 50 PLN+VAT  

Pakiet 2 - Domeny wygasłe zawiera:
      - abonament na wysyłkę listy 4x w miesiącu czyli 1raz na tydzień pod wskazany adres mailowy;
      - lista w formacie csv;
      - domeny ze statrank > 0
      - na lisice są pozycje: nazwa domeny,  Statrank, frazy,

Lista domen wygasłych - 50 PLN+VAT / 30 dni

USŁUGI DODATKOWE:
      - Linkowanie z profili o wysokim TF (Trust Flow);
      - Pakiety mocnych linków;
      - Strony zapleczowe na darmowych platformach wordpress + linkowanie + indeksowanie (gratis);
      - punkty statlink; standard;
      - Raporty z Ahrefs.com i/lub Majestic.com dotyczące domeny;

Zapraszam do kontaktu i współpracy

Dane kontaktowe:

• Przez dawstaw
      Sprzedam mocną domenę
      http://mtr.im/

Domena zajmuje miejsce  119,996 w Majestic Milion ( https://majestic.com/reports/majestic-million?tld=im&majesticMillionType=2 )

Strona bardzo mocno podlinkowania
      Linki z takich stron jak wsj.com ( Wall Street Journal) itp
      Po wstawieniu na nią linka widać że przekazuje moc.

Możliwość przesłania pełnego raportu linków z systemu ahrefs.com dla poważnie zainteresowanych.

Cena: 500zł

Kontakt
      tel 663---919---818
      dawstaw[malpiszon-ek]poczta.onet.pl

• Przez Lutmark
      Opis: Na sprzedaż wystawiam domenę internetową pod forum o tematyce militarnej tudzież wojskowej. Idealnie nadaje się pod forum wojskowe i militarne, również na forum o samoobronie odzieży wojskowej itp. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu. 

Moje dane to:
      Imię: Marcin
      Nazwisko: Jurkiewicz
      E-mail.: jurkiewicz.foto@gmail.com 
      UWAGA! nie wystawiam faktury VAT.