Jump to content

Test - czy google czyta linki we flashu

Recommended Posts

Wiele razy spotkałem siez podejrzeniami, że google czyta linki we flashu

jedni mówią, że tak jest, inny dementują

Postanowiłem zrobic test - mianowicie w moim nowym katalogu jest mapka polski z linkami wewnątrz flasha:

getURL("index.php?wojewodztwo=7", "");

żadne inne linki nie prowadzą do tych podstron, wiec jesli google zaindeksuje wszystkie to znaczy, że podąża za linkami we flashu

link do katalogu w mojej sygnaturce

teraz tylko czekać na wyniki :P

Edited by zahar

Jeśli zbliża się Twój ślub i wesele to pewnie oglądasz różne suknie ślubne. Ciekawe suknie ślubne znajdziesz pod linkiem. Jak wiadomo suknie ślubne są tylko dla kobiet ;)

4.jpg

wystarczy sprawdzać czy w indeksie pojawi się ten adres:

http://hotele.name/index.php?wojewodztwo=10

narazie go nie ma, ale to jest narazie wina słabego podlinkowania itp. bo innych podstron też nie zaindeksowało jeszcze

adres nie jest robot-friendly, ale zwykle crawlery dają sobie z takimi radę - wiec pozostaje tylki linkowac i czekać ;p

Jeśli zbliża się Twój ślub i wesele to pewnie oglądasz różne suknie ślubne. Ciekawe suknie ślubne znajdziesz pod linkiem. Jak wiadomo suknie ślubne są tylko dla kobiet ;)

4.jpg

Problem z google polega na tym, że czyta różne śmiecie z wielu stronek... czasami znajdzie się coś takiego jak publicznie dostępne statystyki... a w statystykach lista stron "referer" googlebot to zczyta i doda do kolejki:]

Jeśli ktoś wejdzie z flasha na stronkę a potem przejdzie gdzieś gdzie G będzie mieć staty - przepadło:(

Boże, widzisz a nie grzmisz a jak grzmisz to nie trafiasz;)
-----

polinfor.pl

jak sie umiejetnie poda link do indexacji z swfem to google jak najbardziej przeczyta zawartosc flasha

jest myk z kodowaniem ktory trzeba wykonac

poza tym konkurencja predko nie zobaczy tych kilku kilo linkow zawartych w swf (w cache sie nie wyswietla) zeby zakablowac :)

aby zobaczyc jak malo ludzi wie o co chodzi i stosuje wpisz do googli

geturl filetype:swf

i tak co prawda cache nie podejrzysz ale mozna zobaczyc co widzi googlawka

oczywiscie tu widac tylko amatorskie rozwiazania gdzie getURL jest wpisane na zywca do kodu

a jak ktos zapisuje actionscript w bytecode to juz niewiele widac :(

aha i jeszcze jedno : najlepiej nie kompresowac swf (w ustawieniach publish setting) i bron boze nie haslowac !

Edited by jacek14

on (release) { getURL("http://beverly.kellyauto.com/"); }

<lol>

na czym polega ten myk z kodowaniem ?

btw

mój test polega na tym czy google samodzielnie zaindeksuje linki we flashu, bez żadnej pomocy i wskazówek, ani bez specjalnych utrudnień

na początku tematu podałem jak wygląda to w kozie wewnnątrz flasha

4.jpg

Jak narazie żadnej podstrony do której jest link wyłączini we flashu google nie zaindeksowało

wiele innych podstron jest już w indeksie

celowo nie wysyłałem mapy strony, że nie sugerować

w indeksie google jest wiele zaindeksowanych linków z wewnątrz flasha (post jacek14) nie wiem co trzeba zrobić ,zeby google je zaindeksowało

ale jak narazie to to, że ich nie indeksuje jest korzystne do niektórych zastosowań :peace:

jeszcze trzeab by troche poczekać, żeby byc pewnym co do tego teestu

4.jpg

sprawdz przede wszystkim czy jak publikowales flasha to miales WYLACZONA opcje compress (w publish setting)

a co do czasu czekania na indexacje Twojego linku to jak czesto robot odwiedza Twoja strone z tym swf?

no i czy jakikolwiek link zewnetrzny wskazuje na tego swf ??

bo jak nie to mozesz dluugo czekac

z tym ze:

po co mieszac z

getURL('http://onet.pl?anchor=to jest jakis text','_blank')

po co googlom taki dziwny adres bez normalnego anchora w dodatku

polecam wpisanie na root paru linijek z takim textem:

t='<a href "http://onet.pl">to jest jakis text</a>'

t+='<a href "http://wp.pl">to jest inny text</a>'

to jest o wiele czytelniejsze niz AS

tylko czasem nie zacznijcie spamowac za mocno :peace:

Edited by jacek14
  • 2 weeks later...

takie 'zrodla' to mozesz pytac do rana albo dluzej

generalnie robot czyta pliki z rozszerzeniem *.swf jak zwykly plik txt

zrob sobie taki test - wez we flashu napisz jakas linijke jako text w cudzyslowach

opublikuj i otworz plik wynikowy swf w notatniku

zobaczysz bez kompilacji swoj text w calosci

i jezeli bedzie on zapisem <a href czy getURL czy podobnym tak go zinterpretuje robot

czy do katalogu prowadzą linki ? !!! odpowiedź masz tutaj

poza tym jeden z nich jest w mojej sygnaturce ;)

dziwne to co piszesz bo we flashu nie właczałem kompresji a linków nie widać w źródle ;p

jeśli pytasz po co ta wiedza ? hehe

zależnie od wyniku mozna ją uzyć do rożnych celów B)

co do tego artykułu w google to tak naprawdę tam nie ma odpowiedzi:

'Tak google indeksuje flashowe strony, ale moze miec z tym problemy.'

jak baca o pogodzie: 'bedzie descyk padał albo i niebedzie'

na dzień dzisiejszy google nie zaindeksował linków prowadzących tylko z flasha (tego konkretnego)

trzebaby przeprowaqdzić test na takim swf z którego google zaindeksuje tekst i zaoobserwować jak traktuje zawarte w nim linki (czy za nimi podąża)

4.jpg