Skocz do zawartości

Domena na nazwie, hosting na Dhosting


Marsonek

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry!

Chciałbym zapytać Forumowiczów o poradę dotyczącą owej sytuacji. Posiadam domenę https://www.vlinderdrone.com której administratorem jest nazwa. Hosting z plikami (Prestashop) obsługuje firma dhosting. Żadna z firm nie potrafi mi pomóc na tyle, żeby strona działała i stąd moje pytanie, jak powinno wyglądać poprawne podłączenie domeny pod hosting? Na chwilę obecną na nazwie jest zmieniony rekord DNS typu A, na IP plików na dhosting, ale wyrzuca błąd 502.

Wiem, że to forum nie jest żadnym helpdeskiem, ale po tygodniu rozmów z obiema firmami, które zaowocowały zupełnie niczym zwracam się o pomoc do ludzi, którzy się na tym znają. Sam osobiście nie siedzę za bardzo w webmasteringu ani w tematach związanych z obsługą stron internetowych, ale pojęcia łapie.
Pozdrawiam
Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że Dhosting nie może Ci pomóc jakoś mnie nie dziwi, mnie przez prawie miesiąc robili migrację kilku małych wordpresów między dwoma kontami u nich i z kilkoma błędami, że jedna ze stron nie działała kilka dni. Oprócz tego co dzień lub co dwa dostawałem wiadomość, żebym był cierpliwy. ;)

 

Rozumiem, że migrowałeś z innego hostingu do dhosting i wtedy przestało działać? Sam robiłeś tę migrację czy z pomocą?

Na nazwa.pl powinieneś ustawić tylko jedną rzecz, DNS'y dhostingu i powinno śmigać. Na dhosting dodajesz wtedy stronę do panelu w zakładce "Strony www"

Firia.pl - Blog pasjonatki wszystkiego co związane ze zdrowiem, odżywianiem oraz psychologią
Każdy czasem potrzebuje pięknych życzeń i wierszyków na najróżniejsze okazje - https://zyczeniowo.pl/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dhosting tworzyłem stronę od początku, dostępna jest również pod adresem vlinderdrone.org.pl, bo chciałem mieć po prostu miejsce (plac zabaw) i możliwość postawienia wszystkiego, a potem po prostu podpięcia domeny z nazwa.pl (na którą się uparł przełożony) pod te same pliki na których stoi "org.pl" kiedy wszystko będzie śmigać. domena org.pl śmiga, więc (chyba) to nie jest problem wynikający ze strony samej z siebie.

 

Co do DNSów, w ciągu tego tygodnia dodałem na nazwa.pl NSy dhostingu (konsultant dodał, bo w sumie ręcznie nie wchodziły) i delegacja wyglądała tak, że było 5 NSów (3 nazwy i 2 dhostingu) przy czym problem był taki, że przez ponad 48H mxtoolbox.com pokazywał, że NSy dhosting nie są zgłoszone do parenta. Była również zmiana rekordu typu A na nazwie na IP plików z dhostingu, co zaowocowało całym nic.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usuń dnsy z nazwy i zostaw same z dhosting - jak nie korzystasz z poczty na nazwa.pl to to rozwiąże problem.

Zmiana rekordu A skutkuje tym, że domena wskazuje na adres IP, ale poczta zostaje w nazwie.

DNSy dhostingu to:

  • ns1.dhosting.pl
  • ns2.dhosting.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności