Skocz do zawartości

Katalogi - czy w ogóle coś dają?


Roszp

Rekomendowane odpowiedzi

W styczniu zacząłem dodawać swój blog do katalogów, częstotliwość 1 wpis na 2-3 dni, więc na spokojnie. Indeksowanie linków śledzę w majestic, w międzyczasie oczywiście zapełniam blog treścią zoptymalizowaną pod SEO.

Linków mam już kilkadziesiąt, pewnie nie jest to dużo, ale pozycjonuję to na własne potrzeby i trochę z ciekawości. Obserwuję frazy na które mój blog jest wyszukiwany i zaczynam się zastanawiać czy to w ogóle coś daje? Frazy, na które pozycjonuję oczywiście znajdują się w meta, treść na stronie też jest odpowiednio nasycona, opisy za każdym razem unikalne i powyżej 1000 znaków.

W międzyczasie dodałem obsługę AMP i potagowałem dane dla googla we wpisach.

 

A search console i analytics pokazują, że na frazach, na które kataloguję nawet nie mam wyświetleń. Są w title, są w meta, są w treści.

 

 

Zastanawiam się więc, co robię źle? A może źle rozumiem sens katalogowania? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Roszp napisał:

W styczniu zacząłem dodawać swój blog do katalogów, częstotliwość 1 wpis na 2-3 dni, więc na spokojnie

Przy takim tempie pozyskiwania linków nie masz szans na jakikolwiek efekt.

 

6 minut temu, Rockstar napisał:

Kilkadziesiąt linków z katalogów? Przecież wartościowych jest 5, resztę można sobie odpuścić.

Bzdura. Dyskusja na temat skuteczności katalogów i co to znaczy "wartościowy" katalog trwa od zawsze. :)

 

1 minutę temu, Rockstar napisał:

Ważne, żeby nie zamykać się tylko na katalogi i dywersyfikować profil linków.

Prawda. Potraktuj sobie katalogi jako zróżnicowanie profilu linków, bo na samych katalogach za daleko nie zajedziesz.

 

PS - Zapraszam do katalogu z mojej sygnatury.

VEX Media - w przygotowaniu.

Mój płatny katalog SEO - w przygotowaniu.

Online-24.pl - w przygotowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Vexatus napisał:

Przy takim tempie pozyskiwania linków nie masz szans na jakikolwiek efekt.

Jakie tempo jest więc optymalne? W jaką ilość celować?
Z drugiej strony jest przecież ryzyko filtru, no i przecież możliwości tworzenia unikalnych opisów mam ograniczone.

7 minut temu, Vexatus napisał:

Prawda. Potraktuj sobie katalogi jako zróżnicowanie profilu linków, bo na samych katalogach za daleko nie zajedziesz.

Staram się o udostępnienia na stronach branżowych, widzę że google indeksuje też strony typu Wykop, więc tam też działam. Co jeszcze można robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Roszp napisał:

Jakie tempo jest więc optymalne? W jaką ilość celować?

 

Nie ma czegoś takiego jak optymalne tempo - możesz sobie dodać i do 100 katalogów dziennie jeśli dasz radę.

 

11 minut temu, Roszp napisał:

Co jeszcze można robić?

 

Wszystko czego potrzebujesz znajdziesz na forum.

VEX Media - w przygotowaniu.

Mój płatny katalog SEO - w przygotowaniu.

Online-24.pl - w przygotowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodawac mozesz, pytanie czy te wpisy w katalogach sa zindeksowane. Jeszcze jedna sprawa jest taka, ze wiekszosc linkow z katalogow masz teraz na samego URLa. Takich linkow tez potrzebujesz a katalogi sa jednym z najtanszych sposobow pozyskania takich linkow. Ale one same w sobie kopa ci nie dadza (na latwiejsze frazy to moze jakos dzialac z bardzo dobra optymalizacja samej strony, ale linki exact match tez sa potrzebne). To juz nie te czasy, ze pare wpisow premium site-wide na exact match robilo topy.

Artscape - tworzenie stron www | Pomóż Szajce Szarego Wilka: https://pomagam.pl/szajkowepsiaki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinię, bardzo przydatna ;)

Staram się o naturalne linkowanie na różnego rodzaju stronach branżowych, forach czy innych blogach. Bardzo mnie cieszy, że niektóre moje wpisy są już linkowane organicznie przez czytelników.

 

Poprawiłem optymalizację tekstu na stronie, dodałem copy wyżej w kodzie, miałem też zdublowane linki na stronie głównej - człowiek się całe życie uczy. Po zaindeksowaniu zmian od razu 4 strona na interesującą mnie frazę. Do poprawy jeszcze troszkę kodu. Lecimy po top3, nie ma lipy B) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.04.2018 o 11:07, Roszp napisał:

Poprawiłem optymalizację tekstu na stronie, dodałem copy wyżej w kodzie, miałem też zdublowane linki na stronie głównej - człowiek się całe życie uczy.

 

Jeśli można jeszcze coś zasugerować - popraw justowanie tekstów we wpisach, bo teraz linijki tekstu się rozjeżdżają z prawej strony.

 

Blog jest całkiem spoko - trochę sobie poczytałem. :)

VEX Media - w przygotowaniu.

Mój płatny katalog SEO - w przygotowaniu.

Online-24.pl - w przygotowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Pięć miesięcy później, odgrzewam temat dla przyszłych pokoleń.
Powoli notowałem wzrosty przez ten czas, każdy wpis przy tym udostępniałem w różnych sieciach społecznościowych, budując przy tym linkowanie. Mimo że się nie udzielałem, czerpałem wiedzę z forum. Za mną kilka sukcesów, do największych zaliczam umieszczenie mojego artykułu w wiadomościach Google, co wygenerowało mi ponad 1 200 wejść w dobę ;)
Wdrożyłem w tym czasie SSL, przedłużyłem domenę (zanim ruszyłem z blogiem, prawie miesiąc budowałem stronę)
Jeśli chodzi o pozycje, powoli dodrapałem się do top 10 na frazach, na których mi zależało, aktualnie jestem w top 5 przy najważniejszej dla mnie frazie.
Wykupiłem właśnie kolejny multikod w jednym z katalogów forumowiczów i idę po pierwszą pozycję ;)
Teraz zamierzam położyć nacisk na YouTube i tam robić SEO.
W przyszłym tygodniu zaczynam z konferencją na której będę prelegentem, od razu live z grubej rury :D 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności