Roszp

Katalogi - czy w ogóle coś dają?

Polecane posty

W styczniu zacząłem dodawać swój blog do katalogów, częstotliwość 1 wpis na 2-3 dni, więc na spokojnie. Indeksowanie linków śledzę w majestic, w międzyczasie oczywiście zapełniam blog treścią zoptymalizowaną pod SEO.

Linków mam już kilkadziesiąt, pewnie nie jest to dużo, ale pozycjonuję to na własne potrzeby i trochę z ciekawości. Obserwuję frazy na które mój blog jest wyszukiwany i zaczynam się zastanawiać czy to w ogóle coś daje? Frazy, na które pozycjonuję oczywiście znajdują się w meta, treść na stronie też jest odpowiednio nasycona, opisy za każdym razem unikalne i powyżej 1000 znaków.

W międzyczasie dodałem obsługę AMP i potagowałem dane dla googla we wpisach.

A search console i analytics pokazują, że na frazach, na które kataloguję nawet nie mam wyświetleń. Są w title, są w meta, są w treści.

Zastanawiam się więc, co robię źle? A może źle rozumiem sens katalogowania? 

Kilkadziesiąt linków z katalogów? Przecież wartościowych jest 5, resztę można sobie odpuścić.

Nawet na tym forum jest mnóstwo list/spisów itd. Skoro wartościowych jest 5, to po co w ogóle taki dział na forum? :D

Bo w ogólnym rozrachunku te mniej wartościowe linki czasem też się przydają ;) Ważne, żeby nie zamykać się tylko na katalogi i dywersyfikować profil linków.

1 godzinę temu, Roszp napisał:

W styczniu zacząłem dodawać swój blog do katalogów, częstotliwość 1 wpis na 2-3 dni, więc na spokojnie

Przy takim tempie pozyskiwania linków nie masz szans na jakikolwiek efekt.

6 minut temu, Rockstar napisał:

Kilkadziesiąt linków z katalogów? Przecież wartościowych jest 5, resztę można sobie odpuścić.

Bzdura. Dyskusja na temat skuteczności katalogów i co to znaczy "wartościowy" katalog trwa od zawsze. :)

1 minutę temu, Rockstar napisał:

Ważne, żeby nie zamykać się tylko na katalogi i dywersyfikować profil linków.

Prawda. Potraktuj sobie katalogi jako zróżnicowanie profilu linków, bo na samych katalogach za daleko nie zajedziesz.

PS - Zapraszam do katalogu z mojej sygnatury.

Polecam tanie strony internetowe - zapraszam!

Sprawdź mój jedyny i niepowtarzalny płatny katalog stron - obecnie tylko wpisy darmowe!

Pingwin najlepszym przyjacielem każdego pozycjonera!!! :blum:

5 minut temu, Vexatus napisał:

Przy takim tempie pozyskiwania linków nie masz szans na jakikolwiek efekt.

Jakie tempo jest więc optymalne? W jaką ilość celować?
Z drugiej strony jest przecież ryzyko filtru, no i przecież możliwości tworzenia unikalnych opisów mam ograniczone.

7 minut temu, Vexatus napisał:

Prawda. Potraktuj sobie katalogi jako zróżnicowanie profilu linków, bo na samych katalogach za daleko nie zajedziesz.

Staram się o udostępnienia na stronach branżowych, widzę że google indeksuje też strony typu Wykop, więc tam też działam. Co jeszcze można robić?

2 minuty temu, Roszp napisał:

Nie ma czegoś takiego jak optymalne tempo - możesz sobie dodać i do 100 katalogów dziennie jeśli dasz radę.

11 minut temu, Roszp napisał:

Co jeszcze można robić?

Wszystko czego potrzebujesz znajdziesz na forum.

Sprawdź mój jedyny i niepowtarzalny płatny katalog stron - obecnie tylko wpisy darmowe!

Może i znajdę, tylko języka nie rozumiem ;)

Przy 100 katalogach dziennie nie będzie filtra? Słyszałem, że ważne jest stopniowe linkowanie, nie "napieprzanie" na masę

23 minuty temu, Roszp napisał:

Wszystko zależy w jakie frazy celujesz. Jedne osiągniesz w kilka tygodni robiąc 1 wpis na 2-3 dni, innych takim tempem nie zrobisz nawet w rok czy dwa.

Dodawac mozesz, pytanie czy te wpisy w katalogach sa zindeksowane. Jeszcze jedna sprawa jest taka, ze wiekszosc linkow z katalogow masz teraz na samego URLa. Takich linkow tez potrzebujesz a katalogi sa jednym z najtanszych sposobow pozyskania takich linkow. Ale one same w sobie kopa ci nie dadza (na latwiejsze frazy to moze jakos dzialac z bardzo dobra optymalizacja samej strony, ale linki exact match tez sa potrzebne). To juz nie te czasy, ze pare wpisow premium site-wide na exact match robilo topy.

Dzięki za opinię, bardzo przydatna ;)

Staram się o naturalne linkowanie na różnego rodzaju stronach branżowych, forach czy innych blogach. Bardzo mnie cieszy, że niektóre moje wpisy są już linkowane organicznie przez czytelników.

Poprawiłem optymalizację tekstu na stronie, dodałem copy wyżej w kodzie, miałem też zdublowane linki na stronie głównej - człowiek się całe życie uczy. Po zaindeksowaniu zmian od razu 4 strona na interesującą mnie frazę. Do poprawy jeszcze troszkę kodu. Lecimy po top3, nie ma lipy B) 

Dnia 12.04.2018 o 11:07, Roszp napisał:

Poprawiłem optymalizację tekstu na stronie, dodałem copy wyżej w kodzie, miałem też zdublowane linki na stronie głównej - człowiek się całe życie uczy.

Jeśli można jeszcze coś zasugerować - popraw justowanie tekstów we wpisach, bo teraz linijki tekstu się rozjeżdżają z prawej strony.

Blog jest całkiem spoko - trochę sobie poczytałem. :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.