Zaloguj się, aby obserwować  
mefedROn

Robot MJ12bot okupuje moją stronę.

Polecane posty

Witam, właśnie zauważyłem, że po mojej stronie buszuje robot o nazwie MJ12bot. Chciałbym dowiedzieć się, co z tym fantem zrobic? Ktoś z Was się może orientuje co owy robot poczynia? Mam go zablokować, potraktować w inny sposób? Czy robi on coś potrzebnego?

boty.png

Będę wdzięczny za rzetelną poradę oraz cenne informacje na temat tego bota, tzn. co on robi, po co w ogole jest itp?

Pozdrawiam,

Rafał :heej:

:zdziwko: Masz lęk wysokości to nie oglądaj !

HTTP 200 usługi IT - Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Node.js / MySQL :chatownik:

Na forum, które prowadzę czasami niewiarygodnie wzrasta ruch za sprawą robotów. Jak można to sprawdzić i ewentualnie zablokować?

Rzuć okiem do logów serwerowych (access.log), to zobaczysz jaka jest skala problemu.

Możesz spróbować ograniczyć częstość odpytywania strony stosując w robots.txt dla odpowiedniego bota:

Crawl-delay: 10

Gdzie 10 to odstęp w sekundach.

Wyżej w tym wątku masz przykład, jak wykluczyć bota całkiem (w robots.txt).
Oczywiście efekt zmian w robots.txt może nie być widoczny natychmiast (dopiero gdy bot pobierze nową wersję robots.txt i uwzględni reguły w swoim działaniu).

Ew. rozwiązanie radykalne, czyli blokada w .htaccess

Edytowano przez dziki_rysio_997

search_auditor_500x80.png

Synoglota - synonimizator języka polskiego i angielskiego: ZOBACZ - lato się skończyło, a promocja trwa! :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Przez szuwar
      Na sprzedaż strona pod adresem
      programypity.pl oraz 6 stron utrzymanych w podobnym tonie. Tematyka biznes, finanse, praca, kariera. Adresy do wszystkich w PM lub na email.
      Domeny opłacone do stycznia 2020

Sprzedaż oddzielnie lub wszystkie na raz.

Bracia Mario Dobiesław Pelczarski
      ul.Kolejowa 17, 56-120 Brzeg Dolny
      NIP: 9880173400; REGON: 363740282
      kontakt@braciamario.pl

• Przez ArTh00r
      Witam serdecznie!

Mam stronę zbudowaną w oparciu o wordpressa, która została własnie uruchomiona i składa się ze strony głównej oraz kilku podstron.

Poszukują osoby, która zajmie się jej optymalizacją pod kątem szybkości działania oraz SEO/SEM.

Głównie zależy mi na:
      1. Przejrzeniu zainstalowanych wtyczek, usunięciu wszelkich zbędnych oraz ewentualne zoptymalizowanie tych które zostają
      2. Instalacja i konfiguracja wtyczek potrzebnych do optymalizacji, seo ewentualnie usprawniających funkcjonowanie wordpressa
      3. Poprawa oceny strony w google pagespeed oraz szybkości ładowania (mobile oraz desktop)
      4. Wdrożenie wszelkich dobrych praktyk google webmaster tools
      5. Optymalizacja treści pod kątem SEO treści, nagłówki, tagi, itp.
      6. Wszelkie inne działania które będą miały wpływ na pozycję strony w wyszukiwarce, optymalizacje itp.

Generalnie zależy mi na indywidualnych osobach, a nie agencjach. Tak abym mógł szybko i sprawnie ustalić i omówić wszelkie działania.
      Nie jest wymagana faktura.

Chętne osoby proszę o wiadomość e-mail: kontakt @ nowinsky.pl

Pozdrawiam,
      Artur
    • Przez Paula7879
      Witam

Pilnie sprzedam wiele paczek tekstów. Szeroki zakres tematów, różne objętości, zawsze niskie ceny, unikalne artykuły.

Zainteresowane osoby proszę o kontakt: doswiadczonycopywriter@wp.pl 

Uczciwość, profesjonalizm, oryginalność. 

• Przez Paula7879
      Dzień dobry 

Posiadam na sprzedaż kilkanaście paczek tekstów. Różne tematy, różne objętości. Niskie ceny. Zainteresowanych proszę o kontakt: doswiadczonycopywriter@wp.pl 

Wszystkie artykuły są w 200% unikalne. 
    • Przez Paula7879
      Witam
      Tworzę artykuły na strony internetowe, blogi, do sklepów online, pod zaplecze. Wszystko i na każdy temat, w każdej ilości. Jestem również w posadaniu gotowych artykułów. Posiadam nie tylko duże dośwadczenie, ale i właściwą wiedzę. Więcej informacji udzielę mailowo. Zachęcam do kontaktu:doswiadczonycopywriter@wp.pl