Jump to content

czy płatna reklama na facebooku przynosi efekty?


Recommended Posts

  • Replies 40
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ja na fb jestem zadowolony z efektów, reklamę kieruję na konkretną stronę w mojej domenie, a nie na fanpejcz. za jedna kampanię Facebook przysłał mi gratulacje:) Osiągnąłeś wynik lepszy niż 99%

Ciesz się, że odzew wśród znajomych był mały. To że znasz ich w realu nie znaczy, że będą podzielać wszystkie Twoje zainteresowania i pasje. Mógłbyś szybko stać się dla nich spamerem. Trzeba niestety poświęcić mnóstwo czasu i energii abyznaleźć na Fejsie osoby które staną się aktywną częścią Twojej społeczności. Możesz oczywiście iść na skróty i wykupić reklamę na Fejsie. Od ustawień reklamy zależy czy trafisz z nią w przysłowiową "10". Zazwyczaj jest tak że z reklamy przychodzą niestety tzw. martwe dusze.

Link to post
Share on other sites

Wykup reklamę na FB lub skorzystaj z

buyfans.pl

lub serwisó konkurencji, zajmującej się pozyskiwaniem fanów, lajkówi komentarzy.

pozdrawiam,

Krzysztof Balicki

Web Systems: strony www, ecommerce, integracje, marketing internetowy...

Link to post
Share on other sites

Ostatnio czytałem, że na pierwszym miejscu powinno się stawiać "share", a nie "lubię to", ale wcale nie jest to łatwe do wykonania - bo trzeba mieć ciekawą, oryginalną treść, którą nasi fani będą chcieli się dzielić dalej. Dla małych firm, które nie mają dużych budżetów na reklamę będzie ciężko to osiągnąć. Social Media i sam Facebook to temat rzeka. Jest to jeden z elementów całej układanki jaką jest marketing.

Po pierwsze Twoi "fani" nie koniecznie muszą być fanami Twojej firmy, może to być znienawidzona konkurencja, która śledzi Twoje poczynania i wykorzystuje przeciwko Tobie :-)

Po drugie przy obecnym natłoku informacji, przy ogromie FanPage'y ciężko polubić wszystko co nam podsuwają znajomi. Ludzie stali się wybredni i sami decydują co chcą lubić, a czego nie.

Zależy też od branży w jakiej się poruszasz. W PL Facebook ma charakter przede wszystkim rozrywkowy, także wiele biznesów nie da się w nim promować. Chyba, że jest dobry pomysł i odpowiedni budżet na takie działania. Sprawdź profil "Majonez Kętrzyński".

Co do kupowania lajków to jak masz firmę lokalną np. sklep, salon osiedlowy to po co ci lajki z innego miasta, Państwa? Reklama wykupiona na FB będzie bardziej przydatna ale i droższa.

Także, wszystko zależy od...... (tutaj wymienić) ;-)

Życzę powodzenia.

Link to post
Share on other sites

Podczas dodawania reklamy na facebooku wpisujesz słowa kluczowe za pomocą których trafisz do osób które są zainteresowane tematyką jaką chcesz promować więc wydaje mi się że to jest dobre rozwiązanie bo jeśli reklamujesz śliwki to trafisz do osób które je lubią a nie do tych które ich nie lubią...

Zapraszam na moje strony: Ciekawostki, teksty na zamówienie, jeśli potrzebujesz dobrych tekstów, zapraszam do współpracy.

Link to post
Share on other sites

Fanów możesz też zdobywać prze " likemore " Wystarczy, że dodajesz pewnych znajomych do swojego konta na fb, a przy okazji otrzymujesz punkty, które możesz później wymienić na ilość znajomych do swoich kont fb. Inna opcja to wykupienie sobie pakietów - Ale tutaj polecam wpisanie w wyszukiwarkę zakup punktów likemore i dokonać zakupu od pewnego partnera, sprzedawcy, a nie z samej strony. Będzie o 3 razy taniej :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ja niedługo zrobię małą kampanie dla strony ero za 250 zł, reklama ma trafić do zainteresowanych tematem, strona na facebooku jest nowa ma tylko 1 moje polubienie, zobaczymy jakie będą efekty po miesiącu. Dam znać co i jak

Zapraszam na moje strony: Ciekawostki, teksty na zamówienie, jeśli potrzebujesz dobrych tekstów, zapraszam do współpracy.

Link to post
Share on other sites

Witam, ja ostatnio trochę zacząłem bawić się w reklamę na Facebook-u

targetuję reklamy pod wzgl. płci, wieku, słów dot. zainteresowań

przeznaczam niewielkie kwoty - ok. 25 PLN za dzień i reklama do 3, 4 dni maks

rewelacji nie ma, trochę like-ów, kilka komentarzy

ale udostępnień nie ma i to mnie martwi najbardziej

Link to post
Share on other sites

W tej chwili bardzo trudno o pozyskiwanie fanów, kupując na allegro czy o wielu różnych firm najczęściej trafiają się konta zakładane specjalnie pod sprzedaż, a więc żadnego pożytku z tego nie ma. Reklama na FB to niestety duży wydatek, zwłaszcza jeśli chcesz docierać do tysięcy potencjalnych klientów. Ja polecam dodawanie dużej ilości treści i zapraszanie znajomych ręcznie. Co prawda jest to czasochłonne, ale daje największe szanse, że jednak reklama dotrze do osoby, która rzeczywiście będzie zainteresowana produktem/usługą.

martek00 napisał, że rewelacji z reklamy nie ma, oczywiście, że nie będzie, już nie wiele osób interesuje się reklamami, jedni zwyczajnie ich nie lubią (wolą poszukać w google), a inni boją się wirusów, które co rusz pojawiają się na FB.

Tworzenie profesjonalnych zaplecz, Presell Pages, multikody, katalogowanie, kampanie mailingowe i wiele więcej. Oferty na stronie http://one-solution.pl/

Link to post
Share on other sites

Zakończyłem właśnie 24godzinny test dot. promocji wpisu - sondażu na Facebooku

założyłem wydanie 25 PLN

target osób: 30-55 lat, obie płcie, zainteresowania: podróże, majówka, weekendy

sonda polegała na tym, aby wybrać 1 z 3 propozycji wyjazdu na majówkę 2015

SONDA - proszę zagłosuj, udostępnij znajomym.

wyniki:

2106 płatnych odbiorców reklamy

46 kliknięć postu

1 płatne udostępnienie (bardzo słabo, liczyłem na min. 5)

3 komentarze - czyli propozycje wyboru

ponad 10 polubień wpisu

chciałem, aby reklama poszła w niedzielę, bo obserwuję że w weekend jest lepiej niż w tygodniu (oczywiście dla mojej branży - czyli podróże zorganizowane)

rewelacji nie ma

Facebook udostępnia call to action - myślę że w najbliższym czasie takie coś zastosuję

czy ktokolwiek już stosował i ma doświadczenia?

edyta:

Chciałem dodać, że dałem mały budżet, chcąc wypróbować reklamę na fejsie

nie sztuką jest płacić po kilkaset złotych dziennie (na to mnie nie stać), sztuką jest wg mnie takie targetowanie reklamy i przygotowanie treści, aby sprzedać jak najtaniej największej liczbie osób

Edited by martek00
Link to post
Share on other sites

Rzeczywiście nie ma rewelacji. Ale zauważ, że wydając 25 zł nie zyskałeś wiele, nawet wydając 1000 zł raczej sobie tego nie odrobisz. FB jest bardzo kosztowne dla nowo powstałych FP, ale po czasie, kiedy już będziesz miał wielu fanów "interes" sam będzie się napędzał, przez tych, którzy polubili twój profil. Jest to duża inwestycja, dlatego wiele osób decyduje się raczej na pracę we własnym zakresie.

Tworzenie profesjonalnych zaplecz, Presell Pages, multikody, katalogowanie, kampanie mailingowe i wiele więcej. Oferty na stronie http://one-solution.pl/

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy