Skocz do zawartości

50 UU - Spieniężenie ruchu ze strony rozrywkowej


Nathan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie i na wstępie dziękuje, że zechcieliście tu zajrzeć.

Liczę na waszą pomoc w sporządzeniu estymacji zarobków dla typowego serwisu rozrywkowego pokroju: kwejk, bebzol, sadistic, itp.

Nie mam tu zbyt wielkiego doświadczenia, dlatego kieruje swoje pytania do osób, które prowadzą/prowadziły takie serwisy na własną rękę.

Może zacznę od krótkiego opisu serwisu (załóżmy):

- 50 000 UU dzień

- serwis nastawiony głównie na filmy i zdjęcia

- 4 miejsca na banery (boki, góra, dół)

- reklamy w komentarzach (PP do gier, inne)

- reklama AdSense

Problem mam taki, że by otrzymać konkretne oferty musimy posiadać ruch. Inaczej sieć reklamowa nie zawraca sobie d...y.

Chodzi generalnie o wycenę 1000 UU - wiem, że z taką wyceną jest ciężko, ale... może ktoś chociaż rzuci jakimś przedziałem z własnego doświadczenia?

Konkretne pytania:

1. Na jakie obłożenie banerami z sieci reklamowej możemy liczyć

2. Wybierać reklamy na kliki czy odsłony

3. Czy Ads Google nie będzie zbanowany jak to miało miejsce z wieloma podobnymi serwisami i od czego to zależy. Widzę, że ktoś ma, ktoś inny nie ma, itd.

4. Ile klików wychodzi na 1000 UU w tego typu tematyce

5. Ile leadów na 100) UU może wpaść z PP gier online, rejestracji, itp

6. Może ktoś zechce podzielić się wiedzą za dobrą Whisky?

Pewnie o wielu czynnikach nie napisałem, ale jak wspominałem jestem tu kompletnie zielonawy.

Liczę na pomoc PIOnierów

PS. Wiem, że 50 000 UU dzień to dość mało patrząc na sadistici (0,5m dzień) i inne - możemy założyć wyższe liczby jeśli może to w czymś pomóc.

Chciałbym też mocniej omówić reklamy G ADS - czy faktycznie ominąć to na samym początku, itd.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qrcze, nie wiem czy nikt nie ma chęci pomóc przez tego "byka" w temacie 50 UU zamiast 50 k UU dzień, czy ogólnie brak Wam czasu.

Proszę raz jeszcze o jakieś informacje.

Dodam, że sam wyestymowałem powierzchnie biorąc pod uwagę 5 reklam - na jakieś 1-2 zł 1000 UU

Ktoś mógłby coś powiedzieć o moich wyliczeniach?

Raz jeszcze dziękuję i pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, 1-2 zł za 1k UU to realna estymacja dla serwisu który raz, że dotyczy rozrywki (najsłabiej płatny segment) a dwa będzie odwiedzany w dużej części przez młodych którzy masowo używają adblocka. To znaczy, że tak naprawdę nie masz 1000UU, tylko np. 500 UU bo połowa, jak nie więcej, zablokuje reklamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Problem mam taki, że by otrzymać konkretne oferty musimy posiadać ruch. Inaczej sieć reklamowa nie zawraca sobie d...y.

Skoro macie ruch, to w czym problem?

Takie serwisy jak ten zarabiają najmniej bo to nagorsza tematyka i najgorsi czytelnicy, czyli gimbaza. Milionów nie będziesz miał.

Kocham Polskę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największy problem z tym ruchem nie jest to, że jest on generowany przez gimbazę, a przez to, że ta gimbaza korzysta z adblocków. Więc mimo, że masz spory ruch to duża jego część nie będzie Ci generowała żadnych zysków.

Z adsensem bym uważał, bo lubią zablokować wyświetlanie reklam z byle powodu. Mi np. wyłączyli reklamy za filmik z wypadkiem rowerowym ponieważ propagował przemoc :)

To co bym Ci polecił to kombinowanie z różnymi sieciami, te z którymi ja miałem przyzwoite wyniki to afilo i adtaily. Musisz trochę potestować bo gotowego rozwiązania nikt Ci nie poda.

Sprzedam domenę rządową 10latwue.pl aukcja na allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największy problem z tym ruchem nie jest to, że jest on generowany przez gimbazę, a przez to, że ta gimbaza korzysta z adblocków. Więc mimo, że masz spory ruch to duża jego część nie będzie Ci generowała żadnych zysków.

Możesz organizować kampanie z zabezpieczeniami adblock. Np. obrazek z odsyłaczem afilacyjnym chyba nie będzie blokowany przez adblocka (on blokuje js i flashe). Poza tym przy takim ruchu można się rozliczać w modelu CPM.

Kocham Polskę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak na moje oko, wystaw coś co ma konkretnie $ za klik. Spróbuj wykonać (5 reklam 800x150 - wyświetlanych w rotacji). Do twojej grupy osób odwiedzających. Wtedy porównasz, czy są ok. Dodatkowo AdSense (dał bym np. wyświetlana reklama 350x350 pomiędzy wpisami jak na kwejk.

No i coś w stylu płatności za ODSŁONY. Zawsze to parę groszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Spróbuj z jakąś siecią reklamową przy takich statystykach z pewnością da się zarobić na reklamach zasięgowych.

https://www.idmnet.pl/

https://www.goldbachaudience.com/pl-pl

https://www.evolutionmedia.pl/

Popisz do różnych zobacz co ci zaproponują i czy wogóle.

Finanse bez tajemnic. Nie masz rachunku bankowego? Tylko najlepsze konta osobiste dla ciebie lub konto firmowe jeśli prowadzisz działalność gospodarczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj z jakąś siecią reklamową przy takich statystykach z pewnością da się zarobić na reklamach zasięgowych.

https://www.idmnet.pl/

https://www.goldbachaudience.com/pl-pl

https://www.evolutionmedia.pl/

Popisz do różnych zobacz co ci zaproponują i czy wogóle.

Nie da się, potrafią płacić za 1 k UU kilka groszy. Macie przykład demotywatory same adsens, samo to mówi że z ledwością zarabiają na opłaty związane z serwerami itp.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli prowadzisz serwis typowo jajcarski i nie służy nikomu, odbiorcami są ludzie poniżej 18 roku to nie dziw się że przychody z takiego serwisu są po prostu śmieszne. Przykład demotywatory wielki sukces w polskim internecie ale za to jeszcze większa klapa finansowa same adsens. Przecież ten serwis jest w topach polskiego internetu, a zarabia tylko tyle co nie jeden serwis który generuje ruch 100 tyś uu/miesięcznie. Wiadomo lepiej stworzyć serwis typowo dla jaj bo, w internecie jest do zdecydowana większa grupa odbiorców. Ale niestety tak jest że czasem warto stworzyć serwis tematyczny o bankowości lub o budownictwie a przy odrobinie szczęścia uzyskasz konkretnych reklamodawców. W moim przekonaniu jest tak żeby zarobić to trzeba coś włożyć tak samo jest w biznesie internetowym. Musisz być popularny, bo w domach mediowych jest tak że mają kampanię dedykowaną oraz reklamy za grosze 8gr/1k UU. Wiem jakie są stawki w domach mediowych bo, akurat kuzyn był w jednym z nich. Jak w każdej firmie obiecywali 30zł za 1k UU a się skończyło wcześniej wspomnianym 8gr/1k UU.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zainteresować się RTB, czyli Google DoubleClick Adexchange, albo iqad.pl.

Tu nawet przy śmieciowym ruchu stawki CPM mogą być wysokie, bo jest targetowanie reklam na userów, a nie na treść strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności