Skocz do zawartości

Marketing szeptany - Co o nim sądzić?


murek5

Rekomendowane odpowiedzi

Szeptanka z dzisiaj:

User X (profil: mężczyzna) - Czy znacie jakieś sposoby na powiększenie penisa?

User Y (profil: kobieta) - Ja biorę (...). U mnie efekty były zauważalne przy drugim miesiącu kuracji jeżeli chodzi o wygląd i wielkość.

:P

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szeptanka z dzisiaj:

User X (profil: mężczyzna) - Czy znacie jakieś sposoby na powiększenie penisa?

User Y (profil: kobieta) - Ja biorę (...). U mnie efekty były zauważalne przy drugim miesiącu kuracji jeżeli chodzi o wygląd i wielkość.

:P

To jest antymarketing! :)

Edytowane przez memlon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wszystko to co piszemy. Każde zdanie i słowo może być podświadomie uznane przez kogoś szeptanką :)

Bo to jest marketing szeptany (jeśli coś polecasz) tyle, że niekoniecznie ktoś Ci to zlecił i za to zapłacił ;)

Dobry marketing szeptany jest wtedy, gdy nikt nie wie, że jest to szeptanka.

Co do wspomnianej tutaj wiarygodności użytkownika na forum - o ile nie jest naprawdę "topową" postacią, to wyznacznikiem jest tu liczba postów - zastanawia mnie na ile faktycznie opłacalne jest inwestowanie w to. Osoby wyczulone i tak poznają, a ludzie którzy z internetem czy konkretniej marketingiem internetowym nie mają wiele wspólnego są wstanie łykać takie rzeczy, że szeroko otwieram oczy ze zdumienia. I takie przykłady widzę nie tylko ze strony osób starszych z rodziny czy klientów, ale także znajomych, którzy są na studiach lub świeżo po nich. Wszystko zależy od targetu - ciężko wcisnąć coś szeptanką w branżach reklamy internetowej, ale już tacy wędkarze biorą aż miło ;)

Chociaż w sumie jak przypomnę sobie szeptankę Addera... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale już tacy wędkarze biorą aż miło
A na co ich łapiesz na białego czy czerwonego :D ?

Prawda taka, że jak ktoś nie pozycjonuje, zajmuje się marketingiem itp. to łyknie prawie wszystko co jest w internecie napisane. Zresztą pewnie 3/4 młodzieży swoją wiedzę czerpię z demotywatorów i innych gówien (czyli wierzą we wszystko co się tam pojawi).

Kogo jak kogo ale osoby tu zgromadzone nie powinno to raczej martwić a bardziej cieszyć :)

Edytowane przez 5corpio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plusy szeptanki:

- wzmocnienie domeny, wygenerowanie sporego ruchu, dobrze przeprowadzony (czyli, że nikt nie wie że to jest szeptanka) może przynieść wymierne korzyści.

Minusy szeptanki:

- marketing szeptany źle wykonany to zagrożenie. Przykład Addera, brak kontroli, ci co są świadomi (około 25% wg 5corpio :D) to i tak go wykryją.

Jak mawiał klasyk są plusy ujemne i minusy dodatnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klasyk mawiał, że plusy dodatnie i minusy ujemne, a jeszcze inny klasy mawiał, żebym nam te plusy nie przesłoniły minusów.

No właśnie, czy to nie jest tak, że mimo wszystko szeptanie (nie chodzi mi już o jakość wykonania czy dobrze czy źle) nie zawsze wychodzi na dobre?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, czy to nie jest tak, że mimo wszystko szeptanie (nie chodzi mi już o jakość wykonania czy dobrze czy źle) nie zawsze wychodzi na dobre?

Jeżeli ktoś Ci nie bruździ tylko Cie poleca, to jak Ci to może nie wyjść na dobre? No chyba, że czujesz, że Ci kit wciska, ale to już kwestia nie skuteczności szeptanki tylko jej jakości.

żebym nam te plusy nie przesłoniły minusów.

"Nie ważne co mówią, byle mówili" - możemy cytować klasyków i wizjonerów, ale zawsze chodzi o kontekst.

Jak wchodzisz z produktem na rynek, nawet nie wiem jak dobrym, zawsze pojawi się ktoś komu on nie odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Marketing szeptany to rzeczywiście nie koniecznie dodanie linku do wypowiedzi na forum, ale dla mnie szeptana promocja firmy + dodany link = dobre szeptanie.

Osobiście od pewnego czasu zajmuje się tym dorywczo i jednak nie do końca się zgodzę. To, że ktoś "szepcze" o jakiejś firmie X to w sumie dobrze i nic w tym złego jeśli wypowiedź pasuje do tematu. Natomiast od czasu kiedy się tym zajmuje (jakieś 2 miesiące z hakiem) zauważyłem, że wiele miejsc jest fikcyjnych do tego stopnia, że dyskusja polega na wymianie linków.

Ba mało komu chce się przeczytać o co chodziło autorowi tematu i przeleceniu kilku odpowiedzi i wtedy kiedy dwie osoby, które szepczą o tym samym piszą posty pod sobą i wychodzą takie cukierki jak.

Osoba 1

Mogę polecić firmę xyz (strona)

Osoba 2

Nie zgadzam się z przedmówcami sprawdziłem to co proponują i żadna z tych firm nie nadaje się do tego o co pytasz polecam firme xyz, o której nikt tu nie wpomniał.

Dlatego pomimo, że nie powinienem tego mówić to muszę się zgodzić z częścią opinii, które przeczytałem o szeptance, że chyba niewielu rozumie do końca jej przekaz.

Z drugiej jednak strony jest inna kwestia, wielu się oburza na formę w jaki sposób szeptanka jest wykonywana twierdząc, że to szemranka, natomiast zlecając kampanie czy pisanie postów dają takie założenia, że wykonanie tego w inny sposób niż pseudo szeptanka jest niemożliwe.

A patrząc na to, że ludzie chcą zarobić ciężko się dziwić zarówno wykonawcą jak i zleceniodawcą, którzy najczęściej sami są wykonawcami większych projektów. I czasami opinie które czytam kojarzą mi się z tym, skoro zleciłem komuś zabicie człowieka, to On jest winien, a ja jestem czysty jak łza. -interpretować można to wedle uznania.

Tyle ode mnie pozdrawiam.

Nawiążę współpracę z agencjami SEO w zakresie linkowania na forach - szczegóły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę się odnieść do Twojej oferty również.

Jeśli uważasz, że stawki są za wysokie polecam konkurencje widziałem propozycje za 0,50 zł od posta.
Dlatego 3/4 for zaczyna być spamowanych po prostu na zasadzie: a ja polecam to tu: <url_strony> bo wszyscy oczekują, że za 50gr ktoś mu zrobi jakąkolwiek reklamę czy ją nazwiemy marketingiem szeptanym/szemranym czy po prostu spamowaniem :) a przecież w tej cenie za cholerę nie ma co oczekiwać jakości
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Case study: Prawdziwy marketing szeptany wysokiej klasy >> promowanie na PiO przez MaxPana książki admina ;) Z przekonaniem, konsekwentnie, przez wiarygodnego użytkownika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności