Skocz do zawartości

Marketing szeptany - Co o nim sądzić?


murek5

Rekomendowane odpowiedzi

załóżcie ,że produkujecie margarynę i chcecie zlecić kampanie marketingu szeptanego. Jeśli dostaniecie ofertę na wydrukowanie 1000 książeczek z przepisami w których jednym z składników jest wasza margaryna to wtedy macie idealny marketing szeptany. Na rynku rozdajesz za darmo książeczki lub sprzedajesz za 5 zł a ludzie przy okazji pieczenia poznają twój produkt.

Jeśli dostaniesz ofertę w stylu napiszę 1000 zdań jaka twoja margaryna jest dobra --- to jest lamerstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z margaryną nazywa się "product placement" a u nas "lokowanie produktu" ;)

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beerbant - o ile zgadzam się z Tobą, że do profesjonalnego szeptanego powinno się zapoznać z produktem to już zaliczanie akcji Apple do tego marketingu jest błędem. To była akcja czysto marketingu wirusowego, z ogródkami to chyba bardziej Cause marketing. Sporo jest tych podziałów, ale widać sporą różnicę w sposobie działania tych 3 sposobów na pozyskanie klientów.

btw. wykorzystanie blogerów/vlogerów jak dla mnie to też marketing szeptany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Santer pisał wcześniej, że wszyscy chcą mieć wszystko jak najtaniej. Pytanie tylko skąd to się bierze? Nie bierze się to czasem stąd, że schodzimy poniżej cen konkurencji byle tylko pozyskać klienta, nie bacząc na jakość, którą w danym przedziale cenowym jesteśmy w stanie "wytworzyć" ?Szemranka szemranką, ale o dobrą szeptankę jest naprawdę trudno, bo niewiele jest wdrażanych projektów za odpowiednie pieniądze proporcjonalne do oczekiwań zleceniodawców. Większość ( powtarzam : większość a nie wszyscy) woli zrobić wszystko na przysłowiową sztukę i liczyć na to, że "jakoś to będzie".

  • Like 1

Potrzebujesz linków? Pisz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc jeśli ktoś wie jak umieścić link przy pozycjonowaniu to i wie jak to zrobić w szeptanym i tyle na temat

Bzdura :D

Celem marketingu szeptanego nie jest umieszczanie żadnego linku w sieci.

Pomyliła się tobie kampania reklamowa od internetowego marketingu szeptanego. Wszyscy obracamy się w okreslontm środowisku,a autor pytania dodatkowo dokładnie definiuje o co mu chodzi, i zdecydowanie nie chodzi mu o zadne ogródki.

Jedna firma dobrze wykona kampanie marketingową,a druga wykona kampanie marketingową na forach internetowych i ta druga zdecydowanie wielu z nas bardziej interesuje, bo to taki twix. Z jednej strony można wygenerować na strony spory ruch,a z drugiej strony wzmocnić domenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Santer pisał wcześniej, że wszyscy chcą mieć wszystko jak najtaniej. Pytanie tylko skąd to się bierze? Nie bierze się to czasem stąd, że schodzimy poniżej cen konkurencji byle tylko pozyskać klienta, nie bacząc na jakość, którą w danym przedziale cenowym jesteśmy w stanie "wytworzyć" ?Szemranka szemranką, ale o dobrą szeptankę jest naprawdę trudno, bo niewiele jest wdrażanych projektów za odpowiednie pieniądze proporcjonalne do oczekiwań zleceniodawców. Większość ( powtarzam : większość a nie wszyscy) woli zrobić wszystko na przysłowiową sztukę i liczyć na to, że "jakoś to będzie".

A czy korzystałeś już z marketingu szeptanego? Jak oceniasz jego efektywność? Czy da się wykonać to tak aby osoba czytająca danego posta na portalu internetowym, forum czy pod artykułem na popularnym blogu nie dostrzegła reklamowego charakteru wpisu? Zgadzam się, że marketing szeptany nie powinien być kojarzony ze spamem, ale często jednak jest. Czytałem wpis na blogu brandle.pl, że wprowadzili tam trzy złote zasady którymi mają się kierować osoby realizujące kampanie - co o nich sądzicie?

Edytowane przez memlon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem wpis na blogu brandle.pl, że wprowadzili tam trzy złote zasady którymi mają się kierować osoby realizujące kampanie - co o nich sądzicie?

tak na marginesie: nie sądzisz, że większy odzew będziesz miał jak te "złote zasady" (uwielbiam te marketingowe nazewnictwo ;) ) zacytujesz? Nie sądzę, by ich znajomość była niezbędna do życia, więc niekoniecznie każdy je zna (a może być i tak, że zna je tylko ich autor ;) )...

Edytowane przez qazy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo :)

1. zasada szczerości - osoby które zajmują się szeptanką nie mogą kłamać. Nie mogą publikować fałszywych opinii które nie są poparte własnymi doświadczeniami lub wiedzą. No chyba, że osoba która pisze opinię na temat np hostingu faktycznie z niego korzystała.

2. Zasada uczciwej konkurencji - czyli nie oczerniania konkurencji przez rzucanie fałszywych oskarżeń na temat ich produktów i usług.

3. Zasada jakości - aby treści były wysokiej jakości. Nie może obniżać poziomu dyskusji itd.

Chodzi o to, czy ktoś korzystał z szeptanki i faktycznie tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Memlon nie zlecałem czegoś takiego tylko wykonywałem. Najważniejsze to działać na forach gdzie mamy wykreowaną odpowiednią postać, posiadającą mnóstwo sensownych postów, wówczas taką szeptankę ciężko wychwycić. Co innego ma miejsce, gdy ktoś zakłada konto i od razu wali reklamę. Szemraniem i to bardzo nie udolnym czuć na kilometry.

Potrzebujesz linków? Pisz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem wpis na blogu brandle.pl, że wprowadzili tam trzy złote zasady którymi mają się kierować osoby realizujące kampanie - co o nich sądzicie?

Ja tu widzę super marketing szeptany. Wszyscy wiedzą co to Brandle, ale nikt nie znał tych 3 zasad po które wielu powędrowało by na bloga.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko tak czy inaczej wymyślane jest aby wyciągnąć kasę od klienta za to samo ale wymyślając co i rusz nowe nazewnictwo bo stare już jest ograne ;)

  • Like 1

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności