Skocz do zawartości

[startup] TextBookers.com - błyskawiczna realizacja tekstów SEO


Rekomendowane odpowiedzi

Tekst pojawił się wczoraj z terminem na 10.02 bez żadnych pasków żółtych czy niebieskich. Zaklepałam, bo wiedziałam, że w czasie się wyrobię, ale nie wcześniej. Patrzę i dzisiaj widzę dodatkowy pkt karny.Nie chce mi się z nimi użerać, ale jak pójdzie w takim tempie naliczanie pkt to ciekawa jestem co zrobią, jak wyautują wszystkich copy. Może zaczną sami pisać za nasze stawki?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.02.2020 o 23:50, Gocha napisał:

Tekst pojawił się wczoraj z terminem na 10.02 bez żadnych pasków żółtych czy niebieskich. Zaklepałam, bo wiedziałam, że w czasie się wyrobię, ale nie wcześniej. Patrzę i dzisiaj widzę dodatkowy pkt karny.Nie chce mi się z nimi użerać, ale jak pójdzie w takim tempie naliczanie pkt to ciekawa jestem co zrobią, jak wyautują wszystkich copy. Może zaczną sami pisać za nasze stawki?

Rozśmieszyło mnie to: "może zaczną sami pisać za nasze stawki" :D  Choć tak naprawdę stawki powodują raczej żenadę,... Mnie do dziś ciekawi jak to jest: zleceniodawca wypisze często wymogów na pół astrony, a nie chce mu się napisać tekstu do 1500 zzs - to szczególnie śmieszy przy opisach do katalogów do 400 zzs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę, że stali klienci do każdego typu tekstu, bez względu na temat, ilość znaków dają takie same opisy. Liczy się ilość znaków w każdym akapicie, nasycenie słowami kluczowymi. W dłuższym tekście nie ma problemu, ale w na 1500 zzs 3 razy w mianowniku i dwa razy w odmianie to już lekka przesada. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Gocha napisał:

Zwróć uwagę, że stali klienci do każdego typu tekstu, bez względu na temat, ilość znaków dają takie same opisy. Liczy się ilość znaków w każdym akapicie, nasycenie słowami kluczowymi. W dłuższym tekście nie ma problemu, ale w na 1500 zzs 3 razy w mianowniku i dwa razy w odmianie to już lekka przesada. 

racja, też mi się to nie bardzo podoba, dorzucę jeszcze jedno - po co robić paczki na 4,5 tekstów o tym samym? Przecież każdy tekst ma być unikalny, więc jeżeli zrobi się 10 zleceń po 1 tekście to będzie bardziej unikalne niż 1 zlecenie na 10 tekstów - każdy taki tekst będzie miał cechy wspólne, bo pisze je jeden człowiek. To ma sens w przypadku firm, gdzie jest kilku pracowników i każdy dostaje jeden tekst do napisania z większej paczki

i jeszcze dochodzi sprawa ewentualnych odrzuceń: paczki o dużej ilości zleceń są dość ryzykowne, bo jak zostanie jeden tekst odrzucony to za resztę zapłacą tylko połowe wartości, i jeszcze zabiorą parę złotych tytułem "kary", czyli pisze się je za parę groszy. Oczywiście czas i praca są takie same jak przy zleceniach wykonanych w pełni; dlatego ja takich zleceń nie biorę - niestety, miałam już przypadek odrzucenia dwóch tekstów i to tematycznych - cwany klient dostał trzy teksty za pół darmo, chociaż wszystkie były napisane zgodnie z wytycznymi. Mówię o tym, bo właśnie widzę że wisi strona ze zleceniami zapleczowymi na 3,4 i 5 tekstów, ważnymi do 15.02. i jakoś nie widzę żeby je ktoś brał.

Edytowane przez Joanna53
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, staram się takich unikać, bo wymyślanie 10 różnych wstępów zajmuje więcej czasu, niż napisanie treści merytorycznej, bo mielisz tą samą wiedzę na różne sposoby. Chciałabym, by TB przy każdym pkt karnym umieszczał powód. Wpadło mi 2 i nie wiem za co, bo nie mam odjętego wynagrodzenia. Dość dziwna sprawa, sprawdziłam aż do grudnia i nic nie znalazłam. Od 2015 nie dostałam żadnego, a po wprowadzeniu nowego regulaminu od kopa 2 pkt karne i jestem na granicy. Jeden dostałam za tekst, który nie został oznaczony jako ekspresowy, ale chyba takim był ze względu na krótki czas realizacji. Drugi nie mam pojęcia. Dzisiaj było dużo tekstów z krótkim terminem, ale nie były oznaczone. obchodzę je z daleka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w ogóle ekspresowych nie biorę, bo wiem że sie nie wyrobię. Dzisiaj na przykład, musiałam przedłużyć realizację, bo okazało się, że coś pilnego rano mi wypadło, a przeznaczyłam sobie te teksty (krótkie, ale wymagające myślenia) właśnie na godziny przedpołudniowe. Oczywiście przedłużyło się wszystko co miałam na liście, chociaż chciałam tylko te dwa zlecenia. Teraz, w razie potrzeby, będę musiała albo machnąć ręką na teksty i dostać punkty karne, albo zarwać noc i je napisać, bo niespodzianki od losu trafiają się w najmniej dogodnym momencie. Poprzednio przedłużałam termin pojedynczych zleceń i było git - klient dostawał dobre teksty może trochę później, ale jeszcze w terminie, teraz może nie dostać wcale. Niestety tłumaczenie TB że zrobili źle nic nie da. Co do Twojej sprawy to spróbuj napisać bezpośrednio na Helpdesk z dopiskiem pilne! to może zadziała

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Joanna53 napisał:

ja w ogóle ekspresowych nie biorę, bo wiem że sie nie wyrobię. Dzisiaj na przykład, musiałam przedłużyć realizację, bo okazało się, że coś pilnego rano mi wypadło, a przeznaczyłam sobie te teksty (krótkie, ale wymagające myślenia) właśnie na godziny przedpołudniowe. Oczywiście przedłużyło się wszystko co miałam na liście, chociaż chciałam tylko te dwa zlecenia. Teraz, w razie potrzeby, będę musiała albo machnąć ręką na teksty i dostać punkty karne, albo zarwać noc i je napisać, bo niespodzianki od losu trafiają się w najmniej dogodnym momencie. Poprzednio przedłużałam termin pojedynczych zleceń i było git - klient dostawał dobre teksty może trochę później, ale jeszcze w terminie, teraz może nie dostać wcale. Niestety tłumaczenie TB że zrobili źle nic nie da. Co do Twojej sprawy to spróbuj napisać bezpośrednio na Helpdesk z dopiskiem pilne! to może zadziała

No dokładnie, ja ze względu na chorobę przewlekłą, która odzywała się w najmniej dogodnej chwili nieraz przedłużałam teksty od 2 stałych zleceniodawców, dostawali później, ale zadowoleni, ocena 6 i kolejne zlecenia. Dziś musiałam odpuścić 2 zlecenia, przekroczyłam ilość punktów karnych i mam zablokowane pisanie, a nie bardzo rozumiem na jakich zasadach te punkty karne znikają. Pierwsze z nich miałam przyznane wiele miesięcy temu, więc już powinny wygasnąć? Czy to wszystko na raz wygasa? Czy może z kolei od chwili, kiedy zaczął obowiązywać nowy regulamin trzeba odczekać te 60 czy 90 dni (?) i dopiero punkty się skasują?

 

W zasadzie spoko, mogę poczekać. Dla mnie TB jest zarobkiem rzędu 300 zł miesięcznie, czyli bardzo dodatkowym i piszę tam tylko ze względu na kilka osób zlecających mi indywidualnie lepszą jakość.

 

Ps. Jeszcze nie spotkałam się z portalem/agencją/zleceniodawcą, który miałby aż tak niedogodne warunki dla copy,  a pracuję już 12 lat. Dlatego też portale to tak raczej dla urozmaicenia niż zarobku.

Edytowane przez Inka22
dopisek
  • Like 1

Jestem Marta i nie mam 22 lat:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Gocha napisał:

A gdzie mają ten Helpdesk? w ogólnej poczcie, czy odrębny?

helpdesk jest osobno - tu link https://textbookers.freshdesk.com/support/login

z tego adresu odpisywali mi na zagadnienia techniczne

 

2 godziny temu, Inka22 napisał:

Czy to wszystko na raz wygasa? Czy może z kolei od chwili, kiedy zaczął obowiązywać nowy regulamin trzeba odczekać te 60 czy 90 dni (?) i dopiero punkty się skasują?

wydaje mi się, że czytałam w regulaminie, że po 3 miesiącach punkty karne się kasują automatycznie, ale pewna nie jestem, trzeba by wrócić do regulaminu. Nie bardzo mi się chce go czytać, bo nie lubię języka technicznego, tam są zbyt absurdalnie zastosowane słowa, a i styl pozostawia dużo do życzenia

zapomniałam dopisać, że (chyba) punkty karne kasują się po trzech miesiącach od najstarszych, czyli na skasowanie nowych trzeba znowu czekać 3 miechy - tak zrozumiałam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joanna dziękuję za link. Zgodnie z regulaminem pkt karne anulowane są po trzech miesiącach, ale jak to wygląda w praktyce, nikt nie wie. Do 2015 dostałam 7 pkt, teraz 2 nie wiem za co. W zasadzie z momentem wprowadzenia nowego regulaminu pkt powinny być wyzerowane. Inna sprawa to anulowanie pkt wg nowego regulaminu. wydaje mi się, że pkt otrzymane w marcu powinny być anulowane w czerwcu, w kwietniu - anulacja w lipcu. Pod tym względem regulamin jest niejasny. Znając TB 3 miesiące będą liczyć od daty ostatniego tekstu. Jeżeli tak będzie, to oznacza, że lepiej wyczerpać pulę pkt w pierwszym miesiącu. Mam nadzieję, że TB przedstawi tu swoją interpretację regulaminu. Nadal postuluję, żeby każdy pkt karny wykazywali w zakładce pkt odrzuconych i nie ma znaczenia czy powód jest merytoryczny, czy regulaminowy. 

Piszcie swoje uwagi, im jest ich więcej, tym większa szansa, że TB się odezwie. Teksty ekspresowe nie są w tej chwili w żaden sposób oznaczone, to najlepsza pułapka na copy. Dałam się złapać raz i nigdy więcej. Inni też się zorientowali i takie teksty wiszą, a później niezrealizowane spadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Gocha napisał:

Joanna dziękuję za link. Zgodnie z regulaminem pkt karne anulowane są po trzech miesiącach, ale jak to wygląda w praktyce, nikt nie wie. Do 2015 dostałam 7 pkt, teraz 2 nie wiem za co. W zasadzie z momentem wprowadzenia nowego regulaminu pkt powinny być wyzerowane. Inna sprawa to anulowanie pkt wg nowego regulaminu. wydaje mi się, że pkt otrzymane w marcu powinny być anulowane w czerwcu, w kwietniu - anulacja w lipcu. Pod tym względem regulamin jest niejasny. Znając TB 3 miesiące będą liczyć od daty ostatniego tekstu. Jeżeli tak będzie, to oznacza, że lepiej wyczerpać pulę pkt w pierwszym miesiącu. Mam nadzieję, że TB przedstawi tu swoją interpretację regulaminu. Nadal postuluję, żeby każdy pkt karny wykazywali w zakładce pkt odrzuconych i nie ma znaczenia czy powód jest merytoryczny, czy regulaminowy. 

Piszcie swoje uwagi, im jest ich więcej, tym większa szansa, że TB się odezwie. Teksty ekspresowe nie są w tej chwili w żaden sposób oznaczone, to najlepsza pułapka na copy. Dałam się złapać raz i nigdy więcej. Inni też się zorientowali i takie teksty wiszą, a później niezrealizowane spadają.

 

"Punkty karne ulegają automatycznemu wykasowaniu po 3 miesiącach od momentu ich uzyskania." - raczej nie chodzi o kasowanie wszystkich punktów z danego miesiąca, tylko o każdy punkt osobno. Dlatego punkt karny z 3 marca zostanie skasowany 3 czerwca, a z 16 marca - 16 czerwca.

 

Teksty ekspresowe są oznaczone zielonym paskiem i informacją że mają 15% bonusu za ekspres . Te, które aktualnie mają 15% bonusu to zwykłe zlecenia z kończącym się terminem realizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, arrion napisał:

 

"Punkty karne ulegają automatycznemu wykasowaniu po 3 miesiącach od momentu ich uzyskania." - raczej nie chodzi o kasowanie wszystkich punktów z danego miesiąca, tylko o każdy punkt osobno. Dlatego punkt karny z 3 marca zostanie skasowany 3 czerwca, a z 16 marca - 16 czerwca.

 

Teksty ekspresowe są oznaczone zielonym paskiem i informacją że mają 15% bonusu za ekspres . Te, które aktualnie mają 15% bonusu to zwykłe zlecenia z kończącym się terminem realizacji.

A ja miałam ostatnio zlecenie z opisem 15 za ekspres ale bez zielonego paska. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, arrion napisał:

 

"Punkty karne ulegają automatycznemu wykasowaniu po 3 miesiącach od momentu ich uzyskania." - raczej nie chodzi o kasowanie wszystkich punktów z danego miesiąca, tylko o każdy punkt osobno. Dlatego punkt karny z 3 marca zostanie skasowany 3 czerwca, a z 16 marca - 16 czerwca.

 

 

A te z poprzednich lat? Wydawałoby się, że regulamin dotyczy tylko punktów zdobytych po jego wejściu w życie. Dlatego tak jak wspomniała Gocha, z chwilą wejścia regulaminu, każdy powinien mieć wyzerowane punkty karne.

Jestem Marta i nie mam 22 lat:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności