Jump to content
TextBookers.com

[startup] TextBookers.com - błyskawiczna realizacja tekstów SEO

Recommended Posts

Muszę pochwalić Textbookers. We wtorek zlecenie wypłaty, w środę pieniądze na koncie. :good:

Jestem Marta i nie mam 22 lat:)

Inka22: to masz jakieś fory, bo ja ostatnio za każdym razem czekam bite 2 tygodnie. Tylko na początku współpracy miałam kasę po około tygodniu czekania.

Przychodzi informacja o odebraniu zlecenia wskazanemu wykonawcy i:

- odebrano po 20 godzinach, a wypadałoby po 24 (jednak zgłoszenia są dodawane czasem w porach, ze te koncowe 4h moga być kluczowe)

- żadnej wzmianki które zlecenie i komu zostało odebrane

- żadnej możliwości anulowania w tej sytuacji zgłoszenia, a przecież czasem wyjątkowo mocno zależy na jakości (np. wybredny klient końcowy) i wybiera się wtedy sprawdzone osoby

Darmowe programy
Potrzebujesz tekstów w krótkim czasie? Sprawdź tutaj.

No i znowu powtórka z rozrywki. W poniedziałek nie miałam innych zajęć, rodzina pojechała do domów, postanowiłam dorobić i napisać kilka precli. Dziś zaczyna się wystawianie ocen i "od nowa Polska Ludowa", czyli "4 bardzo dobry tekst". Textbookers proszę zróbcie coś z tym, bo jeśli za teksty specjalistyczne i tematyczne dostaję prawie wyłącznie 6, rzadko 5, to przecież pisząc precle nie schodzę poniżej pewnego stylistycznego, a nawet merytorycznego poziomu.

Tak, zgłosiłam żądanie unieważnienia. Tak, wiem, że ocena pewnie zostanie unieważniona, ale podejście zlecających do systemu ocen jest niepoważne i mimo wszystko każdy komunikat zwrotny typu "4 bardzo dobry tekst" podnosi mi ciśnienie.

Btw. Postanowiłam od tej pory wstawiać w każdym tekście wiadomość do klienta w brzmieniu <wiadomość dla klienta: Jeśli tekst spełnia Pani / Pana oczekiwania i zamierza Pan / Pani wystawić mi ocenę proszę o wystawienie oceny najwyższej, czyli 6. W ten sposób utrzymam średnią, która motywuje mnie do pracy w tym portalu, jeśli tekst z jakichś powodów oczekiwań nie spełnia, proszę o wskazanie powodów obniżenia oceny> ciekawe czy to przejdzie przez moderację, a jeśli przejdzie jak będzie odbierane, ale nie odpuszczę.

Skoro ja podchodzę poważnie do wykonywanej pracy, to niech zleceniodawcy, którzy mnie oceniają, też traktują to poważnie, tym bardziej, że za wystawienie każdej oceny otrzymują jakieś rabaty.

nie po to wydaje ktoś pieniądze żeby musieć na tekście wykonywać dodatkowe czynności jak kasowanie zbędnego tekstu, więc raczej nie spodziewaj się wyrozumiałości - to raz

a dwa, moderator nie ma prawa czegoś takiego przepuścić

Edited by bori79
  • Like 1

Pomóż mojej córce - 1% z podatku dla Oli. Wypełniając PIT wpisz w rubryki:

KRS: 0000050135 CEL SZCZEGÓŁOWY: BORI Ola na Fecebooku

Dodam jeszcze, że tych ocen jest moim zdaniem zdecydowanie za dużo, skala powinna kończyć się na piątce, o ocenie 5 lub 6 mogą decydować bardzo subtelne i bardzo subiektywne czynniki i tak naprawdę trudno jednoznacznie wskazać, kiedy piszącemu przyznać piątkę, a kiedy szóstkę.

Ja widzę to tak: jeśli tekst spełnia wszystkie wymagania jakościowe, jest pod każdym względem poprawny (kuleją z reguły stylistyka i interpunkcja) i jest wystarczająco dobry merytorycznie (patrząc pod kątem wymagań jakościowych dla poszczególnych rodzajów tekstów) z założenia należy się piątka i nie ma co do tego dyskusji. Kiedy w takim razie wystawić 6 (celujący biorąc pod uwagę szkolną skalę ocen). Kiedy copywriter przeskoczy sam siebie i jakąś granicę, którą trudno tak naprawdę określić? To bez sensu, jak ruletka - trafię w gust zamawiającego? Na jego dobry humor? Czy nie trafię?

nie po to wydaje pieniądze żeby musieć na tekście wykonywać dodatkowe czynności jak kasowanie zbędnego tekstu, więc raczej nie spodziewaj się wyrozumiałości

tak myślałam, w takim razie TB powinno wprowadzić jakąś identyfikację zleceniodawców.

Co prawda wielu z nich jestem już w stanie rozpoznać po sposobie formułowania wytycznych, ale nie wszystkich. Chciałabym móc w jakiś sposób selekcjonować zlecenia, szkoda tracić czas dla zleceniodawców problematycznych i takich, w których gusta nie trafiam.

Wg mnie szóstka to taki tekst jak napisałaś, piątka to jakieś błędy stylistyczne/interpunkcyjne, czwórka to tekst średniej jakości, czyli taki w który widać, że nie włożono wiele serca ;)

SEOpisanie - seo copywriting i nie tylko...

No i znowu powtórka z rozrywki. W poniedziałek nie miałam innych zajęć, rodzina pojechała do domów, postanowiłam dorobić i napisać kilka precli. Dziś zaczyna się wystawianie ocen i "od nowa Polska Ludowa", czyli "4 bardzo dobry tekst". Textbookers proszę zróbcie coś z tym, bo jeśli za teksty specjalistyczne i tematyczne dostaję prawie wyłącznie 6, rzadko 5, to przecież pisząc precle nie schodzę poniżej pewnego stylistycznego, a nawet merytorycznego poziomu.

Bo średnia w ogóle powinna być odrębna dla każdego typu tekstu. Co z tego, że ktoś ma np. 5,5 z precli jeśli zapleczowe będzie pisac ledwo-ledwo. Albo np. Tematyczne będzie robić słabo, ale świetnie sie sprawdzi w opisach katalogowych i opisach produktów. Albo jeszcze inaczej: z precli będzie 4,0 bo ktoś hurtowo oceniał, a tematyczne pisze bardzo dobrze.

A co do oceny 6 - jeśli skalę 1-6 porówna się do skali szkolnej, to tekstem bezbłędnym będzie 5, a 6 to tekst powyżej oczekiwań. Chociaż fakt, że skoro różne osoby różnie interpretują tą skalę to TextBooker powinien jasno opisać co ta skala oznacza, najlepiej tuż obok formularza ocen.

Darmowe programy

Piszę teksty różnej jakości i wybaczcie, ale stwierdzenie, że przy ocenie 5 mogą być błędy stylistyczne albo interpunkcyjne jak dla mnie jest nie do przyjęcia. Jak ktoś daje mi 4 i uzasadnia je niepoprawną interpunkcją czy nawet jedną literówką, to dla mnie sygnał, że nie przyłożyłam się należycie do pracy i tyle. Jak dostaje 3 za dobrego precla, to nie marudzę, tylko to zgłaszam. Administracja portalu z reguły uznaje unieważnienia ocen, więc nie mam na co narzekać.

Na 5 i 6 według mnie zasługują teksy bez żadnych błędów. Staram się pisać bezbłędnie dla każdego klienta. Nie chcę, żeby ktoś musiał coś po mnie poprawiać. Im więcej mam zadowolonych zleceniodawców, tym więcej zleceń jest skierowanych do mnie - a przecież na tym mi zależy.

Czy system ocen jest sprawiedliwy, czy nie, nie można jednoznacznie ocenić. Nigdy nie będzie tak, że wszyscy będą zadowoleni. Przeczytałam jakie są wytyczne dla poszczególnych kategorii tekstów i wiem, kiedy moje oceny są nie w porządku. Jak widzę, że są "z kosmosu", to po prostu je unieważniam. Nawet się przy tym nie denerwuję, bo po co? Szkoda nerwów na takie rzeczy, skoro bez żadnych problemów można je rozwiązać :)

monis190 no ale tym tokiem rozumowania to 6 to co? Super, ekstra tekst powyżej oczekiwań? :P Czyli wysokiej jakości artykuł w cenie precla? Nieeee.... jakoś to do mnie nie przemawia :D Jak dla mnie 5 może mieć jakąś literówkę/jeden błąd/błąd z interpunkcją, ale po prostu być zgodna ze specyfikacją.

SEOpisanie - seo copywriting i nie tylko...

CheNelly, mam prawie same oceny 6 pisząc merytorycznie i poprawnie. Zgodnie z wymaganiami, nie powyżej nich. Nikomu nie napiszę tekstu tematycznego w cenie precla.

Co do rozróżnienia 5 i 6, to widzę po swoich stałych zleceniodawcach, że kiedy tekst jest taki jak oczekiwali i trafiłam w sedno, to mam same 6, a kiedy nie do końca - to jest 5. Poza tym jak dostaję kilka 5 na same 6, to nie muszę narzekać.

Z innej beczki: czy w tekście tematycznym koniecznie muszą być śródtytuły? W wytycznych jest mowa o akapitach itp., które zwiększają przejrzystość tekstu. Zleceniodawcy niekiedy zaznaczają, że śródtytuły są wymagane, a nawet podają ich ilość. Nie dodaję ich więc za każdym razem.

Edited by monis190

1. Wystawianie ocen i ich uzasadnienie - jak słusznie zauważyliście system ocen jest konieczny ponieważ w sporym stopniu filtruje osoby które tworzą teksty niskiej jakości. Wprowadzimy tu jednak małą zmianę odnośnie domyślnego tekstu "Bardzo dobry tekst" a mianowicie skasujemy go i jeżeli klient będzie chciał wystawić ocenę to będzie musiał wpisać jej treść. Spowoduje to pewnie zmniejszenie liczby wystawianych ocen ale myślę, że będą dzięki temu bardziej rzetelne.

Tak przy okazji bo widziałem, że ktoś o tym wspomniał - jeżeli zależało by nam na niskich zarobkach copywriterów to nie anulowalibyśmy większości nisko wystawionych ocen ;)

Można wiedzieć kiedy obiecanki cacanki wejdą w życie. Każdego dnia otrzymuję oceny:

3,00 Bardzo dobry tekst

3,00 Bardzo dobry tekst

3,00 Bardzo dobry tekst

i cała seria.

Może ustawicie aby z automatu ocena nie była na "3" tylko na "6" i problem z głowy

mam ponad 5 000 tekstów napisanych i same oceny 5 i 6

+ oczywiście 30% unieważnionych ocen na poziomie

3,00 Bardzo dobry tekst

Czy TB ma jakąś procedurę ew. anulowania zleceń? Chodzi o przypadki, gdy zaraz po wprowadzeniu zlecenia zauważa się błąd typu nieustawiona długośc tekstu. Potem takie zlecenie niepotrzebnie zaśmieca listę zleceń, a w sumie wystarczyłby mechanizm pozwalający na anulowanie w ciagu np. 3 minut od wprowadzenia.

Darmowe programy

A mi po głowie chodzi funkcjonalność, która autorowi tekstów pozwalała by w przypadku niskiej oceny przeczytać tekst. Czasami może się zdarzyć, że ten konkretny był akurat jakiś gorszy z różnych przyczyn i wtedy ocena jest uzasadniona i nie szło by do anulacji jeśli można by było przeczytać napisany przez siebie tekst. W ten sposób można by uczciwie stwierdzić czy tekst był niskiej jakości czy ocena była uzasadniona.

swiatla.auto.pl - zapraszam

Skuteczne pozycjonowanie - rozwiń swój biznes dzięki promocji w Google

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   3 members

• Similar Content

• By seo-synonimy
      [Wykonam] Zlecenia na synonimy/teksty SEO! [PL i ENG] Tanio, precyzyjnie i szybko

Dzień dobry!
      Dziękuję za zainteresowanie moim ogłoszeniem. Jako doświadczony copywriter chętnie podejmę się realizacji zleceń dotyczących tworzenia treści - pisania nowych, unikalnych i zoptymalizowanych tekstów na: strony firmowe/sklepy (opisy kategorii i produktów), pod zaplecza SEO, na witryny typu landing page, na portale (artykuły sponsorowane), blogi, wizytówki firmowe lub teksty reklamowe z najróżniejszymi słowami (frazami) kluczowymi. Dostarczam zoptymalizowane teksty pod wskazane w zleceniu słowa kluczowe, z odpowiednim formatowaniem, nagłówkami i nasyceniem oraz odmianami fraz (istnieje również możliwość zamówienia researchu fraz pod artykuły/stronę).
      Specjalizuję się również w synonimizacji (teksty z klamrami pisane od podstaw lub dodawanie synonimów do przesłanych przez Klienta artykułów, możliwe wielokrotne zagnieżdżanie) i redagowaniu/optymalizacji gotowych tekstów. Piszę artykuły w języku polskim i angielskim - również synonimy. Wszystko na potrzeby oraz pod dyktando klienta. Zapewniam fachowość, profesjonalizm i terminowość.
      Gwarantuję rzetelne podejście do tematu oraz szybkość wykonania zleceń za rozsądne pieniądze. Szukam zamówień pojedynczych lub stałej współpracy. Copywritingiem zajmuję się zawodowo, w branży od 2008 roku.

Realizuję zlecenia na:

- opisy produktów, kategorii i firm (teksty na strony firmowe i sklepy internetowe),
      - teksty wyższej jakości (poradniki, recenzje, artykuły blogowe/branżowe),
      - artykuły sponsorowane i reklamowe,
      - wpisy do katalogów, wpisy na blogi, teksty na fora internetowe,
      - zwykłe teksty (precle),
      - teksty na zaplecza SEO,
      - teksty na e-mail (newsletter),
      - teksty w języku angielskim (zarówno teksty zapleczowe, jak i firmowe/wyższej jakości),
      - synonimy (dodawanie synonimów do gotowych tekstów lub tworzenie tekstów z synonimami od podstaw, również wielokrotnie zagnieżdżonych; synonimy w języku PL i ENG),
      - tłumaczenia z języka angielskiego na polski i odwrotnie,
      - pisanie newsów i ich publikacja, prowadzenie blogów,
      - opowiadania, e-booki,
      - redagowanie tekstów, przygotowywanie napisanych tekstów pod kątem kampanii SEO (optymalizacja gotowych tekstów).

Cechuje mnie:

- komunikatywność,
      - dyspozycyjność,
      - terminowość,
      - profesjonalizm,
      - doświadczenie,
      - kreatywność (nie boję się żadnego tematu, piszę unikalne, ciekawe teksty zarówno poradnikowe, jak i wpisy na strony firmowe i opisy produktów a także teksty na potrzeby SEO – dla mnie każde zlecenie to nowe wyzwanie),
      - precyzja i dokładność synonimizacji tekstów (każdy synonim jest gruntownie sprawdzany, aby idealnie pasował do kontekstu zdania i całego tekstu – w efekcie po wygenerowaniu tekst jest logiczny i spójny),
      - dbanie o unikalność i dokładność realizacji zleceń (piszę teksty tylko i wyłącznie unikalne, spełniające wszystkie wymagania Zamawiających).

W ofercie również tworzenie stron w oparciu o CMS (WordPress), publikacja i optymalizacja gotowych artykułów, administracja witryn, audyty SEO, wdrożenia optymalizacyjne SEO i wiele więcej!

Zapraszam do kontaktu na e-mail: damian@seo-synonimy.pl w celu zapoznania się z cennikiem oraz portfolio a także przetestowania moich umiejętności. Przy większych zamówieniach lub dla stałych Klientów udzielam atrakcyjne rabaty! Zapraszam do współpracy - Damian.

• By TextBookers.com
      Witam,

jak platforma copywriterska oferujemy teksty SEO
      precle opisy do katalogów teksty pod zaplecza opisy produktów teksty tematyczne teksty specjalistyczne  

Dla klientów zamawiających teksty:
      Możliwość błyskawicznego zamówienia dowolnej ilości tekstów za niską cenę jednocześnie z gwarancją ich wysokiej jakości. Wszystko to bez zbędnych formalności a także z dostępem do użytecznych narzędzi pozwalających na grupowanie tekstów i ich eksport do zewnętrznych systemów.

I. Jak zamówić tekst?
      1. Rejestrujesz konto w serwisie (bądź logujesz się poprzez facebook).
      2. Doładowujesz konto wirtualnymi punktami. 1 pkt = 1 zł netto
      3. Dodajesz zlecenie przy pomocy prostego formularza.
      4. Akceptujesz tekst bądź zgłaszasz go do poprawy.
      5. Zaakceptowany tekst trafia do stworzonego przez Ciebie projektu gdzie masz do niego stały dostęp a także możliwość eksportu.
      Istotne informacje:
      1. Teksty zamówisz już od 2,29 PLN* netto za 1000 znaków ze spacjami!
      2. Każdy nowy bądź poprawiany tekst jest weryfikowany przez moderatora pod kątem jego jakości a także unikalności.
      3. Masz możliwość grupowania tekstów w stworzonych przez siebie projektach jak również otrzymujesz narzędzie do ich eksportu do zewnętrznych systemów (aktualnie jest to e-mail, ale w najbliższym czasie udostępnimy API do integracji z systemami CMS).
      4. Oferujemy szansę zdobycia dużej ilości darmowych punktów - za zakup ich większej ilości, za ocenienie tekstu napisanego przez copywritera czy też za polecenie klienta. Łącznie rabaty mogą sięgnąć nawet 9%!
      5. Bez względu na ilość zamawianych tekstów zrealizujemy je nawet w ciągu 48 godzin! Wszystko to dzięki unikatowej funkcjonalności rozbijającej jedno zbiorcze zamówienie na kilkanaście mniejszych.
      Pierwszy tekst otrzymasz za darmo w zamian za polubienie naszej strony na facebooku - można, więc bez żadnego ryzyka przekonać się o jakości naszych usług 
      *Cena uwzględnia możliwe do uzyskania rabaty.

II. Program partnerski
      Zachęcamy również do dzielenie się informacją na temat naszego serwisu. Od każdego doładowania poleconej osoby oferujemy 5% jego wartości. Zarobione w ten sposób punkty można przeznaczyć na realizację własnych zleceń.
      Dane firmy:

TextBookers Sp. z o.o.
      ul. Cyfrowa 6
      71-441 Szczecin
      NIP: 8513196001

Kontakt:
      biuro@textbookers.com
      www.textbookers.com

• By seo-synonimy
      [Wykonam] Zlecenia na synonimy/teksty SEO! [PL i ENG] Tanio, precyzyjnie i szybko

Dzień dobry!
      Dziękuję za zainteresowanie moim ogłoszeniem. Jako doświadczony copywriter chętnie podejmę się realizacji zleceń dotyczących tworzenia treści - pisania nowych, unikalnych i zoptymalizowanych tekstów na: strony firmowe/sklepy (opisy kategorii i produktów), pod zaplecza SEO, na witryny typu landing page, na portale (artykuły sponsorowane), blogi, wizytówki firmowe lub teksty reklamowe z najróżniejszymi słowami (frazami) kluczowymi. Dostarczam zoptymalizowane teksty pod wskazane w zleceniu słowa kluczowe, z odpowiednim formatowaniem, nagłówkami i nasyceniem oraz odmianami fraz (istnieje również możliwość zamówienia researchu fraz pod artykuły/stronę).
      Specjalizuję się również w synonimizacji (teksty z klamrami pisane od podstaw lub dodawanie synonimów do przesłanych przez Klienta artykułów, możliwe wielokrotne zagnieżdżanie) i redagowaniu/optymalizacji gotowych tekstów. Piszę artykuły w języku polskim i angielskim - również synonimy. Wszystko na potrzeby oraz pod dyktando klienta. Zapewniam fachowość, profesjonalizm i terminowość.
      Gwarantuję rzetelne podejście do tematu oraz szybkość wykonania zleceń za rozsądne pieniądze. Szukam zamówień pojedynczych lub stałej współpracy. Copywritingiem zajmuję się zawodowo, w branży od 2008 roku.

Realizuję zlecenia na:

- opisy produktów, kategorii i firm (teksty na strony firmowe i sklepy internetowe),
      - teksty wyższej jakości (poradniki, recenzje, artykuły blogowe/branżowe),
      - artykuły sponsorowane i reklamowe,
      - wpisy do katalogów, wpisy na blogi, teksty na fora internetowe,
      - zwykłe teksty (precle),
      - teksty na zaplecza SEO,
      - teksty na e-mail (newsletter),
      - teksty w języku angielskim (zarówno teksty zapleczowe, jak i firmowe/wyższej jakości),
      - synonimy (dodawanie synonimów do gotowych tekstów lub tworzenie tekstów z synonimami od podstaw, również wielokrotnie zagnieżdżonych; synonimy w języku PL i ENG),
      - tłumaczenia z języka angielskiego na polski i odwrotnie,
      - pisanie newsów i ich publikacja, prowadzenie blogów,
      - opowiadania, e-booki,
      - redagowanie tekstów, przygotowywanie napisanych tekstów pod kątem kampanii SEO (optymalizacja gotowych tekstów).

Cechuje mnie:

- komunikatywność,
      - dyspozycyjność,
      - terminowość,
      - profesjonalizm,
      - doświadczenie,
      - kreatywność (nie boję się żadnego tematu, piszę unikalne, ciekawe teksty zarówno poradnikowe, jak i wpisy na strony firmowe i opisy produktów a także teksty na potrzeby SEO – dla mnie każde zlecenie to nowe wyzwanie),
      - precyzja i dokładność synonimizacji tekstów (każdy synonim jest gruntownie sprawdzany, aby idealnie pasował do kontekstu zdania i całego tekstu – w efekcie po wygenerowaniu tekst jest logiczny i spójny),
      - dbanie o unikalność i dokładność realizacji zleceń (piszę teksty tylko i wyłącznie unikalne, spełniające wszystkie wymagania Zamawiających).

W ofercie również tworzenie stron w oparciu o CMS (WordPress), publikacja i optymalizacja gotowych artykułów, administracja witryn, audyty SEO, wdrożenia optymalizacyjne SEO i wiele więcej!

Zapraszam do kontaktu na e-mail: damian@seo-synonimy.pl w celu zapoznania się z cennikiem oraz portfolio a także przetestowania moich umiejętności. Przy większych zamówieniach lub dla stałych Klientów udzielam atrakcyjne rabaty! Zapraszam do współpracy - Damian.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy