Skocz do zawartości

Słownik Małego Pozycjonera


MMP

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry słownik, ale nie znalazłem tu tego czego szukałem, czyli definicji precla wink.gif

Blog zazwyczaj oparty na WP(word press) w którym umieszczasz notatki/wpisy które są publikowane na stronie głównej a wewnątrz tekstu(zazwyczaj adekwatny do tematyki strony) zamieszczasz linki do strony pozycjonowanej. (najlepiej wg mnie max 2)

Spis precli znajdziesz na

https://www.katalogiseo.info/WordPress.html

Edytowane przez zoozool

sygnaturka.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewna rzecz nie daje mi spokoju, otóż sprawa wygląda tak:

Strona X ma według google site = 200, na każdej podstronie jest link do strony Y. Jednak po sprawdzeniu BL dla strony Y mam tylko pokazany link ze strony głównej X.

Czy moje myślenie SITE strony X = BL strony Y jest błędny?

Może uda mi się zrobić coś dobrego

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Dziękuje za słownik, jest to rewelacyjna sprawa dla początkujących jak ja, fakt można szukać w internecie określeń, ale jak coś jest pozbierane razem, oszczędza nam to wiele czasu, a co za tym idzie możliwości szybszego przyswajania ważnych spraw. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A dla mnie jest to cały czas czarna magia :hi:

Nie znalazłem informacji dla naprawdę początkujących. Dla przykładu

Jak dodać stronę do wyszukiwarki. Moja wiedza jest taka, że po stworzeniu strony ( dla mojej branży zrobiłem bardzo dobrą stronę) będe jak najczęściej brał udział w różnych forach, gdzie w podpisie umieszczę link do mojej strony.

Tworzę nową stronę trzywyrazową. Każdy wyraz oddzieliłem myslnikiem. Wyczytałem gdizes że tak powinno być ale nie rozumiem w jakim celu.

Stronę umieściłem na home.pl, ale nie mam statystyk, a sądzę, że mi wiele powiedzą. Więc jak zainstalować statystyki, by zauważyć ruch na stronie i czy są bezpłatne serwisy statystyczne.

Wpisałem w google -site:moja domena.pl i wyświetlił się komunikat, że podana fraza nie istnieje B)

Czy google nie znajdzie mojej strony jak jej adres wpiszę z cudzysłowami?

To pozycjonowanie i strony www to załamka :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest trudne nim* (edit mała pomyłka) stanie się proste. Jeżeli chcesz się nauczyć to na wszystkie Twoje pytania są tutaj odpowiedzi. Najczęściej samo Google jest pomocne:

https://www.google.pl/#hl=pl&source=hp&...b8944e72ab0293a

By zaoszczędzić Twój czas powiem ci tylko, że dodając linki do Twojej strony z czasem strona sama się "doda", czyli zaindeksuje, a dokładniej rzecz ujmując zrobi to Googlebot.

Edytowane przez Nikosis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie warto dodawać strony, lepiej linkami pokazać mu, że istniejesz,

Tworzę nową stronę trzywyrazową. Każdy wyraz oddzieliłem myslnikiem. Wyczytałem gdizes że tak powinno być ale nie rozumiem w jakim celu.

jeśli chcesz pozycjonować na 3 różne frazy(słowa kluczowe) to dla każdego najlepiej osobny link.

Stronę umieściłem na home.pl, ale nie mam statystyk, a sądzę, że mi wiele powiedzą. Więc jak zainstalować statystyki, by zauważyć ruch na stronie i czy są bezpłatne serwisy statystyczne.

jest dużo xannstat, i inne wpisz w guugla i potestuj który Ci przypasuje,

Wpisałem w google -site:moja domena.pl i wyświetlił się komunikat, że podana fraza nie istnieje shout.gif

jeszcze google jej nie ogarnął, więc linkuj, spokojnie, grzecznie nie za dużo, i na różne frazy(słowa kluczowe)

Czy google nie znajdzie mojej strony jak jej adres wpiszę z cudzysłowami?

z czasem znajdzie :P

To pozycjonowanie i strony www to załamka mad.gif

a tam gadasz :)

sygnaturka.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokazać linkami??

Napiszę jak to rozumiem, bardzo proszę zweryfikujcie czy dobrze. Tak jak pisałem wcześniej moja strona branżowo jest bardzo dobra. Sądzę, że jak ją ludzie znajdą będa często ją czytać ( jest już i będzie wiele nowości branżowych) i mam nadzieje będą powoływać się na forach podając do niej link np moja-dobra-strona. Zorganizowałem to tak, że wszystko jest na adresie napisanym tak jak wyżej, natomiast skrócony adres to przykładowo adres www.mojadobra.pl. (Przykład jest wymyslony dla forum). Czyli pierwsze 2 wyrazy bez spacji.

Pozycjonowanie 3 stron kluczowych Na stronie l.pl zarejestrowałem się, wpisałem słowa kluczowe- kurcze, ale jak wchodzę na l.pl jako przeglądarkę, słowa kluczowe, które wpisałem nie prowadzą do mojej strony :D

Ogarnięcie przez google.

Żeby to zrozumieć, a nie pisać jakiegoś kolejnego posta wpisałem nawet w przeglądarkę "ogarnięcie google", ale nie znalazłem. Czy to znaczy, że w pierwszym przykładzie jak ludzie na forachjak będą wpisywali moje adresy google zauważy te linki? Jeżeli tak byłoby, to google byłoby genuszem inwigilacji. Ale chyba źle to rozumiem, a raczej nie rozumiem.

Grzeczne pozycjonowanie- a co to takiego. jak już nauczę sie pozycjonować to mam zamiar pozycjonować, pozycjonować, pozycjonować i jeszcze raz pozycjonować. Ale nie chcę byc niegrzeczny:)

Domyślam się , że dla Wielu z Was moje wypociny doprowadzą do załamania rąk. Przepraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Google jest, może nie geniuszem, ale z pewności dość wysoko w rankingu zbierania informacji ... nie zbiera informacji tylko z dwóch rodzajów stron:

- tych o których jeszcze nie wie,

- tych na których ma zakaz (nofollow, disallow w robots.txt, itd.),

czasami ma też problem z niektórymi technikami tworzenia stron ... ale to trochę inna bajka. Kiedy już może zbierać informacje - zbiera wszystkie jak leci :D

Im więcej linków na różnych stronach prowadzących do Twojej strony ... tym więcej dróg dojścia, nie tylko dla użytkowników, ale również dla robotów wyszukiwarek ... im więcej dróg tym więcej wejść ... popularność strony w Internecie to jeden z kluczy do sukcesu w Google :D

Pozdrawiam :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Google jest, może nie geniuszem, ale z pewności dość wysoko w rankingu zbierania informacji ... nie zbiera informacji tylko z dwóch rodzajów stron:

- tych o których jeszcze nie wie,

- tych na których ma zakaz (nofollow, disallow w robots.txt, itd.),

czasami ma też problem z niektórymi technikami tworzenia stron ... ale to trochę inna bajka. Kiedy już może zbierać informacje - zbiera wszystkie jak leci ;)

Im więcej linków na różnych stronach prowadzących do Twojej strony ... tym więcej dróg dojścia, nie tylko dla użytkowników, ale również dla robotów wyszukiwarek ... im więcej dróg tym więcej wejść ... popularność strony w Internecie to jeden z kluczy do sukcesu w Google ;)

Pozdrawiam B)

wiesz co ostatnio google ma chyba prpblem ze wszystkim bo wrzucilem w jednej stronce ktoramiala byc dostepbna tylko dla agentów nofollow i tak sie zaindeksowala :/

Szukasz wyjątkowych lamp wiszących, których bedą zazdrościć Ci znajomi ?
--------------------------------------------------------------
Prawdziwa architektura jest designem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności