Skocz do zawartości

Pierwsza pozycja w Google a mimo to słaby ruch.


Koper

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

pozycjonuję sobie stronę na jedno słowo które w narzędziu propozycji słów kluczowych ma 30 000wyszukań miesięcznie. Po dodaniu ponad 100linków jestem już na pierwszej pozycji na to słowo a mimo to odwiedzalność strony to jakieś 30-50osób dziennie czyli 900-1500miesięcznie.

Spodziewałem się, że jak wejdę na pierwszą pozycję zgarnę sporą częśc z tych wyszukań a jak dotąd ich liczba jest nieporporcjonalnie mała do średniej liczby wyszukań. Co prawda rośnie powoli, ale zrzucałbym to na trend gdyż to tematyka sezonowa.

Co może być tego przyczyną? To, że przed moim wynikiem są wyniki sponsorowane? (Ale aby aż tak ściągały ruch?)

Będę wdzięczny za pomoc. Byćmoże to jakaś oczywista oczywistość której nie znam jako początkujący.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie sprawdziles ze jestes na 1 pozycji ? Niestety po zmianach google strona miewa rozna pozycje dla roznych osob w zaleznosci od tego co wczesniej klikneli.

Co prawda niewiadomo jaka tematyka ale ilosc srednich wyszukiwan miesiecznie nijak ma sie do rzeczywistego wyszukiwania. Zakladajac ze korzystales z narzedzia google adwords do okreslenia ilosci wyszukiwan to tez kwestia tego jak to narzedzie ustawiles (zakres wynikow np. scisle).

No i wyniki sponsorowane tez co nieco tego uszczypna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oprócz tego co kolega wyżej napisał czyli jak sprawdzałeś, że jesteś pierwszy ja bym jeszcze popatrzył jak wyglądają title i description. Może jakoś nieatrakcyjnie :)

Integracja Sensoryczna | Góra Kalwaria | Integracja Sensoryczna Piaseczno

"Mam wielką łatwość w mówieniu innym co mają robić" - król Julian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zwróć uwagę na meta.

2. Możliwe działanie geolokalizacji. Fakt, iż u Ciebie srona znajduje się na 1 pozycji nie musi oznaczać, że dla osób z innego miasta też ona będzie.

3. Po prostu - tematyka. Może masz specyficzną frazę. Sam fakt, że tylko setką BL dobiłeś do 1 pozycji już daje do myślenia. A może po prostu znalazłeś niszę ;)

Ze swojej strony mogę dać przykład - konto bankowe, leasing operacyjny. Konto bankowe dawało mininalną ilość wejść, a leasing operacyjny, top3, dawał max 40 uu na dobę.

Podaj więcej szczegółów, albo na prv, to pomogę ile mogę :)

matkro - 9 lat doświadczenia.

mant.pl - 7 lat doświadczenia w branży SEO. Jesteśmy na rynku od 1 czerwca 2008 roku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry, że podepnę pytanie bo w temacie...

Jeżeli różnica wyszukaniach miesięcznych, przybliżonych i ścisłych jest spora, np. 5600 do1600, to warto różnicować frazy by zdobyć trochę ruchu z długiego ogona. Dobrze myślę?

początkujący SEOziutek i webMajster od czasu do czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Pozycja jest myślę dobrze sprawdzona bo robiłem to u siebie na komputerach moich znajomych jak iw trybie incognito - bez ciastek.

Czy powodem mojego problemu moze być to, że to słowo występuje w połączeniu z innymi? Z tego co zrozumiałem to google nalicza jako wyczukiwanie np słowa "buty" również z takich zapytań jak buty damskie, buty męskie, buty na obcasie, buty do biegania itp.

Moja strona jest na pierwszym miejscu tylko na słowo bez epitetów - czy stąd moze wynikać mały ruch? Powinienem pododawać po kilka linków na całe frazy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

które w narzędziu propozycji słów kluczowych ma 30 000wyszukań miesięcznie

Wg danych lokalnych, czy globalnych? Z jakim dopasowaniem? Ścisłym? Zwróć też uwagę na to, jak dużo reklam wyświetla się dla tej frazy, bo to one mogą Ci zgarniać ruch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności