Skocz do zawartości

Praca w domu vs wynajęcie biura


webBartek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenia w zakresie zmiany trybu pracy "w domu" i "w biurze"? Obecnie od 5 lat mam działalność zarejestrowaną w domu u rodziców, pracuję normalnie w swoim lub dziewczyny* pokoju itd...jednak od pewnego czasu (tak od ubiegłorocznych wakacji-września :P ) moja efektywność znacznie spadła. Zastanawiam się, czy wynajem biura wpłynąłby na jej poprawienie i tym samym "sam zarobił na siebie"? Pracował ktoś z Was w domu a potem postanowił wynająć biuro? Jak to się u Was odbiło na pracy?

7 miesięcy temu skończyłem studia i teraz chyba byłby dobry moment na zmianę. Dodam tylko, że główna branża to tworzenie stron internetowych.

*moja dziewczyna pracuje ze mną jako grafik, więc spotykamy się raz u mnie, a raz u niej, bo łatwiej się wtenczas komunikować :P

==============

Z plusów, które od razu mi się nasuwają, widzę przede wszystkim:

- zapraszanie lokalnych Klientów do biura i eliminacja dojazdów do nich (w większości przypadków)

- dom powinien być domem, by choć na chwilę zapomnieć o pracy

- możliwość dodatkowej reklamy lokalnej kierującej do biura (darmowy banner na płocie najbardziej ruchliwej ulicy w moim 22tysiecznym mieście, przy którym wiele czasu spędza się na światłach - a latem w korkach na Półwysep Helski :P )

Z minusów:

- teoretyczne "uwiązanie" w godzinach otwarcie biura

- dodatkowe koszta (820zł netto za wynajem 40m2 + media) wynajmu w nowym biurowcu

Jak rozmawiam ze znajomymi to mi mówią, że są to niepotrzebnie wydane pieniądze skoro mogę pracować w domu i być bardziej elastyczny czasowo (np. latem popracować od 6 do 11, potem skoczyć na plażę i od 16 do 20 dalej popracować).

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Elastyczność czasowa, oprócz korzyści finansowych, to jest to co sobie cenie przy pracy w domu. Jeżeli możesz dojeżdżać do klientów, to nie ma problemu. Od ponad 5 lat pracuje w domu, i nie nadaje się już do pracy na etacie.

Poza tym oprócz kosztów wynajmu biura, musisz liczyć także inne wydatki, których nie zauważasz pracując w domu.

Zastanów się też czy 22 tysięczne miasto jest dobrym rynkiem do otwarcia biura, podczas gdy klientów możesz zdobywać w całej Polsce.

Zajmuję się optymalizację oraz pozycjonowaniem stron internetowych, wystawiam F.Vat. Proszę śmiało pisać, dzwonić, chętnie odpowiem na wszelkie pytania, wycenię frazy, doradzę.

https://websy.pl/ kontakt@websy.pl, tel: 697715522, NIP: 716-254-81-05, REGON: 060330653

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalety biura są ewidentne,nie jesteś chłopaczkiem z laptopem z dyskontu co robi usługi za 50zl. Zaproszenie klienta do czystego biura, ugoszczenie kawa zrobiona przez sympatyczna pracownicy, luźna rozmowa i td robią swoje. Oczywiście jak nastawiasz się na klientów co szukają taniej to możesz i w domu pracować.

Jeśli chcesz mieć renomę nie chłopczyka co coś tam robi na komputerze to zrób sobie biuro, wydatek nie aż taki duży.

Nie używaj darmowych e-mail przy komunikacji z klientem to złe świadczę, i nawet laiki już wiedzą ze "pozycjoner" którego nie stać na własna domenę nie wróże zbyt dużo.

Jak będziesz mieć biuro poproś dziewczynę żeby to ona odbierała telefony.

Zainstaluj numer stacjonarny, telefony komórkowe to każdy te tez może mieć za 69 zł ( w biedronce razem z starterem). Ja jak coś kupuje czy zamawiam i "firma" ma podane same komórki to od razu z dystansem ich traktuje, Bo nakupować starterów po 5 zł każde dziecko potrafi.

Po 3 cie nigdy nie podawaj że pracujesz 24h na dobę / 7 dni w tygodniu. Trzeba określać konkretnie czas pracy i że w dni wolne od pracy nie pracujesz, co jest oczywiste. Cizeko oczykiwac żeby klient miał szacunek do osoby co po nocach odbiera telefony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elastyczność czasowa, oprócz korzyści finansowych, to jest to co sobie cenie przy pracy w domu. Jeżeli możesz dojeżdżać do klientów, to nie ma problemu. Od ponad 5 lat pracuje w domu, i nie nadaje się już do pracy na etacie.

No właśnie boję się, że szybko zacznie mnie denerwować dojeżdżanie do biura...

Zastanów się też czy 22 tysięczne miasto jest dobrym rynkiem do otwarcia biura, podczas gdy klientów możesz zdobywać w całej Polsce.

Do Trójmiasta jest blisko ;) Mimo wszystko, ponad połowa moich klientów jest spoza mojego województwa.

Zalety biura są ewidentne,nie jesteś chłopaczkiem z laptopem z dyskontu co robi usługi za 50zl. Zaproszenie klienta do czystego biura, ugoszczenie kawa zrobiona przez sympatyczna pracownicy, luźna rozmowa i td robią swoje. Oczywiście jak nastawiasz się na klientów co szukają taniej to możesz i w domu pracować.

Jeśli chcesz mieć renomę nie chłopczyka co coś tam robi na komputerze to zrób sobie biuro, wydatek nie aż taki duży.

Właśnie tak zauważyłem to po nowej lokalnej konkurencji, która wykonuje strony znacznie gorszej jakości (kupuje szablony do wordpressa i nawet tego nie jest w stanie do końca ogarnąć żeby to miało ręcę i nogi), ale jak rozmawiam z ludźmi z okolic to się okazuje, że wiele osób ich kojarzy, bo mają biuro przy głównej ulicy. Teraz widzę dopiero ile ludzi nie szuka wykonawcy w Google :)

Nie używaj darmowych e-mail przy komunikacji z klientem to złe świadczę, i nawet laiki już wiedzą ze "pozycjoner" którego nie stać na własna domenę nie wróże zbyt dużo.

Oczywiste - 5 lat prowadzenia działalności zobowiązuje! :)

Dalej mnie jednak ciekawi czy efektywność byłaby wyższa...bo jeśli mogę w biurze w 8h zrobić to, co w domu w 10h, to zaczyna mnie to zastanawiać...dojazd do biura zajmowałby mi 5minut, więc na tym wiele bym nie tracił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi TYLKO o efektywność to moim zdaniem stracisz.

Jak Ci się nie chce w domu to w biurze też się nie będzie chciało :D

Pracując w domu nie tracisz czasu na dojazdy, zamiast tego możesz iść na siłownie/basen etc.

Natomiast jak konkretnie Ci się nic nie chce, kup sobie jakiś dopalacz(bez skojarzeń, bezpieczny :D np. guarana w rozsądnych dawkach i jedziesz :D

Wiadomo ze biuro ma swoje plusy, o ile jest "przy głównej". Czasami usytowanie mieszkania jest 100x lepszym wyjściem takze dla klienta niż szukanie

Twojego biura na "zadupiu" miasta :D

SZUKASZ NAPRAWDĘ DOBRYCH I TANICH PROXY ?

Proxy w ilości 70 tys. wymieniane cyklicznie, stabilność anonimowość i nielimitowany transfer:

KLIKNIJ I KUP LUB PORÓWNAJ WSZYSTKIE RODZAJE PROXY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej mnie jednak ciekawi czy efektywność byłaby wyższa...bo jeśli mogę w biurze w 8h zrobić to, co w domu w 10h

w moim przypadku wyższa, ale na pewno to zalezę od osoby.

Wiadomo ze biuro ma swoje plusy, o ile jest "przy głównej".

tu się nie zgodzę moim zdaniem nawet biuro na zadupiu lepsze jak biuro w mieszkaniu. Bo zapraszać klienta do domu, a tym momencie żona gotuje bigos i zapachy się ciągną na cale piętro to jakoś to nie tak ( nie mowie ze o przypadku jak kot zrobi kupę w kuwetę ) :D.

Ale każdy ma swoje podejście, swoje standardy. Dla jednych biuro jest potrzebne dla innych zbędny koszt. Załęże jeszcze od klientów jakich się obsługuje, jaki się ambicje i td,w jakim kierunku chce się rozwijać firmę, zmiennych jest multum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się z dobra ekipą w biurze czas by płynął inaczej, coś za coś, przy sprawnym rozłożeniu miesiąca pracy, mogę pracować 3 tygodnie a tydzień spędzić w górach. W przypadku pracy w biurze, czy jego prowadzenia, z urlopem jest gorzej.

Zajmuję się optymalizację oraz pozycjonowaniem stron internetowych, wystawiam F.Vat. Proszę śmiało pisać, dzwonić, chętnie odpowiem na wszelkie pytania, wycenię frazy, doradzę.

https://websy.pl/ kontakt@websy.pl, tel: 697715522, NIP: 716-254-81-05, REGON: 060330653

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

max -> jasne, ale to zależy co się robi i dla kogo.

Jeśli klient odwiedza nas codziennie to jasne. Ale jeśli klient wpadnie raz na miesiąc/dwa - bez problemu "wyizolujesz" pokój pod niego ;)

Dodatkowo, w seo najczęściej to my jeździmy do klienta, a nie klient do nas. Szczególnie większe firmy gdzie razem z prezesem siedzi jakiś pracownik/manager itd. który tak naprawdę decyduje a szef jedynie potwierdza, nie mogą sobie pozwolić na jazdy po biurach ;)

Co innego połaczenie seo z ulotki/reklama/wizytówki itd., to już zupełnie inna bajka ;) Tutaj klient praktycznie jest non stop czy ze zleceniem za 50zł czy za 5k.

SZUKASZ NAPRAWDĘ DOBRYCH I TANICH PROXY ?

Proxy w ilości 70 tys. wymieniane cyklicznie, stabilność anonimowość i nielimitowany transfer:

KLIKNIJ I KUP LUB PORÓWNAJ WSZYSTKIE RODZAJE PROXY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biuro w domu jest dobre na początku działalności. Firma powinna rozwijać się a to jest niemożliwe w pokoju lub kuchni. Biuro to wizerunek i status firmy często świadczy o profesjonalizmie.

Musisz sobie postawić pytanie co chcesz osiągnąć. Czy chcesz dalej robić stronki za parę zł. czy rozwijać swój biznes.

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko, że główna branża to tworzenie stron internetowych.

Nie doczytałem że taka branża :D

Zdecydowanie biuro, zawsze może wpaść zabłąkany klient :D

SZUKASZ NAPRAWDĘ DOBRYCH I TANICH PROXY ?

Proxy w ilości 70 tys. wymieniane cyklicznie, stabilność anonimowość i nielimitowany transfer:

KLIKNIJ I KUP LUB PORÓWNAJ WSZYSTKIE RODZAJE PROXY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ma swoje wady i zalety:) Praca zdalna w domu, to niezależność. Możesz wstać i iść spać, o której chcesz. To od ciebie zależy jak sobie rozplanujesz dzień, choć praca w domu może rozleniwiać. Całodniowe chodzenie w pidżamie, zajmowanie się wieloma innymi rzeczami, spychanie zadań do wykonania na dalszy plan i późniejszy termin.

A jak wynajmiesz biuro, to być może będziesz miał większą motywację, nie tylko do działania, ale żeby wcześniej wstać, ogarnąć się, ubrać, wyjść z domu. A potem w biurze będziesz tak realizował zadania, żeby jak najszybciej je skończyć i móc wcześniej wrócić do domu. Poza tym jeśli w domu jest żona czy dzieci, to lepiej skupisz się poza domem, w cichości swojego biura. No i lepiej spotykać się z potencjalnym klientem w biurze niż prowadzić rozmowę na skypie czy umawiać z nim w kawiarni na mieście...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności