Skocz do zawartości

Update Pingwina (5/6.10.2012)


Dr Spin

Rekomendowane odpowiedzi

Jedyne wnioski, które tu padły i ja mogę potwierdzić to:

- lecą raczej starsze strony

- oparte o linki stałe (ale co z dynamicznymi to nie powiem bo nie korzystam) w tym SWL

- strona leci niekoniecznie na wszystkie frazy

- spadki są czasem tak mocne, że nie ma co szukać wspólnego mianownika bo albo to filtr albo bałagan przy updacie

Reasumując osoby, które siedzą parę lat w tej branży wiedzą, że taki bałagan się pojawia raz na jakiś czas. Powodów może być wiele, błąd, adwords... cokolwiek. Ważne jest to, że trzeba poczekać na konkretne wnioski bo sytuacja ta może się tak szybko zmienić jak powstała.

Chcesz zrealizować marzenia? Wykonujemy skoki spadochronowe z 4000 metrów w całej Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Nie w tym rzecz kto ma jakiego tylko czy dzisiejsza zmiana jest "bez sensu" jak twierdzi większość na forum czy ma rzeczywisty schemat i czy czynniki powodujące spadki są możliwe do wyłonienia i zgrupowania. W obszarze, którym się poruszam - zaznaczyłem ten, o którym nie wiem - takie czynniki są możliwe do określenia. To już pierwsza wskazówka dla użytkowników forum - dziele się wiedzą i mówię, że się da wyłapać coś schematycznego zamiast powielać, że "to wszystko bez sensu" albo pisać, że mam długiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co racja to fakt - wspólny mianownik jest, ale potrzeba czasu aby osiągnąć konkretny wniosek.

i tu się zgodzę, ze wstępnymi wnioskam @FSseo

na wielu domenach widzę taki wspólny czynnik, ale wyjątki są nurtujące

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kraju moim zdaniem mamy sporo bardzo dobrych specjalistów SEO i dosyć z tym samobiczowaniem. Nie od parady jesteśmy na 3 miejscu w spamowaniu (może to mało chlubne ale skuteczne) - czyli black SEO. A widać, że google z tym walczy co potwierdza skuteczność takich metod. Nawet wzięli Polskę na celownik - przecież by nie brali kalekich pozycjonerów do testów.

Mamy też sporo dobrych pozycjonerów z grey SEO i white SEO. Znam takich wielu osobiście. Nie będę wymieniać po nazwiskach, żeby nie urazić tych, co nie wymieniłem. Walczymy bardzo efektywnie na zagranicznych frazach na takich rynkach jak np. Anglia i inne.

Nieco za murzynami jest rynek SEO i świadomość klientów w Polsce, to fakt, ale nie pozycjonerzy.

Ale zawsze się znajdzie ktoś, kto znów uzna że Polska to zaścianek.

logosc.png

Nowa odsłona systemu!!! --- Radek Kubera na G+.--- Mój blog: radek.kubera.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka z mojego podwórka - strony które ostatnio pozycjonowałem poleciały w dół, a te, które kilka miesięcy leżały odłogiem pozostałby bez zmian lub poszły w górę. Wszystkie to stare "dobre" domeny - strony.

Tkanina juta zastępuje nieekologiczne tworzywa sztuczne w ogrodnictwie i dekoracji wnętrz, | natomiast na zewnątrz tuja szmaragd jest piękną ozdobą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra.

# To niech każdy zobaczy na swoje i poanalizuje czy pospadało coś co nie było dotknięte publicznymi bazami.

# Dodatkowa analiza serpów frazy - czy aby kogoś fraza nie dostała za dużo anchorów

A co do naszych.. to jesteśmy w czołówce

Kto sobie poradzi tutaj sam - poradzi sobie wszędzie

Pozycjonowanie i Audyty stron : Largo.Pro

Blog: Zwiększaniu ruchu i Konwersji na stronie : RafalBorowiec.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę straszyć, ale ostatnio najwięcej zmian zawsze pojawiało się w piątek wieczorem i szło przez weekend :D (koniec tygodnia roboczego i automaty w ruch - w tygodniu piszą algorytmy, flagują strony itd a w weekend to wszytko wrzucają w system i aktualizują). Ale chyba ten weekend nie przyniesie już większych zmian.

logosc.png

Nowa odsłona systemu!!! --- Radek Kubera na G+.--- Mój blog: radek.kubera.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje w tym temacie do poniedziałku nic nie pisać, bo jak wrócimy w poniedziałek to znowu będzie do czytania kilka stron wypocin, wniosków, jazgotów, itp.

Spotkajmy się w poniedziałek i wtedy pogadajmy czy coś przez weekend się zmieniło...

W poniedziałek będzie nie kilka, tylko kilkadziesiąt stron do przeczytania :P

To jest moja mała stopka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, wait, jeszcze jedna sprawa - z tego co dzisiaj było na Hangoucie, algorytm nie działa wszędzie tak samo, tylko w każdym regionie wprowadzane są inne modyfikacje. To co dotknęło domeny w PL, niekoniecznie musi być przyczyną spadków w USA i odwrotnie. Jesli chcecie znaleźć wspólny czynnik, to patrzcie na grupy domen w określonych regionach, nie globalnie, bo wtedy można się pogubić :)

Investkredit.pl - gdy szukasz pośrednika finansowego lub Investto.pl - kredyty masz firmę i myślisz o leasingu albo Banki.co.pl - gdy akurat jesteś w Trójmieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności