Skocz do zawartości

Pozycjonowanie mocnej strony na nowe frazy. Czy to ma sens?


Luktoja

Rekomendowane odpowiedzi

Jest sobie stronka o mocnej pozycji, mało linków ale za to mocnych, kilka lat w sieci, PR=3, praktycznie nie pozycjonowana, a w zdecydowanej większości naturalnie linkowana. Strona to nie jest typowy sklep, ale za jej pośrednictwem właściciel sprzedaje kilka marek rowerów.

Tak więc strona ma kilka podstron i jedna z nich to spis i produktów ich ceny i specyfikacje techniczne. Pomijam to, że podstrona w ogóle nie ma ustawionych meta tagów i opisu, treść na tej podstronie także jest znikoma. Wygląda to tak, że są powymieniane w stylu listy marki:

Rowery Author

Rowery Kross

Rowery Giant

...

Obok nich są strzałeczki jak się klinie wysuwa się kilka ikonek z PDFami gdzie są specyfikacje, kolory itd. Tak nawiasem PDFy w ogóle nie zaindeksowane przynajmniej ja nie znalazłem.

Do rzeczy. Właściciel chce aby tę stronę pozycjonować na konkretne marki, czyli np Rowery Author przy czym strona nie istnieje w Google na te frazy, a konkurencja rzecz jasna jest mocna. Jak byście się za to zabrali? Czy wystarczy ogarnąć tagi, dobrą treść na podstronie i po prostu linkować ją na odpowiednie frazy czy może zrobić inne rozwiązanie a mianowicie każdą frazę z listy (Np. Rowery Author) podlikować wewnętrznie i utworzyć dla niej oddzielną, nową podstronę w serwisie gdzie będzie będzie ona poświęcona konkretnie tym rowerom: będą fotki jakieś informacje opis tekstowy itd, a następnie pozycjonować tę konkretną nową podstronę na daną markę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeanalizuj linki prowadzące do witryny gdzie one kierują i skąd . Następnie przebuduj witrynę dodając treści w miejsca adekwatne do linków , zastosuj 301 w przypadkach kiedy bedzie to niezbedne. Najogólniej przebuduj witryne tak aby nie tracic linków już umieszczonych w sieci.

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..... .Czy wystarczy ogarnąć tagi, dobrą treść na podstronie i po prostu linkować ją na odpowiednie frazy czy może zrobić inne rozwiązanie a mianowicie każdą frazę z listy (Np. Rowery Author) podlikować wewnętrznie i utworzyć dla niej oddzielną, nową podstronę w serwisie gdzie będzie będzie ona poświęcona konkretnie tym rowerom: będą fotki jakieś informacje opis tekstowy itd, a następnie pozycjonować tę konkretną nową podstronę na daną markę?

sam sobie odpowiedziałeś na post i co ci szkodzić wdrożyć te dwa rozwiązania równocześnie ?

Marketing internetowy dla firm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Beerbant, a niektórzy mówią, że jesteś tu tylko dla "fejmu"

Mnie tu siła inercji 3ma i ciążenie :P

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności