Skocz do zawartości

Pozycjonowanie mocnej strony na nowe frazy. Czy to ma sens?

Luktoja
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jest sobie stronka o mocnej pozycji, mało linków ale za to mocnych, kilka lat w sieci, PR=3, praktycznie nie pozycjonowana, a w zdecydowanej większości naturalnie linkowana. Strona to nie jest typowy sklep, ale za jej pośrednictwem właściciel sprzedaje kilka marek rowerów.

Tak więc strona ma kilka podstron i jedna z nich to spis i produktów ich ceny i specyfikacje techniczne. Pomijam to, że podstrona w ogóle nie ma ustawionych meta tagów i opisu, treść na tej podstronie także jest znikoma. Wygląda to tak, że są powymieniane w stylu listy marki:

Rowery Author

Rowery Kross

Rowery Giant

...

Obok nich są strzałeczki jak się klinie wysuwa się kilka ikonek z PDFami gdzie są specyfikacje, kolory itd. Tak nawiasem PDFy w ogóle nie zaindeksowane przynajmniej ja nie znalazłem.

Do rzeczy. Właściciel chce aby tę stronę pozycjonować na konkretne marki, czyli np Rowery Author przy czym strona nie istnieje w Google na te frazy, a konkurencja rzecz jasna jest mocna. Jak byście się za to zabrali? Czy wystarczy ogarnąć tagi, dobrą treść na podstronie i po prostu linkować ją na odpowiednie frazy czy może zrobić inne rozwiązanie a mianowicie każdą frazę z listy (Np. Rowery Author) podlikować wewnętrznie i utworzyć dla niej oddzielną, nową podstronę w serwisie gdzie będzie będzie ona poświęcona konkretnie tym rowerom: będą fotki jakieś informacje opis tekstowy itd, a następnie pozycjonować tę konkretną nową podstronę na daną markę?

Edytowane przez Luktoja

Przeanalizuj linki prowadzące do witryny gdzie one kierują i skąd . Następnie przebuduj witrynę dodając treści w miejsca adekwatne do linków , zastosuj 301 w przypadkach kiedy bedzie to niezbedne. Najogólniej przebuduj witryne tak aby nie tracic linków już umieszczonych w sieci.

• Like 1

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

..... .Czy wystarczy ogarnąć tagi, dobrą treść na podstronie i po prostu linkować ją na odpowiednie frazy czy może zrobić inne rozwiązanie a mianowicie każdą frazę z listy (Np. Rowery Author) podlikować wewnętrznie i utworzyć dla niej oddzielną, nową podstronę w serwisie gdzie będzie będzie ona poświęcona konkretnie tym rowerom: będą fotki jakieś informacje opis tekstowy itd, a następnie pozycjonować tę konkretną nową podstronę na daną markę?

sam sobie odpowiedziałeś na post i co ci szkodzić wdrożyć te dwa rozwiązania równocześnie ?

Marketing internetowy dla firm

Ja myślałem, żeby to zrobić coś na zasadzie przykładowo podstrona Rowery Author: wszystkie rzeczy typu tagi, odpowiedni opis pod pozycjonowanie, odpowiednia treść ze słowem kluczowym, będą zdjęcia to i alty, więc te podstrony będą przygotowane każda pod dedykowaną frazę.

Edytowane przez Luktoja

@Beerbant, a niektórzy mówią, że jesteś tu tylko dla "fejmu"

Mnie tu siła inercji 3ma i ciążenie :P

• Like 1

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me ....